4-11 Haziran 2017 Haftalık burç yorumları

Burçlar


KOÇ

04 Haziran saat 19:16-20 Temmuz saat 15:19 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Mars, finansal ortaklıklar evinizin yöneticisi olduğu için, sizin ailenizle ilgili veya eşinize ait miras, mal, mülk ile alakalı konularda etkilidir. Bu ani bir kayıp, bir davanın sonuçlanması veya bu yönde girişimlerde bulunulması açısından da önem taşır. Bir yanıyla hemen çözüme kavuşturmak amacı diğer yanıyla hassasiyetin de göstergesidir. Aile içinde birlik ve beraberlik varsa sorun yaşanmaz. Ancak problemler varsa, sıkıntılar yaratabilir. Bu geçiş kimi Koçlar için de, aile içindeki bazı tartışmaların veya sizi hassaslaştıran, bizzat alakadar olmanızı gerektirecek bir durumun da göstergesidir. Taşınmak, ev satın almak, evin içinde eskimiş sorun çıkartan yerleri tamir etmek dönemin etkileri arasında yer alır.
6 Haziran saat 10:26-5 Temmuz saat 03:11 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Gayet dikkatli, tedbirli bir şekilde parasal yöndeki ilişkilerimizi ölçüp tartacağız. Sağlam olanla olmayan arasındaki ayrımı rahatlıkla yapabileceğiz. Konfor duygumuz, seçkinlik arzumuz, kaliteli olana bizi yöneltecek. Abur cubur, ıvır zıvır şeylere yönelmeyeceğiz. Huzur ve emniyet duygusu tabii ki kıymetlenecek. Uyum ve denge maddi ve manevi konularda önem verdiğimiz olgular haline gelecek. Bundan taviz vermeyeceğiz. Venüs-Boğa burcunda genel olarak zaten yaş tahtaya pek ayak bastırmaz. Koçlar ne kadar ateşli ve girişimci kişiler olsalar da gezegenlerin transit Boğa geçişlerinde kendilerini garanti altına almaya dönük hareket etmeyi tecrübe ederler. Bu gayet yararlıdır.
7 Haziran saat 01:15-21 Haziran saat 12:57 tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Merkür, fikirlerinizi açık bir dille ifade edebilmede, işlerinizi zekice planlamada, yolculuk, iletişim, insanlarla kurulacak bağlantılarda size akılcı bir gözlem gücü sunuyor. İş görüşmeleri, toplantılar, internet üzerinden yapılacak işleri en kısa yoldan halletmeniz mümkündür.
Sevgili Koçlar 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda oluşacak Dolunay, uzaklara gitmek, bilgilenmek, görmek, keşfetmek, yerinde görmek, farklı bir şeyler yapmak arzumuzu yükseltiyor. Yenilenmeye, canlanmaya, hayatın bütününe bakmaya ihtiyacımız var. Eğitim-ilişki veya farklı nedenlerle yolculuk yapmak, yerleşmek yoluyla olsa da, denemeye hazırız. Arzular şelale diye bir söz var ya, aynı o cümleye uygun bir ruh halindeyiz. Dolunayın yöneticisi Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için, bütün bu arzularımızı teşvik edici ve bizi yüreklendirici enerjisiyle kucaklıyor. Peki, görünümler ne diyor? Gerçekten bu arzularımız gerçekleşir mi? birlikte bakalım. Öncelikle ilişki konularında enerjimiz gayet yüksek. Bu bir evlilik, nişanlanma, başka bir şehirde veya ülkede bulunan bir kişiyle tanışmanın işaretçisidir. Belki de epey zamandır düşündüğünüz bir plandır bu. Maddi açıdan da etkili olan bu Dolunay, kazanç sağlayıcı işlerin göstergesi olup, bir yere taşınmak veya şu anda oturduğunuz evle ilgili konuları sağlam hale getirmek için uygun gözüküyor. Yüksek eğitim yapmak, tayin olmak, atanmak, iletişime dayalı meslek sahibi olmak bu Dolunayda etkili gözüküyor. Dikkat edilecek tek nokta, iyice düşünüp taşınmak, hangi mesele olursa olsun bilgi toplamak, araştırmak ve gerçekten emin olmaktır. Siz hangi yolda ilerleyeceğinizi bilirseniz o yolun sorumluluklarını da üzerinize alarak ilerlersiniz.

BOĞA

04 Haziran saat 19:16-20 Temmuz saat 15:19 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Mars, yakın akrabalarınız ve aynı çevrede yüz yüze geldiğiniz kişilerle olan ilişkinizde kendi düşüncelerinizi, isteklerinizi, size göre uygun olanları kabul ettirmeye çalıştığınız bir süreçtir. Ancak bu baskının nedeni koruma içgüdünüzden kaynaklanabilir. Benim istediğim gibi davranırlarsa, güvende olurlar veya olurum diye düşünürsünüz. Tüm gücünüzle de, bunun böyle olması yönünde baskı uygularsınız. Ancak evdeki hesap çarşıya uymaz misali, çevrenizdeki kişiler buna pek izin vermeyebilirler. Gücünüzü, enerjinizi nasıl idare etmek istediğinizi bilmekte yarar var. Yoksa eşiniz, kardeşleriniz veya birileriyle karşı karşıya gelebilir, yok yere stres çekebilirsiniz. Bir de lütfen, bu süreçte trafikte dikkatli olunuz. Güvenliğiniz adına kurallara uyunuz. Arabanızın sigortasını yaptırmayı unutmayın. Trafik muayenelerini ihmal etmeyin. Ehliyetsiz araba kullanmayın.
6 Haziran saat 10:26-5 Temmuz saat 03:11 tarihleri arasında Venüs, burcunuzda seyrine başlıyor. Venüs burada güçlü bir yönetici olduğu için, Boğalar bu dönemde ilişkilerini ölçüp tartmada, çalışma hayatı ve sağlığınızla ilgili konularda sağlam, uzun vadeli ve gayet başarılı kararlar verebilirsiniz. Venüs, size cazibe kazandırıyor, güçlü karakteristik özelliklerinizi ilişkilerde sergilemenizde ışık oluyor. Güven arıyoruz ve sahip olduğumuz değerleri önemsiyoruz. Ailemizi, sevdiklerimizi kolumuz kanadımız altına alma arzumuz yoğun. Eğer bekarsak, hali vakti yerinde biriyle olmayı tercih edebiliriz. Kilo alımına mutlaka dikkate ediniz. Yeme-içme konusunda dozu kaçırmayınız.
7 Haziran saat 01:15-21 Haziran saat 12:57 tarihleri arasında, İkizler burcunda ilerleyecek Merkür, finansal girişim ve aktivitelerde iletişim anlamındaki hızlanmanın işaretçisidir. İş veya özel anlamda görüşmelerde bulunabiliriz. Kazancımızı önemseriz. Başka fırsatlar karşımıza çıkabilir. Onları önemseyerek, artı bir gelir elde etmek isteyebiliriz. Çocuklarımızla ilgili alışverişler, kendi ihtiyaçlarımızla ilgili olarak teknolojik aletlere para yatırabiliriz. Biraz hızlı para harcama görülebilir. Ayarımızı bilirsek sorun çıkmaz. Akıllıca bütçemizi yapmalıyız. Yazı, söz, iletişim, haberleşme, satış-pazarlama, medya yayıncılık, el yetenekleriniz, emlak, muhasebe, edebiyat, sanat ve bankacılık bunlar arasında sayılır.
Sevgili Boğalar 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda oluşacak Dolunay, finansal konularda kendi bakış açınızı önemsediğinizi, daha fazla gelir sahibi olmayı istediğinizi, mevcut durumun sizi tatmin etmediğini görüyoruz. İstiyorsunuz ki, şartlar biraz daha iyileşsin, bir kazanırken on kazanın ve rahata kavuşun. Dolunayın yöneticisi Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için, burada önemli olan, abartıya kaçmadan, şartları, durumu gerçekçi şekilde görmek ve ona göre bir yol izlemek olmalıdır. Görünümler de bunun işaretçisidir. İşinizde gelişimi, verimli çalışmayı, sağlığınıza özen göstermeyi, paranızı doğru değerlendirmeyi tercih edeceksiniz. Birilerine güvenerek değil, kendinize inanarak, hesabı iyi yaparak, yetenekli olduğunuz alanlarda girişimde bulunarak maddi açıdan güçlenebilirsiniz. Bir de önemli husus, her şey sadece ne kazandığımız, ne kaybettiğimiz üzerine kurulu olmamalıdır. Fiziksel ve ruhsal anlamda sağlığınızı mutlaka gözetmelisiniz. Bu Dolunay, sosyal ilişkilerin bir amaca yönelik gelişimini, güvenli bir gelecek ve dikkatli tercihte bulunmanın kıymetini vurguluyor. Siz, güvenilir olanla olmayanı ayırt ederek ayaklarınızı sağlam yere basacak çözümlere açıksınız. Hangi kişinin, hangi işin doğru ve yanlış olduğunu bilecek kadar tecrübelisiniz. İşinize, kazancınıza önem vereceksiniz.

