10 Farklı yoldan kilo verme

Diyet

burcunuza_gore_kilo_verin
Sabahlarınızı tatlandırın
Tatlı ihtiyacınızı sabahları karşılayın. 2012’de yapılan bir araştırma, diyet yapan kişilerden tatlı ağırlıklı kahvaltı yapanların 8 ayda 15 kilograma yakın kilo verdiklerini gösteriyor.

Hedef belirleyin
İstediğiniz hedefe uygun bir kıyafet alın ve odanızda sürekli görebileceğiniz bir yere koyun. Hedefinizi size sürekli hatırlatacaktır.

Servisi mutfakta yapın
Yemek tenceresini masaya getirmek yerine ocağın üstünde bırakın. Yemek önünüzde durduğu zaman aldıkça alırsınız. Bu alışkanlığını değiştirenlerin %10 daha az yedikleri gözlendi.

Harekete erken geçin
Egzersizlerinizi sabahları yapın. Araştırmalara göre sabah yapılan 45 dakikalık egzersiz gün içerisinde yemek yeme isteğini azaltıyor.

Yumruğun gücü
Canınız bir şey çektiği zaman yumruğunuzu sıkın. Yapılan araştırmalara göre 30 saniye boyunca bir kasını sıkan kişinin iç güdülerini kontrol edebilme yetisi artıyor.

Dikkat dağıtın
Canınız bir şey çektiği zaman aslında bu istek genellikle 10 dakika içersinde geçiyor. Hemen yiyeceğe yönelmek yerine odaklanacak başka bir iş bulun. Yürümek, meditasyon yapmak, oje sürmek; istediğiniz aktiviteyi seçebilirsiniz.

Tatlıyı hindiyle sonlandırın
Tatlı yedikten sonra yarım dilim hindi salamı yemeyi tercih edin. Tatlıdan sonra yenilen hindi salamı daha fazla tatlı yeme isteğini azaltıyor.

Yavaşlayın
Yiyeceklerinizi chopstickle veya kullanmadığınız elinizle yemeye çalışın. Daha yavaş yediğinizde tokluk hissi yaratacağı için az yiyerek kilo vermenize yardımcı olur.

Yiyeceklerinizi dengeleyin
Yemeklerde lif ile proteini birlikte almaya çalışın. Bu şeker seviyenizi dengeleyerek açlık hissinizi azaltmanıza yardımcı olur.

Daha çok sirke
Yemeklerden önce 1-2 kaşık sirke konmuş salata yiyin. Daha çabuk doyduğunuzu hissedeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.