Spa keyfini evinizde yaşayın

Güzellik

spa
Vücudun en çok kırışan bölgeleri kol altları ve bacak arkalarıdır. Nedeni ise yeterince gözeneklerinin açılmaması ve nemlendirilmemiş olmasıdır. Kadınların en azından ayda bir spa bakımına girmek istemelerinin nedeni de budur. Spa bakımında tüm vücuda uygulama yapılır ve gerçekten gözle görülür sonuçlar alınır. Spa uygulaması için illa bir güzellik merkezine gitmeniz gerekmiyor. Evde kendiniz de spa bakımı yapabilirsiniz. Nasıl mı?

Deniz yosunuyla pürüzsüz bir cilt
Bir kaba 1 avuç saf deniz yosunu koyun. Üzerine 1 su bardağı kil koyun ve su ile karıştırarak krem kıvamına getirin. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı vücudunuzun her bölgesine sürün ve streçle üzerlerini sarın. Yarım saat beklettikten sonra duş alın. Hem organik hem de sağlıklı olan bu yöntem, gözenekleri açar, cilde nefes aldırır ve en önemlisi yaşlanma sürecini yavaşlatır.

Evde spa seansının adımları
1. Evde spa için öncelikle kendinizi rahat hissedeceğiniz bir gün belirleyin. Eğer çalışıyorsanız hafta sonu ya da çalışmadığınız bir günü tercih edebilirsiniz. Yani spa seansı uyguladığınız zaman sizi rahatsız edecek ve bölecek herhangi bir engel olmamalı.

2. Spa için evinizde kendinize rahat ve hoş bir atmosfer yaratın. Fonda en sevdiğiniz müzik olsun ve odaya favori kokunuzu sıkın. Hafif kokulu yanan mumlar da iyi bir ambiyans oluşturur.

3. Rahat bir elbise ve terlik giyin, elinizin ulaşabildiği yere bol yumuşak havlular koyun.

4. Bir sürahi suyun içine nane yaprakları ve salatalık dilimleri atın ve bu suyu gün boyunca için. Bu vücudunuzun sıvı ihtiyacına çok iyi gelecektir. Nane donuk bir ciltle iyi mücadele eder. Salatalık ise A ve C vitamini kaynağı olarak cildinizin sağlığını geliştirir.

5. Yaklaşık 28 derece sıcaklıkta bir banyo suyu hazırlayın ve 15 dakika süre ile bu banyo suyunun içine girin. Sıcak banyo suyu rahatlatıcı olur ve cildinizdeki sirkülasyonu canlandırır. Ayrıca suyun buharı da cildinizdeki kapalı gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. Banyo suyunun içine favori banyo tuzunuzu ve esansiyel yağınızı ekleyin. Yatıştırıcı bir etki için lavanta, sarı papatya ve yasemin ürünlerini kullanabilirsiniz. Enerji vermesi için ise nane, okaliptüs ve biberiye tabanlı ürünleri kullanabilirsiniz. Vücudunuzdaki ölü cilt hücrelerini atmak içinse lif kabağı kullanın.

6. Yüzünüzdeki cilt gözeneklerini temizlemek ve gözeneklerinizi açmak için banyodayken yine temiz sıcak suyun üstüne doğru eğilin. Eğilirken başınızı üzerinde bir havlu olsun. Bu sıcak suyun buharı yüzünüzdeki gözenekleri temizleyecektir. Eğer yüzünüz bu tür sıcak buhar uygulamasına karşı çok hassas ise bunu yapmayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.