İKİZLER

04 Haziran saat 19:16-20 Temmuz saat 15:19 tarihleri arasında Mars-Yengeç burcunda ilerleyecek. Para sahibi olmak, kazanmak, güven içinde olmak çok daha önemli hale geliyor. Öyle ki, paranız varsa, moraliniz gayet iyidir, yoksa canınız sıkkındır. Her durumda kazanmak dürtüsüyle hareket ettiğiniz için sonuç başarısız olduğunda gerginleşirsiniz, çatacak yer ararsınız. Tüm gücünüzle gelirinizi arttırmak yönünde girişimlerde bulunmayı düşünebilirsiniz. Ancak elinizdekini avucunuzdakini kaybetmekten de korkarsınız. Aileniz, eviniz, çocuklarınız veya tümüyle değer verdiğiniz kişilerin güven içinde yaşaması adına kaygılandığınız bu süreçte, üç kuruşun dahi hesabını yapabilirsiniz. Fiyatları karşılaştırırsınız. Nereden daha ucuza alırım diye hesap kitap yapabilirsiniz. Mars etkisi geçtikten sonra aldığınız ürünlerden memnun kalmadığınız olur veya kullanmazsınız. Sağlık veya bir başka nedenle bütçeyi de aşarsınız.
6 Haziran saat 10:26-5 Temmuz saat 03:11 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. İlişkilerimizde ve hayatın genelinde huzur, emniyet, güven, istikrar, sağlık gibi konuların etkili olacağını söyleyebilirim. Venüs bize, adım adım ilerlemenin, hızlı gidip dağılmaktan daha etkin olacağını vurguluyor. Uzun vadeli olana yönelmeyi, sağlıklı ve köklü olanı tercih etmeyi, gelir geçer işler, ilişkiler yerine, kalıcı olanı istemeyi işaret ediyor. Geri planda kendimize fiziksel ve ruhsal anlamda çeki düzen vermek için iyi bir fırsat. Bilirim sizler pek yerinizde durmazsınız. Oradan oraya merakla koşturur, bilmek, öğrenmek istersiniz. Hareketliliği seversiniz. Ancak şimdi geri planda o bildiklerinizi, tecrübelerinizi hangi alan ve konularda odaklayacağınızı deneyimliyorsunuz. Bu gayet faydalı. Biraz yavaşlamaktan sorun çıkmaz.
7 Haziran saat 01:15-21 Haziran saat 12:57 tarihleri arasında, burcunuz üzerinde ilerleyecek Merkür, aktif bir iletişim ve algılama sürecinin işaretçisidir. Girişimlerde bulunuruz, etrafımızdaki dünya ile karşılıklı bağlantılar sayesinde merak ettiğimiz konularda bilgi sahibi oluruz. Fikirlerimizi ve yeteneklerimizi öne süreceğimiz aktivitelere yöneliriz. Bu dönemde karşınıza yeni fırsatlar çıkabilir. İyice bir gözden geçirip ve ona göre kararımızı verirsek hakikaten olumlu değerlendirebiliriz. İnsanları rahatlıkla etkileme gücünüz var. İkna yeteneğiniz yüksek olduğu için işlerinizi başarılı bir şekilde organize edebilirsiniz. İş girişimleri açısından da etkili dönemdir. Merkür size, el sanatları, reklamcılık, yayıncılık ve edebiyat, basın, çevirmenlik, elle direkt yapılan işlerde başarı getirir.
Sevgili İkizler 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda oluşacak Dolunay, ilişki konularında önemli gelişmeleri işaret ediyor. Karşınıza çıkan yeni bir kişi, sizde farklı duygular, heyecanlar uyandırabilir. Belki yeni tanıştınız veya uzun süredir birliktesiniz. Bu Dolunayda önemli olan, aranızdaki görüş alışverişidir, ortaklaşa uyumdur, birlikte hayatı kotarmaktır. Bunlara bakmak, bunları önemsemek gerekiyor. Dolunayın yöneticisi Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için, ilişkilerde öyle burun buruna gelme hali yok. Birlikte olmak, birlikte vakit geçirmek önemsenecek. Belki bazı huyları hoşunuza gitmiyorsa da, aşk size cazip gelecek. Ancak partnerinizin iş hayatı ve sorumluluk duygusu burada çok önemli. İşine gücüne önem vermesi ve hayalci olmaması gerekir. Yeni tanışanlar, partneriniz hoş biri olabilir. Fakat onu iyice tanıyınız. Ne işle uğraşır, sadece eğlenceli midir, yoksa bir ideali ve hedefi var mıdır? Diye bakınız. Dolunayın görünümleri, her anlamda güven olgusunun önemini vurgularken, ilişki ve iş ortaklıklarında finansal meselelerin ele alınmasını vurguluyor. Siz huzur, güvence ve geleceğe dair teminat istiyorsanız, ilişkinizde gerçekçi olmalısınız.

