Siyah noktalardan kurtulma rehberi

Güzellik

makyaj-yapmanin-puf-noktalari
Cildiniz yağlı ise ya da düzenli olarak temizleyip bakım yapmıyorsanız aynada siyah noktalarla dolmuş bir ciltle karşılaşmanız kaçınılmaz. Ancak bu noktaları temizlemek sandığınız kadar zor değil. Tamamen doğal yollarla fazla vakit harcamadan uygulayabileceğiniz ve denenmiş birkaç tarif var. Bunlardan size uygun olanını seçip düzenli olarak uyguladığınızda bu çirkin görüntüden kurtulabilirsiniz.

Buhar banyosu
Temiz bir kabın içine sıcak temiz su koyun. Başınızı üzerine eğip üzerini bir örtü ile kapatın. Bir dakika bekledikten sonra birkaç saniye ara verin. Bu işlemi üç kez tamamladıktan sonra yüzünüzü kan dolaşımını hızlandırmak ve cildinizi canlandırmak için soğuk su ile yıkayın. Son olarak gül suyu ile silin. Siyah noktaları temizlemek için haftada bir buhar banyosu yapabilirsiniz.

Limon ile peeling
Yüzünüzü yıkayın. Ardından bir pamuğa biraz limon suyu damlatıp yüzünüzü fazla bastırmadan silin. Limonun içerdiği asitler, yüzünüzde siyah nokta oluşumuna yol açan fazla yağı alır.

Tuz kürü
1 tatlı kaşığı tuza iki damla portakal suyu ekleyip karıştırın. Siyah nokta bulunan bölgelere çok bastırmadan masaj yaparak sürün. Ilık suyla yıkayın.

Kivi kürü
1 kiviyi püre haline getirip yüzünüze sürün. Açılan gözeneklerinizdeki siyah noktaları gülsuyuyla silin.

Esmer şeker ve bal kürü
1 yemek kaşığı bala 1 yemek kaşığı esmer şeker koyun. Biraz karıştırıp erimesine izin vermeden yüzünüze masaj yaparak yedirin. Siyah noktaların olduğu bölgelere hafif bastırarak masaj yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.