Yaz Sıcaklarında Boyalı Saçlarınızı Korumaya Alın

Güzellik

Yaz Sıcaklarında Boyalı Saçlarınızı Korumaya Alın
Saç boyasını koruma yolları, internet üzerinde siz değerli hanımların en çok aradıkları konulardan birisi. Özellikle küresel ısınma ile birlikte ülkemizde sıcaklıkların ciddi anlamda artması, bayanların saçları ile alakalı çok daha dikkatli olması anlamına geliyor. Boyalı saçlar, sıcak havalarda özellikle çok daha ciddi bir sorun haline geliyor.

Sıcak havalarda saç boyasını korumak, sandığınızdan çok daha kolay. Sadece biraz daha özenli olacak, doğru ürünleri tercih edecek ve kısa zaman içerisinde saçlarınız için en iyisini bulacaksınız. Bunun için farklı kür uygulamalarına ya da karmaşık listeler ile uğraşmanıza gerek yok. Tek yapmamız gereken en doğru şekilde saç bakımı uygulaması, Gerisi çocuk oyuncağı olacak.

Yaz Aylarında Boyalı Saç Nasıl Korunur?

Saçların boyanması, tabi ki daha fazla bakım anlamına geliyor. Özellikle ilk defa saç boyaması yapanlar, genellikle güneş ışınlarından dahi boyanın dökülebileceğini bilmeleri gerekiyor. Boyamadan önce ve boyadıktan sonra saçlarınız ile alakalı olarak dikkat etmeniz gereken birkaç önemli başlık var. Bunlar üzerinde durarak önemli tüyolar vermek amacındayız.

1-) Boyamadan 1 Hafta Önce Özenli Bakım

Saçlarınızı boyatmadan bir hafta öncesinde özenli bir şekilde bakım yapmak çok önemlidir. Özellikle ve özellikle saç nemlendirici ürünler kullanarak yaz aylarının kavuran sıcaklarına saçlarınızı hazırlamanız gerekiyor. Bu sayede boyama sonrasında saçlarınız, neme alışacağından dolayı boyayı da üzerinde tutma yoluna gidecektir.

2-) Kuaförünüzün Tekniklerini Sorgulayın, En İyisini İsteyin

Saç boyama teknikleri, sandığınızdan çok daha büyük öneme sahiptir. Hal böyle olunca özellikle ve özellikle saqç boyama tekniklerini dikkate alın. Koyu renkten açığa geçmek ya da bu gibi köklü renk değişiklikleri konusunda özellikle yapılacak uygulamaların aşama aşama önemi çok büyüktür.

3-) Boyalı Saçlara Özel Şampuan ve Krem Kullanımı

Saç bakımı safhasında aşırı ve sürekli şampuan kullanımını asla önermeyen uzmanlar, özellikle sıcak havalarda boyalı saçlara özel olarak hazırlanan saç boyası ve saç bakım kremlerini tercih etmenizi öneriyor. Bu sayede saçın kimyasallara bağlı dökülmesi engellenir ve daha dayanıklı hale gelir.

4-) Saçlarınızın Soğuk Suya İhtiyacı Olacak

Tabi ki sizlere soğuk su ile duş alın diyemeyiz. Ancak sıcak su saçlar için zararlıdır. Bu neden dolayısı ile her duş ardından duştan çıkarken saçlarınızı son bir kez soğuk su ile durulamanız önemlidir. Bu sayede saçlarınız ciddi anlamda direnç kazanır ve kendisini daha fazla koruyabilir.

5-) Ultraviole ve SPF Etkili Saç Bakım Ürünleri Olmazsa Olmaz

Artık her türlü saç tipi için birçok farklı bakım ürünü mevcut diyebiliriz. Ancak her ne olursa olsun yaz aylarında saç boyasının dökülmemesi için Ultraviole ve SPF etkili saç bakım ürünlerini kullanmanız, sizler adına en ciddi avantajlardan birisi olacak.

6-) Havlu Seçimine DİKKAT!!!

Saçlarınızı kurularken özellikle uzun saçlar için ciddi anlamda uğraşırsınız. Havlu dahi saçlarınızı yıpratabilir. Bu neden dolayısı ile pamuksu yüzeye sahip yumuşak havlular kullanmaktan asla vazgeçmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.