YENGEÇ

04 Haziran saat 19:16-20 Temmuz saat 15:19 tarihleri arasında Mars burcunuz üzerinde ilerleyecek. İş hayatında duyarlılığınızı bir kenara koyunuz. Çünkü bu enerjiyi kullanmak için aktif olmanız gerekir. Ben buradayım deme vaktiniz geldiğine göre, iş sorunlarınızı çözmenin de yolu cesur olmaktan geçiyor. İşsizlik problemi olanların da aynı şekilde kapıları çalma zamanları gelmiş bulunuyor. Yeteneklerinizi köreltmeyiniz ve seçenekleri gözden geçirip, güvenle atılımda bulununuz. Bu süreçte, tabii ki yükselen bu enerji, sizin bir terslik karşısında, çabucak öfkelenmenize neden olabilir. Hatta bu öfkeyi iş hayatında, ilişkilerinizde yansıttığınızda insanlar sizin son günlerde çok değiştiğinizi, fazla tepkili davrandığınızı söyleyebilirler. Oysaki bu aktif dönemi, paragrafın girişinde belirttiğim gibi, başarılı işler, girişimler için kullansanız gayet olumlu sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.
6 Haziran saat 10:26-5 Temmuz saat 03:11 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu süreçte, rahat ve konforlu bir yaşamın, bu yönde ilişkiler kurmanın, kendimizi garanti altına alacak kararlarımızı gözden geçirmenin vaktidir. Şimdi huzur duygumuz çok daha etkili oluyor. Sevdiğimiz, sahip olduğumuz için mutlu olduğumuz her şeye kol kanat geriyoruz. Hedefimiz güçlenmek ve güzel duygularla çevrili şekilde problemlerin üstesinden gelmek. Bir şeyler yoruyor bizi. Ancak biliyoruz ki, nefes almak, yaşamak her şeyden daha kıymetlidir. Sorunlar halledilir, pürüzler çözülür. Yeter ki insanın sağlığı yerinde olsun. Venüs-Boğa geçişi aileniz, eviniz, dostlarınızla kurulan güçlü bağların işaretçisi olarak gayet olumlu buluyorum.
7 Haziran saat 01:15-21 Haziran saat 12:57 tarihleri arasında, İkizler burcunda ilerleyecek Merkür, beklenmedik bir takım meseleler olduğunda, işler yolunda gitmediğinde, isteklerimizi dışarıya yansıtmakta zorlandığımızda, olaylara zekice bakmamızı sağlayacaktır. Duygusallığı bir kenara iterek, daha akıllıca yapılabilecekler üzerinde durulabilir. İletişim anlamında bazen huzursuzluklar görülebilir. Özellikle duygusal konularda suistimale uğradığımızda, gerginleşebiliriz. Üzerinize gelen veya canınızı sıkan bir şey olduğunda çabucak sinirlenebilirsiniz. Bazen mantıklı düşünürsünüz ancak çoğu zaman konuşmak istediğiniz halde susmak zorunda kalışınız sizi stres altına alır. İnatlaşmalardan mutlaka kaçınalım. Bazen kolayca dağılırız, stres altında kalabiliriz. Bunun farkında olarak işlerimizi düzenlersek iyi olur.
Sevgili Yengeçler 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda oluşacak Dolunay, günlük aktivitelerde veya çalışma yaşantınızla ilgili konularda, kendinizi şöyle bir toparlayıp, kimseyi eleştirmeden, yargılamadan enerjinizi verimli ve sağlıklı şekilde yönlendirmenin önemini vurguluyor. Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediğinden insan bir şeylere zorlanmak, yorulmak istemiyor. Ancak konforlu bir yaşam ve yuvasında güzellik, hoşluk arıyor. Biraz da güzelliğimize, bakımımıza düşkünüz. Kilo almış olabiliriz veya sizi rahatsız eden bir sağlık sorununuz da olabilir. İşte bu Dolunayda bunları halletmek isteyeceksiniz. Görünümlere baktığımızda, konusunda deneyimli, gerçekten uzman kişilere görünmekte yarar var. Ayrıca yorumun başında da belirttiğim gibi işinize gücünüze önem vermelisiniz. Becerilerinizi hangi alanda göstermek istiyorsanız, o konuda bilgilenmeyi, araştırmayı, öğrenmeyi ihmal etmeyiniz. Bu Dolunayın bir başka etkili görünümü, sizin bu saydığım noktaları önemseyeceğinizi, huzurlu ve güvence dolu ilişkilere, dostluklara, projelere yöneleceğinizi gösteriyor. Dostlarınız size destek olacaklardır. Yaptığınız iş, verdiğiniz hizmet veya tanıttığınız ürün, başkaları tarafından beğenilir. Siz yeter ki, rehavete kapılmayın ve hedefinize yol alın. Planlı olun, dağılmayın. Başarılı olursunuz. Fırsatlarla karşılaşırsınız.

ASLAN

04 Haziran saat 19:16-20 Temmuz saat 15:19 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Mars, enerjinizi bir hedefe yönlendirmekte ve dışarıda aktif bir şekilde işlerinizi yapmakta zorlanmaya neden olabilir. Bu geçiş sırasında, fiziksel ve ruhsal anlamda çabucak öfkelenme hali ve bu öfkenin içe yönelmesiyle strese davetiye çıkartırsınız. Sağlığınızı zorlarsınız. Ailenizle ilgili geçmişte yaşananlar, çocuklukta geçirilen bir takım problemler, son iki yıllık süre içinde yaşanan bir ayrılık, bazı tersliklerin üzerinde daha fazla durmanız, motivasyonunuzu düşürür. Bundan kaçınmak gerekiyor. Benim bu dönemde size tavsiyem, kendinizi bırakmayın. Bilakis moralinizi yükseltici, sizi hareketlendirici aktivitelere yönelmek, güvendiğiniz insanlarla konuşmak, gezmek, keyifli bir şeyler yapmak gibi.
6 Haziran saat 10:26-5 Temmuz saat 03:11 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. İş hayatımız, finansal meseleler ve hedeflerimizi sağlam ve uzun vadeli şekilde düzenlemede etkili olacak Venüs süresince sorumluluk duygumuz ve üretime dönük düşünmemiz, buna göre ilişkiler kurmamız mümkündür. Sahip olduğumuz değerlerin farkına varırız ve olmayı düşündüğümüz güzellikler için neler yapabileceğimizi düşünürüz. İlişkilerimizde güven, istikrar, sağlamlık olguları bir hayli etkilidir. Duygusal değil, bilakis mantıklı şekilde kendimizi sağlama alarak insanlarla bağlantı kurarız. İşe yaramayan, boşuna zaman alan, bir şey kazandırmayan kişi ve işlerden uzak dururuz. Dengemizi kimsenin bozmasına izin vermeyiz. İlkelerimiz önemlidir.
7 Haziran saat 01:15-21 Haziran saat 12:57 tarihleri arasında, Merkür-İkizler burcunda ilerleyecek. Sizi sosyal ilişkilerinizde, amacınıza uygun kişilerle bağlantılar kurmanızda destekleyicidir. İş anlamında başka kişilerden destek görebilirsiniz. Eğitim, yolculuklar, iletişim, alım-satım gibi işlerde başarılı girişimlerde bulunursunuz. İşlerinizi hızlı biçimde bitirme, girişimlerinizde arzu ettiğiniz sonucu alma arzunuzu işaret eder. Bu dönemde sosyal yaşamda iletişimin gücü bir hayli yükselir. İnsanlar sizin düşüncelerinizi önemserler. İkna gücünüz etkilidir. Bu da karşı cinsle, arkadaşlıklarda size şans verir. Kazanç anlamındaki işler için, bu süreç olumlu diyebiliriz. Kurulacak bağlantılar, girişimde bulunulan işler, görüşmeler için teşvik edici bir yanı var. Ancak geldiği gibi harcıyorsanız, bütçenizin ayarını bilmiyorsanız tabii ki dikkatli olmalısınız.
Sevgili Aslanlar 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda oluşacak Dolunay, insanı keyiflendiren aktiviteler, aşk, eğlence kısaca yaşamın güzelliklerini tadını çıkarma arzumuzu vurguluyor. Hayatı sorguluyoruz, içimizdeki çocuğu uyandırmak istiyoruz, gönlümüzü ferahlatmaktan yanayız. Hepimiz için bu böyle mi? şimdi birlikte bu Dolunayı inceleyerek ne gibi etkiler var, gözden geçirelim. Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için, gayet olumlu bir destekle sizi hem çevre ilişkilerinde hem de aşkta moral olarak besliyor. Aşka açık olduğumuz bir Dolunay bu. Karşınıza biri çıkabilir, yakınlarınızla muhabbetiniz yüksek olabilir. Çocuklarınız varsa onlarla ilgili bir tatil planı yapılabilir. Ancak ben burada bir şeye dikkat etmeniz gerektiğini söyleyeyim. Kredi kartlarına fazla yüklenmemek, hesabı bilmek gerekir. Çünkü bu Dolunayda hesapsız davranırsanız daha sonra zorlanırsınız. Bir başka önemli husus, yorulan bedenin, zihnin, yoğun sorumlulukların ardından bir parça mola vermek size iyi gelebilir. Dostlarınızla bir arada, gönlünüzce zamanı geçirebilirsiniz. Sizi bir şeyler hassas kılıyor, hatta girişimde bulunmaktan çekiniyorsanız, vereceğiniz molalar fiziksel ve ruhsal sağlığınızı kuvvetlendirici olabilir.

