Vücut tipine göre gelinlik seçimi

Moda

ruyagelinlikler-1
Düğün gününde mükemmel bir gelin olmak isteyenler, öncelikle gelinlik modelini seçerken vücut tipini göz önünde bulundurmalı. Gelin adaylarının vitrinlerde ve dergilerde görüp beğendiği bir gelinliği alması bazen doğru ve yeterli bir seçim olmayabiliyor.

Vitrinlerdeki 90-60-90 ölçülerine uygun o muazzam gelinlikler her vücut şeklinde aynı görüntüyü sergilemiyor. Gelinlikler; düz tuvalet, çan etek, prenses, balık ve A kesim formlu gelinlikler olarak ön plana çıkıyor.

Marka ve Stil Danışmanı Burçak Ilıman prenseslik mertebesini tadacak olanlara, her gün artan seçenekler arasından kendi vücut tipine uygun gelinliği bulmaları için önerilerde bulunuyor.

Hangi model gelinlikleri kimler tercih etmeli
Hayat boyunca hatırlanacak ve kusursuz hissedilecek bir düğün için gelinliğin titizlikle seçilmesi gerektiğini kaydeden Burçak Ilıman; prenses gelinlik modellerinin, altına giyilen platform topuklarla boyu epey uzun gösterebilecek bir model olmasına rağmen çok kısa boyluların giymemesini tavsiye ediyor. Zira kabarık eteklerin içinde proporsiyon bozukluğu nedeni ile üst beden gömülü kalabilir. Kalın belli olanlar rahatlıkla bu gelinliklerden giyebilir çünkü genişleyen etek kısmı bel ile ilgili göz yanılgısına neden olacaktır.


Ilıman, balık etek modeli gelinlikleri
kalçası geniş olanlara asla önermiyor. Zira tüm kalça kusurlarını göz önüne çıkaracak bir model.

A formlu ve çan etekli gelinlikler yine kalın bele sahip olan kadınlarda, genişleyen eteği sayesinde göz hilesine neden olabilecek, gayet kullanışlı bir modeldir. Her iki model de, genişleyen eteğiyle geniş kalçaları gizler.


Tuvalet formlu düz gelinlikler
kısa boylu kadınları ince ve uzun göstereceğinden rahatlıkla giyilebilir. Gelinliğin bedene uygunluğunun dışında, düğün konsepti ile de uyumlu olması gerekiyor. Aksi takdirde en güzel gelinlik modeli bile yanlış tema ile eşleştiğinde sıradan bir tasarım olarak görülecektir.

”Cüretkar, yenilikçi, genç ve renkli”
Stil Danışmanı Burçak Ilıman, 2017’de tercih edilecek gelinlik modellerini ise; ”Cüretkar, yenilikçi, genç ve renkli” olarak tanımlıyor. ”Katlı etekler, 2017 İlkbahar gelinliklerinin favorisi olacak. İddialı yırtmaçlarıyla klasik modellere meydan okuyan yeni nesil gelinlikler öne çıkacak.Alışılmışın dışında modern ve sofistike bir görünüm için kabarık etekler son derece yenilikçi olarak pantolonlarla takas edilecek.Hareket özgürlüğü tanıyan diz üstü gelinliklerin yükselişi ise sürecek. Sıra dışılığı sevenler kısa gelinliklerle düğünlerde hem genç hem modern bir görünüm yakalayacak.Masumiyetin rengi beyaz, artık gelinliğin tek rengi olmaktan çıkacak ve pembenin, yeşilin ve lilanın en pastel tonları da romantik gelinlerin yeni gözdesi olacak”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.