Ailede Mutluluğu Yakalamak İsteyen Erkekler, Kadınlara Nasıl Davranmalı?

Yaşam

kadinlara-nasil-davranmali
1-Erkekler , lütfen siz de gülümseyin…( ama içinizden geldiği zamanda ağlamasını bilin.” Erkekler ağlamaz “ sözü koyu bir yalandan ibarettir.Zamanı geldiğinde ağlamasını bilmeyen erkeklere acırım.)

2-Siz de cinsel yaşamınıza dikkat edin.Yatakta sadece kendinizi düşünmeyin.Eşinize hoyratça yaklaşmayın.Onunla yatakta sohbet edin.Ancak o da arzu ediyorsa birlikte olun ve uyuma mutlaka değer verin.

3-Herkesten çok üstün , çok farklı , adeta bulunmaz Hint kumaşı olduğunuzu sanmayın.

4-Evlenmeden önceki gibi giyinin , kendinize bakın , düzgün olun , ama evlilik öncesş hayatı unutun ; evine , karısına bağlı bir erkek olun.

5-Sık sık işyerinizden veya seyahatten eşinizi arayıp sevgilerinizi söyleyin , yurt dışına çıkarken ne istediğini mutlaka sorun ve istemese mutlaka bir hediye getirin.

6-Doğum gününü , evlilik yıldönümünü , ilk çocuğunuzu dünyaya getirdiği tarihi asla unutmayın.Güveninizi ifade edin.

7-Kadınların erkeklerden çok daha duygusal olduklarını ama duygularını ifade de nasıl karşılanacakları konusunda tereddütleri olduğu için zaman zaman zorlanabildiklerini daima hatırınızda tutun ve kendini açma , anlatma fırsatlarını mutlaka eşinize tanıyın.

8-Yaradılışındaki ruhsal ve fiziksel farklılık nedeniyle erkeklerden daha yoğun strese girdiğini , gerginleştiğini , o dönemlerde çok müşfik ve anlayışlı davranmak icap ettiğini hatırınızda tutun.

9-Eve asık suratla girmeyin.girer girmez ne pişirdiğini sormayın.Çoraplarınızı , kravatınızı saçıp savurmayın.( Bu gibi davranışlar hanımları tiksindirir.)Yemekten kalkar kalkmaz kanepeye uzanıp televizyon zaplamaya , yada onu asla ilgilendirmeyen günlük sorunlarınızı , özellikle parasal sorunlarınızı sayıp dökmeye başlamayın.

10-Sık sık parasızlıktan , işlerin kesatlığından yakınmayın.bu konuda söyleyeceğiniz her söz , karınıza müsrif olduğunu söylediğinizde yaptığı etkinin aynısını yapacak ve buna tepki gösterecektir.

11-Evinizi kirletmeyin , dağıtmayın , dantelleriyle alay etmeyin ; Evine onun kadar özen göstermeye çalışın.

12-çıkardığınız kıyafetleri etrafa saçmayın.Elbiselerinizi , kravatlarınızı askılarda tutun.mavi kravatınızın , siyah çoraplarınızın, çamaşırlarınızın yerlerini ezberleyin ki , her sabah nerede olduğunu karınıza sormaktan , böylece onu sinir etmekten kurtulun.

13-Yemeklerini övün , yedikten sonra “ ellerine sağlık “ demeyi ihmal etmeyin.

14-eve girince ona mutlaka selam verin.gününüzün nasıl geçtiğini anlatmadan önce , karınızın günün nasıl geçtiğini anlatmasını isteyin.Anlatırken ilgilenin.Onu gerçekten dinleyin ve ona hak verin.Kadınlar da , tıpkı erkekler gibi , haklı çıkmaya bayılırlar.

15-Çok stresli olduğunuz günlerde bile onu arayın. Halini-hatırını sorun.çok bunaldığınızı , sesini duymak istediğinizi anlatın.Gerçekten de günün en yorgun ve stresli saatinde gerçekten sizi seven bir sesi duymakla rahatlayacaksınız.

16-Karınıza sık sık harcadıklarının hesabını sormayın. Ona güvensizlik anlamına gelebilecek sözler sarf etmeyin.iyi anne olmadığını asla ima etmeyin.başka kadınları övmeyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.