BAŞAK

04 Haziran saat 19:16-20 Temmuz saat 15:19 tarihleri arasında Mars-Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu süreç, güven içinde yaşamak, geleceğinizi garanti altına almak, geçmişi değil geleceğinizi düşünerek mücadele vermek, rota belirlemek gerektiğini gösteriyor. Buna ayakta kalmak için savaşmak dönemi diyebiliriz. Arkadaşlıklarımızı, sosyal ilişkilerimizi geçmişte yaşadıklarımızı göz ardı etmeden ele almalıyız. Bazen bir dostun yanlış hareketi bizi sinirlendirirken, kimi zaman bizim ani bir çıkışımız başkalarını rahatsız edebilir. Korumaya çalıştıkça değerlerimizi, birileri çıkıp önümüze duvar örebilir. Amacımız ne ise, ona odaklanmak, çabalamak lazımdır. Mars-Yengeç geçişlerinde hassasiyet yoğundur. Desteklenmek, sevilmek, korunmak isteriz. Ancak bunu bulamadığımızda öfkelenmek yerine, enerjimizi çok daha verimli işlerde kullanarak başarılı girişimlerde bulunabiliriz.
6 Haziran saat 10:26-5 Temmuz saat 03:11 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Aşırı sağlam düşünmemize neden olsa da, emin olunuz ki, en doğru tercihi yapabilmeniz için bu dönem gayet olumludur. Tabii ki sahip olma arzusu Venüs-Boğa geçişlerinde her zaman hissedilir. Elimizdekinin kıymetini bilerek, uzun vadeli olacak şekilde değerlendirmek isteriz. Mal, mülk, paylaşım, kazanç yönünde durum budur. İlişkilerde ise, sözünün arkasında durabilen, huzur veren, güven uyandıran kişilerle bağlantı kurmayı tercih ederiz. İlişki hayatımızda da, partnerin gücü, sözü, duruşu ve güvenirliği çok önemlidir. Satış-pazarlama, ticaret konularında piyasanın durumuna bir bakmak, mal veya ürünümüzün ne kadar ettiğini hesaplamak, uzmanlara danışmak yerinde olur. Bu devrede başlayan bir ilişki hakkında karar vermek için uzun uzun düşünürüz.
7 Haziran saat 01:15-21 Haziran saat 12:57 tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Merkür, sizi iş hayatında akılcı düşünmeye, kendinizi ifade etmeye ancak gerginlikten de uzak durmaya çağırıyor. Ayrıntılar içinde boğulmadan, zamanı çok iyi kullanarak işlerinizi yapmalısınız. İş tercihlerinizi yaparken veya mevcut işinizle ilgili konularda bazen işini bilmek gerekir. Hani derler ya, uyanık olmak diye, aynen öyle. Bu sürede sorumluluklar geri plana atılmamalıdır. Bir yandan arayışlar içerisindeyiz, fakat verdiğimiz kararların sağlam olmasına da bakacağız. Kısa süreli gelir geçer işler yerine, sağlam ve tutarlı işlere yönelmemizde fayda vardır.
Sevgili Başaklar 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda oluşacak Dolunay, geleceğimiz adına ev veya ailevi konular üzerinde kaybetmekten hoşlanmadığımızı, bizim arzularımızın her şekilde kabulünden yana olduğumuzu işaret ediyor. Sorunlarımızı akılcı biçimde çözmek varken, eğer her durumu kendimize göre değerlendirirsek sorun yaşarız. Bu Dolunay aslında olumsuz durumların işaretçisi değildir. Ancak bizim ilişkimiz, iş hayatımız, sorumluluklarımız, insanlarla olan temasımızı güçlendirmemiz gerekir. Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için meseleleri tarafsız ve adil biçimde ele almak önemlidir. Tabii ki, kimse için hakkınızdan vazgeçmeyiniz ancak siz de kendinize gerçekçi şekilde bakınız. Kulaktan dolma değil, doğru bilgiyi edinmeniz, bütçenizi gelir-gider dengesini gözetecek şekilde düzenlemelisiniz. Dolunayın görünümleri, ailevi veya özel ilişkilerde yaşanmış veya hala geçerli olan hayal kırıklıklarını, yanlış seçimlerin sizde bıraktığı izleri unutmadığınızı gösteriyor. Doğal olarak, iyi niyetinizin kullanıldığını düşünüyorsunuz. Aynı şekilde aileniz veya partneriniz de bunu düşünüyor olabilir. Bu meseleler, ancak ve ancak hoşgörüyle, uzlaşarak, uyum ve denge gözetilerek çözüme kavuşur. Görünen o ki, bu Dolunayda güvendiğiniz dostlarınızdan destek göreceksiniz. Belki iş-ev veya ilişkide zorlanıyorsunuz. Fakat birileri veya gelişmeler sayesinde rahatlayabilirsiniz. İşinizde mutlaka iletişimi önemseyin, bilginizle, tecrübenizle başarılı işlerde bulunabilir, enerjinizi faydalı işlerde kullanırsınız.

