24 saatte bikini vücuduna kavuşmak için 10 öneri

Diyet

bikini-vucudu-diyeti
Tatile gitmeden önce, son dakikada büyük bir mucize yaratamazsınız belki ama daha ince görünmek için bazı ipuçları ve illüzyonlardan yararlanabilirsiniz. Son 24 saat içerisinde beslenme ya da spor alışkanlıklarınızda yapacağınız ufak değişiklikler ile tatile başlamadan istediğiniz vücuda kavuşabilirsiniz.

Pişmemiş gıdalar tüketin
Çiğ sebze ve meyveler bolca su içerir ve lif bakımından oldukça zengindir. Son 24 saat tercihinizi pişmemiş sebze ve meyveden yana yaparsanız, karınızdaki düzleşmeyi fark edebilirsiniz. Üstelik doğru miktarda tükettiğiniz taktirde iştahınızı kesen bu doğa harikaları cildinize daha sağlıklı bir görünüm kazandıracak.

Hareket edin
Tatile gitmeden önceki son gün mümkün olduğunca hareket edin. Spora gidin, koşuya çıkın ya da dans edin. Victoria’s Secret’ın meleklerinden Adriana Lima, defileye çıkmadan önceki hafta her gün spor salonuna gidiyor. Miranda Kerr’ın sırrı ise kaslarını daha şişkin ve sağlıklı göstermek için fotoğraf çekimlerinden hemen önce çektiği birkaç şınav.

Karbonhidrat yemeyin
Özellikle beyaz undan üretilen karbonhidratlar, tatil öncesi uzak durmanız gereken yiyeceklerden. Son 24 saat içinde pirinç pilavı, makarna, beyaz ekmek gibi besinleri yemeyin. Bunun yerine işlenmemiş ürünleri, tam buğday ürünleri, esmer pirinci ve kinoayı tercih edebilirsiniz. Seçiminiz yüksek lifli ürünlerden olsun.

Uykunuzu alın
Tatilden önceki gün uykunuzu mutlaka alın. 7-8 saatlik deliksiz bir uyku hem vücudunuzdaki şişkinlikleri azaltır hem de cildinizin güzelleşmesini sağlar. Rahat bir son gece uykusu, huzurlu bir tatilin başlangıcı olacak.

Probiyotiklerden yardım alın
Eğer ki normalin üzerinde bir şişkinliğiniz varsa ve bunu gidermek istiyorsanız, probiyotik ürünlerden yardım alabilirsiniz. Son 24 saat içerisinde yiyeceğiniz probiyotik bir yoğurt şişkinliğinizi alırken metabolizmanızın çalışmasına katkı sağlayacak.

Bol bol su için!
Herkesin bildiği gibi yeterli miktarda su içmek metabolizmamızın işleyişi açısından son derece önemli. Özellikle sıcak yaz günlerinde ihtiyacımız olan su miktarını mutlaka almalıyız. Su içmek formumuzu korumanın ve güzel bir bikini vücuduna sahip olmanın en kolay ve ucuz yolu. Günde en az 2 litre su tüketin.

Bronzlaştırıcı sprey kullanın
Hepimiz bronzlaştığımızda daha ince göründüğümüz konusunda hemfikiriz. Bu yaz ilk kez güneşe çıkıyorsanız ve çok beyaz olduğunuzu düşünüyorsanız, bronzlaştırıcı bir sprey işinizi görebilir. Bir gün önceden hafifçe uygulayacağınız bir sprey, tatile gittiğinizde kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak.

Alkolden uzak durun
Tatile gitmeden önceki gün kesinlikle alkol almayın. Alkol doğrudan şişkinliğe yol açar. Bu nedenle bir gün öncesinden vücudunuzdan uzaklaştıracağınız alkol size daha ince bir görünüm sağlayacak. Tatile gittiğinizde istediğiniz kokteyli yudumlayabilirsiniz.

Tuzu kesin
Hepimizin bildiği eski bir bilgi olmasına rağmen tuzu kesmek, en çok işe yarayan taktiklerin başında geliyor. Vücudumuza aldığımız fazla tuz, su toplanmasına ve şişkin görünmemize neden oluyor. Tatile gitmeden önce tuzu kesip her türlü işlenmiş gıdadan uzak durmak vücudunuzda oluşabilecek şişkinliği önleyecek.

Kendinize güvenin
Kendinize tatilde olduğunuzu ve ne kadar mutlu olduğunuzu hatırlatın! Kendinizi ne kadar mutlu ve güzel hissederseniz dışarıdan da o şekilde göründüğünüzü unutmayın. Tatilinizin keyfini ve anın tadını çıkarın! Bütün bunları düşünün ve dik durun, bu şekilde çok daha ince görüneceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.