Tayt Nasıl Giyilir?

Moda

tayt
Rahat ve pratik oluşları sebebiyle taytları sık sık tercih ediyoruz. Sporda, evde, yürüyüş yaparken büyük kolaylık sağlayan bu parça, yeni sezonla bir adım öne çıkıyor ve Casual kombinlerde de yerini alıyor…

Peki, taytı günlük giyim tarzımıza nasıl adapte edebiliriz. Tayt giymek konusunda kombin fikirlerine ihtiyacınız varsa yazıyı okumaya devam edin…

Deri tayt edinin
Tayt giymeyi günlük kombinlerinizde düşünemiyorsanız, deri taytları deneyebilirsiniz. Deri taytların şık, feminen ve asi havasıyla bir çok kombinde kullanabilirsiniz.

Boyfriend ceketle kombinleyin
Taytı daha resmi ve maskulen bir kombinde kullanmaya ne dersiniz? Yapacağınız tek şey Boyfriend ceketinizin uzun boyundan ve maskulen havasından faydalanmak.

Kemer ve tunik ile giyin
Taytın en iyi tamamlayıcısının tunik olduğuna hiç şüphe yok… Eğer tunik giyip hatlarınızı öz plana çıkartmak istiyorsanız, belinize bir kemer takabilirsiniz. Taytınızla tamamladığınız bu kombin günlük tarzınız için size çabasız şıklık sağlayacak.

Uzun gömlekle giyin
Taytla yapılabilecek en şık kombinlerden biri de uzun gömleklerle tamamlanmasıdır. Serin havalarda gömleğinizin üzerine giyeceğiniz kısa bir üstle kat kat (layering) tarzına uyup, hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Desenli tayt giyin
Tayt deyince aklınıza hemen siyah olanı gelmesin. Desenlerin patlama yaptığı günümüzde desenli taytlarında hatırı sayılır bir yeri var. Desenli taytları düz renkli blazer ve tuniklerle birlikte giyebilirsiniz.

Belinize gömlek/sweat bağlayın
90’lar modasından günümüze gelen bele gömlek bağlama eğilimine tayt giydiğinizde siz de uyabilirsiniz. Spor-şık kombinler için belinize gömlek ya da sweat bağladığınızda mont ve ceket kullanmayı tercih ederseniz daha hoş bir görünüme imza atmış olursunuz.

Uzun hırka ve kazaklarla giyin
Serin ve soğuk havaların kurtarıcısı olan bu kombinle hem rahatlık hem de şıklık bir arada! Görüntünüzü bot ve çizmelerle tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.