TERAZİ

04 Haziran saat 19:16-20 Temmuz saat 15:19 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Mars, kazanç evinizin de yöneticisi olduğu için, kariyer hayatında başarılı olmanın ardında, güvence olgusu da bir hayli önem taşır. Bu yüzden de hırsla çalışmanız, yükselmeniz gerektiğini düşünürsünüz. Birçok işe yönelirsiniz ancak önünüze engeller çıkar. Bunları aşabilmek için, öncelikle kendinize güvenmeniz lazımdır. Neden bu böyle değil de, şöyle diye hayıflanmak, alınganlık, öfke gibi olumsuz duygulardan uzak durmakta yarar var. Bunların tümü enerjinizi boş yere tüketir. İşlerinizi bitirmekte zorlanırsınız. Böyle durumlar yüzünden vakit kaybetmeyelim. Tabii ki kazanmak için çalışıyoruz, ekmeğimizi kazanmak için mücadele veriyoruz. O zaman gelin, ciddi bir şekilde işlerimizi odaklanalım, gereksiz meselelerle vakit kaybetmeyelim.
6 Haziran saat 10:26-5 Temmuz saat 03:11 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Kendi değerimizin farkında ve başkalarının hayatımızdaki öneminin bilincinde olacağımız bu süreçte sevdiklerimizin varlığını, nefesini, yanımızda olduklarını görmekten yanayız. Bolluk ve bereket için dileklerde bulunma vaktidir. Arzularımızı, çekici yanlarımızı sevdiğimiz kişiye yansıttığımız bir dönemdir. Aynı şekilde jestler, davranışlar görmek isteriz. Belki çok fazla duygusal davranmayız. Hayatımıza yeni birisi girdiğinde ona hemen güvenmeyiz. Eşimizle sorunlarımız varsa, bunları sırf menfaatlerimiz nedeniyle es geçmemeliyiz veya sürekli bir beklenti, alışveriş üzerine kurulan ilişkilerin uzun ömürlü olmayacağını bilmeliyiz. Birlikte üretmek, birlikte kazanmak, birlikte hayatı kotarabilmek ve buna göre ilişkilerimizi gözden geçirmek için Venüs-Boğa geçişleri faydalıdır.
7 Haziran saat 01:15-21 Haziran saat 12:57 tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Merkür, size iletişimde size güç katacak. Bu yeni biriyle tanışmanızda veya kurulacak bağlantıların sizi keyiflendirmesi anlamına gelir. Yolculuklar, kısa seyirli de olsa sizi mutlu edebilir. Genelde hareketlilik bir hayli yoğundur. Yeni tanışmaları, karşılaşmaları işaret etse de, açıkçası bunlar kafaca anlaşma, konuşma, yazışma tarzında etkili olacaktır. Ancak şunu da ekleyeyim. Eğer ilişkiniz bitmişse, yeni bir arayış içindeyseniz veya şu arada biraz kafamı boşaltayım diye düşünüyorsanız, bilinçli olmanızda yarar var. Evet, iletişim, zihin faaliyetleri ve haberleşme açısından aktif bir gündeme sahibiz. İş girişimlerinde zihnimiz pek hızlı çalışacak. Ne istediğimizi gayet net ifade edebileceğiz. Yeni işler, çalışmalar, akademik ve mesleki konular üzerinde duracağız.
Sevgili Teraziler 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda oluşacak Dolunay, sizin yakın-uzak çevre ilişkilerinizi mercek altına alıyor. İnsanlarla kurulan diyaloglar, fikir paylaşımı, yolculuklar, projeler, eğitim, ticaret, iş bağlantılarınızı şimdi gayet düzgün ve belli hedefe yönelik şekilde düzenlemeniz gerekiyor. Fırsatlar ayağınıza gelir veya gelmez, ancak sizin öncelikle kendinizden emin olmanız gerekiyor. Jüpiter burcunuzda ilerliyor ve bilgi sahibi olmak, ilgi duyduğunuz konularda araştırma yapmak, girişimde bulunmak, yeni insanlarla tanışmak yönünde bu Dolunay gayet etkilidir. Tabii ki aceleci değil, akıllıca yolunuzu çizmek lazım. Alıştığınız bir düzen ve hayat var. Haklısınız. Ancak gelişime önem vermelisiniz. Sağlıklı yaşamı, verimli bir işi, ideallerinizi hayalci değil, gerçekçi şekilde dizayn etmelisiniz. Bunların hafife alınmaması gerekiyor. Burada önemli olan çalışmak, çabalamak, öğrenmek, gelişmek, dağılmadan belli bir hedefe kitlenmektir. Bu Dolunayda, alıştığınız düzenden başka bir düzende yaşamak adına bir fırsat karşınıza çıkar. Bunun artı ve eksilerini maddi-manevi güvence ve geleceğe dönük düşünürseniz, doğru bir karar verirsiniz. Sorumluluk alırsınız ve güvenceli bir iş tercihinde bulunursunuz.

AKREP

04 Haziran saat 19:16-20 Temmuz saat 15:19 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Mars, çalışma evinizin de yöneticisi olduğu için, kendinizi geliştirme, daha geniş bir açıdan bakarak durumu görmek, eksikleri saptamak, hedefinizi belirlemek lazım. Bu gelişim, yüksek okulu kazanmak yoluyla olabilir veya eğitiminize ağırlık verip, daha hırslı bir şekilde çalışmakla gerçekleşir. Belki başka bir şehirde okuyorsunuz veya okuyacaksınız. Ailenizden uzakta olmak gücünüzü azaltmasın. Bilakis benim bir amacım var ve bunu gerçekleştirmek için azimli olmalıyım diye düşünmelisiniz. İş hayatında olanlar, sizler de bu süreçte dikkatli bir şekilde piyasa şartlarını gözetmeli, portföyünüzü genişletmelisiniz. Karşınıza güçlükler çıktığında bunları aşabilmek için mücadelenizi sürdürmelisiniz. Şimdi bol bol çalışın, dağarcığınız geliştirin, önyargılı, aşırı duygusal, tam tersine gergin olmayın. Yurtdışı, yurtiçi, ülkeniz, yaşadığınız şehir nerede olursanız olun, yeter ki hedefiniz olsun ve bu hedefe ulaşmak için mücadelenizi sürdürün.
6 Haziran saat 10:26-5 Temmuz saat 03:11 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Zoraki değil, gönülden ve içten davranışlar bu dönemde önemlidir ve ilişkiyi köklendirir, güçlendirir, verimli hale getirir, büyütür. Venüs-Boğa geçişinde uzun ömürlülük ve güven ayrıca maddi anlamda kendimizi garanti altında hissetmek isteriz. Bu kriterler çerçevesinde ilişkileri ele alırız. Evlilikler de buna göre gözden geçirilir. Ancak her ilişki böyle midir, bu şekilde mi gelişir? Tabii ki tam tersi durumlar yaşanabilir. Bir beraberlik umduğumuz gibi başlamadığında veya yürümediğinde ne yapacağız. Eşimiz sadece kendi çıkarlarını düşünen biriyse ne olacak? Onun için değer ölçülerimizi, ilişkiye verdiğimiz önemi, kattıklarımızı ve aynı şekilde karşımızdakinin yaklaşım tarzını bu dönemde mutlaka gerçekçi şekilde gözden geçirmeliyiz. Böylece en doğru kararı verir, ona göre devam ederiz veya sonlandırırız.
7 Haziran saat 01:15-21 Haziran saat 12:57 tarihleri arasında etkili olacak Merkür-İkizler burcu geçişi, parasal konularda uyanık olmanın ve çıkarlarımızı gözetmenin işaretçisidir. Nereden ne gelir, nasıl ikna edebiliriz, parayı nasıl değerlendirebiliriz, kimlerle bağlantıya geçeriz, bütün bunlar üzerinde durmakta yarar var. Hesabı bilme vaktidir. Eğer bir yatırım düşünüyorsak uzmanlara danışmamız gerekir. Aldığımız haberlerin aslını araştırmalıyız. Başkalarıyla olan her türlü paylaşımınızda, ortaklık ilişkinizde akıllıca hareket etmeye çalışalım. Eğer sıkıntılarımız varsa, bunları bilinçli bir şekilde ele almak gerekiyor. Merkür ikizler burcunda zaten çıkarlarımız konusunda gözümüzü dört açmamızı sağlıyor. Düşünmeden borç altına girmeyeceğiz. Parasal alışverişlerimizde akıllı hareket etmenin faydası büyük.
Sevgili Akrepler 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda oluşacak Dolunay, maddi konularda birilerine güvenerek veya sırf işiniz görülsün diye taviz vererek ilerlemenin yanlış olacağını vurguluyor. Evet yenilik arzunuz, güvence isteğiniz bir hayli etkili. Fakat önce gerçekçi olmak gerekiyor. Yüksek faizli borçlar veya harcamalardaki dikkatsizlikten kaçınmak gerekiyor. Bu Dolunayın aslında sizin maddi-manevi durumunuzu görmenizi ve buna göre hareket etmenizi sağlayıcı bir yanı var. En azından kimseye güvenmeden kazanç elde etmeye yönelik şekilde sizi eğitiyor. Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için taviz vermeye açığız veya bağımlı davranıyoruz. Bu sadece parasal değil, aşk hayatımızla ilgili konularda da etkilidir. Yapmanız gereken, gerekli ve gereksizleri hayatınızdan ayıklamak, kazancınızı önemsemek, doğru ilişki ve tercihlerde bulunmaktır. Dolunayın görünümleri bu yönde sizi destekleyicidir. Harcamalara dikkat ederek, kazanç elde etmeye yönelik girişimde bulunabilirsiniz. Paranızı dikkatli kullanırsınız ve değerini bilirsiniz. Bir başka etkili görünüm sayesinde karşınıza biri çıkabilir. Sizde güven uyandırabilir. Toparlamanızda yardımcı olabilir. Hedefinizi özgüvenli şekilde belirlemenizde etkili olabilir.

