Yüz şekline göre makyaj

Makyaj


Merhaba bugün kare yüz şeklinden ve makyaj hileleriyle yüzün şeklini nasil değiştirebilirsiniz, bundan bahsedeceğim.

Aslında yüz şeklinizi bildikten sonra dogru makyaj ve dogru saç kesimi ile kompozisyonu tamamlarsınız; hepsi bu kadar. Kare yüz şeklini şoyle ifade edebilirim: Geniş bir alın, geniş elmacık kemikleri ve geniş bir çeneye sahip olan kişiler, kare yüz şekline sahip demektir. Diğer adıyla bu kişiler köşeli yüz şekline sahiptir.

Kare yüze uygun kontürleme

Bildiginiz gibi gecen hafta “yuvarlak yüz” şeklinden bahsederken oval yüzü baz aldığımızı anlatmıştım. Yine kare yüz tipini de ovale çevirmek icin keskin hatları kontürlemek gerekiyor. Kontürleme yaparken cilt tonundan bir iki ton koyu fondöten ya da bronz pudra kullanarak keskin olan hatların üstüne geciş yapıp geriye atmak, yani gölgelemek gerekir.

Elmacık kemiklerinin altını, burun kenarlarını, çenenin en köşeli bölgesini uca doğru ve alnın, şakakların oldugu kısmı, kaşlar ile saç çizgisinin olduğu bölümü kontürlemelisiniz.

Kare yüze en çok yakışan makyaj

Bu yüz şekline en çok canlı tonlar ve eyeliner yakışıyor. Yuvarlak yüzde olduğu gibi bu yüz şeklinde de dikkati yüzün orta bölümüne çekmelisiniz. Bu yüzden aydınlatmayı da genelde yüzün orta bölümlerine uygulamalısınız.

Allık uygulamasını yaparken de elmacık kemiklerinden şakaklara dogru srmelisiniz. Ruj renginde de yine canlı tonlar seçilerek dikkati tamemen yüzün ön kısmına yönlendirmiş oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.