YAY

04 Haziran saat 19:16-20 Temmuz saat 15:19 tarihleri arasında Mars-Yengeç burcunda seyrini sürdürecek. Mali konularda ben dikkatli olunması taraftarıyım. Nedeni? Boyumuzu aşabilecek borçlar altına girmemek lazım. Diyelim ki, ev satın almayı düşünüyorsunuz. Bunu kredi alarak yapmayı düşünüyorsanız dünyanın bin bir türlü hali var diye düşünmek lazım. Bu türden işler için, bu süreçte başvuru yapmak yanlış olur. Biriktirmek için de uygun zamandır. Damlaya damlaya göl olur demiş büyüklerimiz. Ödemelere dikkat edelim. Aksatmayalım. Eş veya iş ortağımızla ilişkili olan parasal meseleler üzerinde hassasiyet gösterebiliriz. Onlar da aynı şekilde davranabilirler. Bu kısa süreli bir geçiştir. Ancak haritanızda zorlu görünümler yapıyorsa dikkat iki misli olmalıdır. Biz atımızı sağlam kazığa bağlayacağız. Güveniriz, yola çıkarız veya şuradan şu gelir deriz, ancak dünyanın bin bir türlü hali var, gelmemesi halini de göz ardı etmeyelim. Bu geçişte zaten ister istemez, kendinizi garanti altına almaktan yana olursunuz. Ancak fazla açıldıysanız, borcu da borçla kapatmaya çalışmak yanlıştır. Geleni tutalım derim.
6 Haziran saat 10:26-5 Temmuz saat 03:11 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. İlişkilerimiz, parasal güvencemiz, sağlamlık arayışımız bu dönemde bir hayli önem taşıyor. Yaylar iyi niyetli, çıkarlarının peşinde koşmayan, derinlemesine düşünen, geneli pozitif düşünen kişilerdir. Fakat şimdi, önümüze ardımıza bakma vakti geldi. Ne kadar güvende olduğumuzu, huzurlu bir yaşam sürüp sürmediğimizi, işimizden zevk alıp almadığımızı, kazancımızı mercek altına almalıyız. Uzun vadeli ve hakikaten güvenilir işlere yönelmeliyiz. İlişkilerde sağlamlık ve netlik, değer bilen insanlar başımızın tacı. Tam tersine sürekli kendi alacağını düşünen, çıkar ilişkisiyle bize yaklaşan insanlara dikkat etmeliyiz. Plan ve projelerimizi kimlerle işbirliği yaparak sürdürüyorsak, bunun yarar ve zarar hesabına bakmalıyız. İş saatleri, iş güvenliği, sosyal haklarımızı gözetmeliyiz.
7 Haziran saat 01:15-21 Haziran saat 12:57 tarihleri arasında Merkür-İkizler burcunda ilerleyecek. İlişkide iletişim olgusu bir hayli önemli olacak. Zeki düşünen, konuşmasını bilen, ancak fikirlerini dayatmada bulunarak değil, dinlemeyi de bilerek karşılıklı sürdüren kişiye ihtiyacımız var. Bu süreçte, internet üzerinden satış, pazarlama, ürün tanıtımı, ortak işler için bir araya gelme, elinizdeki ürünü tanıtmak veya görüşmelerde bulunmak yönünde önem taşıyor. Karşı karşıya geldiğiniz kişiler rakipleriniz de olabilir, iş yapacağınız kişiler de. Burada önemli olan işinizle ilgili tecrübe ve bilgiyi önemsemektir. İş dünyasında akıllı olan yol alır sözünü unutmayalım.
Sevgili Yaylar 9 Haziran saat 16:10 burcunuzda oluşacak Dolunay, karşımıza çıkabilecek yeni gelişme ve olanakların işaretçisidir. Bu bir evlilik, iş ortaklığı ve yeni bir yere yerleşim tarzında gelişmelerin göstergesidir. Fakat bunları öncelikle gerçekçi bir şekilde ele almamızda yarar var. Oldubittiye getirmeyelim. Sözgelimi bu Dolunayda, özellikle ilişki meselelerini ileriye dönük şekilde ele almanın yararını işaret ediyor. Bu Dolunayın yöneticisi Jüpiter-Terazi burcunda ilerliyor ve olumlu görünümü var. Sizler için sosyal ilişkilerin güçlendiği, yeni insanlarla tanışacağınız, plan ve projelere sıcak bakacağınız zaman dilimindesiniz. Ancak diğer taraftan hesabı şaşırmamak çok önemli. Bir şeyi isterken, onun sorumluluğunu almak da önemli. Sözgelimi evden ayrılmak, evlenmek gibi konularda gerçekçi olmalıyız. Dengeli ve gerçekten tarafsız bir şekilde duruma bakmalıyız. Görünümler bizim arzu ve isteklerimizi baskın şekilde ele alacağımızı gösteriyor. Ne olursa olsun kazanan ben olmalıyım diyoruz. Fakat partnerimiz veya başkalarının da görüşlerini anlamak, dinlemek gerekiyor. Dolunayın bir başka görünümü de zaten bunu işaret etmekte. İş girişimlerinde sağlıklı, verimli, güvenilir olanı tercih et, maddi konularda tutumlu ol ve hesabını bil diyor. İlişkide ortak bir gelecek için, idealler başta olmak üzere prensiplerin, sorumlulukların, yaşamı ele alış biçimlerinizin de gözden geçirilmesi iyi olur diyerek bu Dolunay bize yol gösteriyor.

OĞLAK

04 Haziran saat 19:16-20 Temmuz saat 15:19 tarihleri arasında Mars-Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu geçiş süresince ilişkimiz, aile yaşantımız, evimiz, hedeflerimiz tümüyle önemli hale geliyor. Çünkü karşıt burcumuzda ilerleyen Mars, bizim yaşam amacımıza ters düşen, engel çıkartan bir güç olarak karşımıza çıkıyor. Bu engelin özünde zayıflık, güçsüzlük var. Demek oluyor ki, eşimizin kendine olan güvensizliği veyahut karşımıza çıkan kişinin pasif halleri canımızı sıkabilir. Bu nedenle biz daha fazla baskın davranarak onu kendi istediğimiz kıvama getirmeye çalışacağız. Bazen de eş, kendi değerlerini koruma refleksiyle yaklaşabilir. Bunların tümü doğaldır. Ne yapmak gerekiyor? Birbirinizin hayat görüşü, ilişkiye yaklaşım biçimi testten geçiyor. Ortaklaşa yaşamın kalitesinin belirlenmesi, tarafların güven, sevgi, saygı üçlemesine verdikleri önem, bu sınav sürecinin aşılmasında önem taşıyor. Kimsenin kimse üzerinde baskı uygulamaya, zorlamaya hakkı yok. Bir de sağlığınıza bu dönemde özen göstermek lazım. Stresten uzak durmalısınız.
6 Haziran saat 10:26-5 Temmuz saat 03:11 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu Oğlaklar gibi sağlamcı burç mensupları için rahatlatıcı, ilişkilerinde huzuru temel almanızı, güven ve uzun vadeli olana yönelmesinde destekleyici bir geçiştir. Hayatın içinde çoğu zaman tercihler yapıyoruz. Bunların tadımlık değil ömürlük olmasını istiyoruz. Bazen başarıyor kimi zaman zorlanıyoruz. Uyarılarla karşılaşıyoruz. Fakat neyin ne olması gerektiğini, neye ihtiyacımız olduğunu bildiğimiz halde yanlışlar yapıyoruz. İşte Venüs-Boğa geçişinde kazandırıcı olana yöneleceğiz. Huzur olgusu insandan insana tanımlansa da, bir gerçek var ki, bu dönemde aşkta, çocuklarımızla ilgili konularda ve her şeyde huzur, sağlamlık, güvenilirlik, uzun vadelilik ilkesini gözeteceğiz.
7 Haziran saat 01:15-21 Haziran saat 12:57 tarihleri arasında Merkür-İkizler burcunda ilerleyecek. Bu dönem genel olarak, çalışma hayatında yoğunluğun artışı, bilgilenme, iletişim, internet yoluyla işlerin halledilmesi, haberleşme, görüşmelerin artışı, aktif çalışma yönünde etkili oluyor. Ancak zaman zaman bu yoğunluk sağlığınızı etkileyebilir. Bir yanıyla işlerinizi halletmek diğer taraftan kendinize zaman ayırmak kolay değildir. Bu dönemi, işlerinizi dikkatlice ve sağlığınızı önemseyerek bilinçli geçirmenizde yarar var. Yeni girişimlerde bulunmak, iş ortamındaki değişimlere adapte olmak, birlikte çalıştığımız insanlarla iletişimin yoğunlaşması söz konusudur. Planlı bir şekilde ilerlersek hızlı şekilde görevlerimizi yerine getiririz.
Sevgili Oğlaklar 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda oluşacak Dolunay, iç dünyamızın derinliklerini harekete geçiriyor. Her durumu biraz duyarlılık bazen abartılı şekilde ele alarak kendi kendinizi yorabileceğinizi işaret ediyor. Bırakalım şu geçmişi de, Dolunayda aklımızı başımıza alarak iş hayatımıza, hedeflerimize kilitlenelim. Enerjimizi boş yere eskiyi düşünüp harcamayalım derim. Jüpiter bu Dolunayın yöneticisi olarak sizi destekliyor ve fırsatları işarete ediyor. Ancak siz, bunların yerine, ne kadar zorlu bir hayat yaşadığınızı veya şanssız olduğunuzu düşünürseniz kendi kendinizi engellersiniz. Dolunayın görünümlerine baktığımızda, biraz kendinizi toparlamak amaçlı psikolojik ve bedensel sağlığınıza önem vermenizi tavsiye ediyorum. Çevrenizle aranıza duvar örmek yerine, sizi düşünen, seven insanlarla vakit geçiriniz. Sürekli hayal kırıklığına uğrayacakmış gibi düşünmek yerine, nefes almanın, yaşamanın güzelliklerine yöneliniz. Dolunayın bir başka etkili görünümü, aşk hayatınız, çocuklarınız, özel ilişki yönünden rahatlatıcı ve destekleyici gözükmektedir.

KOVA

04 Haziran saat 19:16-20 Temmuz saat 15:19 tarihleri arasında Mars-Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu dönemde, çalışma hayatımızla ilgili konularda hassas düşüneceğiz. Etrafımızdaki insanların zaman zaman tuhaf halleri, alınganlıkları veya bizim böyle hallere sabretmekte zorlanışımız fiziksel ve bedensel sağlığımızı tehdit edebilir. İşlerimizi verimli bir şekilde yapmamız zor olabilir. Ancak asıl şimdi gücümüzü anlarız. Deriz ki, ben çabuk sinirleniyorum, sabırsızım, dayanma gücüm düşük, toparlanmam lazım. Kendinize ne kadar gerçekçi bakabilirseniz, o kadar rahatlarsınız. İnsanız tabii ki, bazen insan bir şeylere anlayış göstermekte zorlanıyor. O zaman gelin bu dönemde, enerjimizi yükseltici aktivitelere önem verelim. Doğru beslenelim, egzersiz yapalım, negatif görüşte olan insanlardan uzak duralım. İşlerimizi planlı, belli saat aralıklara yayarak halledelim. Molalarımız olsun. Tatile çıkalım. Dinlenelim, enerjimizi yükseltelim. Eğer sağlık anlamında şikayetlerimiz varsa, bunları ihmal etmeyelim, doktora gösterelim. Çay, kahve, sigarayı aşırı tüketmeyelim. Mümkünse bırakalım. Aile sağlığımıza önem verelim. Doğum yapacaksak, iyi bir hastane bulalım. Uzman doktorlarla çalışalım.
6 Haziran saat 10:26-5 Temmuz saat 03:11 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Çoğu zaman hayatın koşturması içinde sevdiklerimize vakit ayıramıyoruz. İşte bu süreç onlarla maddi-manevi anlamda ilgilenmemizi sağlayıcıdır. Sağlamlık, uzun ömürlülük, güvence ve seçkinlik gibi önemli kriterlerin baş tacı yapılacağı zamandır. Ev sahibi olmak, geleceğimizi garanti altına almak için planlar yaparız ve artı ve eksileriyle gözden geçirdikten sonra uygularız. İhtiyaçların belirlenmesi, yatırım yapılması, ekonomik hareket edilmesi yönünde en uygun zamandır. Konforlu, rahat, huzurlu, sağlam, üretime dönük, fayda getirici ve insanın kendini doyumlu hissedeceği Venüs-Boğa geçişinde kurulan yuvada bereket daim olur.
7 Haziran saat 01:15-21 Haziran saat 12:57 tarihleri arasında Merkür-ikizler burcunda ilerleyecek. Bu enerji etkinliği, aşkta aktif bir dönemi işaret ediyor. Konuşmak, yazışmak, haberleşmek ön plandadır. Akıcılık, ilişkinin zorlanmadan sürdürülmesi, gerginlikten uzak durulması, sabırlı olunması zamanıdır. Çok yönlü düşünen, becerikli kişilere ilgi duyarsınız. Birbirinizi sözlerinizle teşvik edersiniz. Dinlemek önemlidir. Genelde çok konuşan ancak bazen sizin söylediklerinizi duymayan yapıda bir partneriniz varsa sıkılabilirsiniz. Yeni biriyle tanışmak, aşkta iletişimi öne almak, konuşmak kadar dinlemek de bu dönemde önem taşıyor.
Sevgili Kovalar 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda oluşacak Dolunay, yeni hedeflere, projelere, kendinizi geliştirmeye ve eksik bilgilerinizi tamamlamaya yönelmeniz halinde çok daha olumlu adımlar atabileceğinizi işaret ediyor. Tabii ki sosyal ilişkilerde her şeyi kendi merkezimizde görmemeli, en iyi bilen kişi olduğumuzu düşünerek büyüklük taslamamalısınız. Çünkü öğrenmenin sonu yoktur. Kaldı ki, bu Dolunayda karşınıza çıkacak fırsatlar sizi rahatlatıcı ve güçlendiricidir. Hoşgörülü, başkalarına destek vererek, yardımlaşarak hareket ederseniz daha fazla sevilirsiniz. Jüpiter bu Dolunayın yöneticisi olarak sizi yeni insanlarla tanışmanızda, eğitim, ticari ve akademik yönde gelişmenizde destekleyicidir. Burada önemli olan mücadele azminiz ve insanlarla güçlü diyalogunuzdur. Ortaklaşa bir hedef, çalışma, ekip ve işbirliğinde bulunmakla kazançlı çıkarsınız. Kendinize güveniniz, araştırınız, keşfediniz, bilginizi, yeteneğinizi daha fazla geliştiriniz. Dolunayın bir başka görünümü, hem ailenize hem de başkalarına sağlıklı ürünler, sağlıkla ilgili çalışmalar, rehberlik etmek, destek vermek yönünde destekleyici oluşudur. Günlük yaşantınızı, işlerinizi, yapılacakları iyi bir ajanda tutarak düzenlerseniz dağılmazsınız, verimli işler çıkarırsınız.

BALIK

04 Haziran saat 19:16-20 Temmuz saat 15:19 tarihleri arasında Mars-Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu süreçte aşkta bir hayli hassas, sevilmeye, korunulmaya, gözetilmeye ihtiyaç duyarız. Böyle insanlara yöneliriz. Sabırsız davranabiliriz. İlişkide problemler varsa, bunları çözmekte daha fazla enerjiye ihtiyacımız olacak. Ancak bu gerginlik, öfke veya baskı kurmak şeklinde olmamalı. Hayatı olumsuz hale getiren strestir. O zaman siz de bu süreçte, çözüm bulmak adına gerçekçi olmalısınız. Ne üstünü örtmeli ne de gereğinden fazla alınganlık, sübjektif düşünüp kendinizi üzmemelisiniz. Bekar Balıklar için bu dönem, özellikle Bayan Balıklar için, karşılarına çıkabilecek bir erkeğin işaretçisidir. Bu kişinin, hem ailesiyle hem de ilişkilerinde bugüne dek bir takım sorunlar yaşamış olduğunu, şimdi artık daha güçlü bir kadın arayışı içinde size yöneldiğini söyleyebiliriz. Sizin de, bu dönemde ilişkide başarılı olmak için, seçimlerinizi mutlaka ciddiyet ve sorumluluk çerçevesinde ele almanız lazım. Hayatın güzel yanlarının keyfine varmak istiyorsanız, enerjinizi yükseltici, pozitif insanlara yöneliniz ki, sonradan üzülmeyiniz.
6 Haziran saat 10:26-5 Temmuz saat 03:11 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Huzur ve sakinlik arzumuz yükseliyor. Maddi değerlerin, satın alma gücünün ve uzun vadeli düşünmenin önemi büyük. Ne kadar sevsek de, karşımızdaki kişinin bizde soru işaretleri uyandırmasın istemeyiz. Güvenilirlik önemlidir. Mantığımızın sesine kulak vereceğiz. Bu süreçte insan güzelliklerin kıymetini bilir ve onları korumaya özen gösterir. İlişkilerinde uyumsuzluktan hiç hoşlanmayız. Güzelliğimiz, konforumuz, kendimizi rahat hissetmemiz önemlidir. Yakın çevremizde bulunan tanıdık bildik insanlarla görüşmeyi tercih ederiz. Kardeşlerimizle ilişkimiz güçlenecek. Maddi-manevi anlamda rahatlayacağız.
7 Haziran saat 01:15-21 Haziran saat 12:57 tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Merkür, partnerin evlilik veya bir arada yaşama konusunda yüzeysel düşünmesine yol açabilir. Uzun zamandır bir arada olan çiftler yerleşim, ailevi veya yuvanızla ilgili konular üzerinde çok yönlü düşünmek gerekiyor. Yolculuklar yoğun olabilir. Birbirinizi görmekte zorlanabilirsiniz veya ev-iş arası koşturmaca artabilir. Bilinçli ve dikkatli bir şekilde işlerimizi planlayalım ve kararlarımızı, iki yönlü şekilde artı ve eksileriyle tartarak verelim.
Sevgili Balıklar, 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda doğacak Yeniay, işinizle ilgili konularda şu aralar en fazla sizi yoran mesele, aşırı yoğunluk ve kazanç anlamındaki tatminsizlik. Bir şeyleri kabullenmekte, gerçekçi bakmakta, insanlarla anlaşmakta zorlanıyorsunuz. Fikirleri, hal ve tavırları, iş ortamındaki tuhaflıklar veya kurumsal zorluklar sizi yoruyor Değişik arayışlara yöneltiyor. Bazen de hangi işe yetişeceğinizi şaşırıyorsunuz. Bu duruma bir düzen getirmek, dağılmamak lazım. Çünkü bu sefer de evinizde, ailenizle ilişkinizde huzursuz olursunuz. Oysaki Jüpiter bu Dolunayın yöneticisi olarak mali açıdan sizi rahatlatıcı gelişmeleri işaret ediyor, fırsatları getiriyor. Ancak sizin de harcama alışkanlıklarınızı, yatırım veya parayı değerlendirme tercihlerinizi düzenlemeniz gerekir. Çünkü borcunuz olunca kafanız rahat olmuyor. Böyle olunca da, işinizde verimli olmanız zorlaşıyor. Belki de bu nedenle önünüze çıkabilecek bir işi düşünmeden kabul edebilirsiniz. Ancak ben derim ki, iyice bir bakınız, güvencesi var mı, size uygun mu? Daha fazla sorumluluk yükler mi? inceleyiniz. Bu Dolunayın bir başka etkin görünümü, yakın çevrenizden göreceğiniz desteği, bunu size iyi geleceğini işaret ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.