Antik Japon Tekniği ile Vücuttaki Tüm Gerginliği Atıp Dolaşımı Hızlandırın

Yaşam

Birçoğumuz hastalandığı zaman soluğu hemen doktorda alır ya da çözümü ilaçlarda ararız. Ancak bu metod ecza dolabınızdaki ilaçlardan bile önce kullanılıyordu!

Biliyorsunuz, her hastalığın başı stres ve takibinde gelen bağışıklık sisteminden kaynaklanan aksaklıklar diyebiliriz.

Bunlara engel olmak için günlük hayatınızda gerilimi kontrol altına almalı ve sağlığınıza iyi bakmalısınız.

Jin Shin Jyutsu, alternatif tıp yöntemleri ile insanları iyileştiren bir yöntem. Yöntem fiziksel ve duygusal refahı dengede tutmak için keşfedilen bu teknik, vücuttaki yaşam enerjisinin uyumlaştırılmasına odaklanan bir fizyo-filozofi dalıdır da diyebiliriz. Bu eski yöntem, Japonya kökenli ve nesillerdir öğretilen en eski tekniklerden de bir tanesi.

Bu yöntem stresi azaltıyor, gerilimi dağıtıyor, hem soğuk algınlığının önlenmesine hem de burun tıkanıklığını açmaya yardımcı oluyor.

Peki nedir bu Jin Shin Jyutsu?

Türkçe anlamı ” İnsan Aracılığıyla Yaradan’ın Bilinçli ve Merhametli Sanatı” demek. Şimdi size bunu daha iyi anlatalım. Bu yöntem insanların vücudundaki gerginliği ve stresi sinir noktalarına uygulanan basınçla geçirmenin bir yolu.

Jin Shin Jyutsu, uygulayıcılarına bu teknikte ellerini vücuttaki belirli yerlere koyarak gerginlikten kurtulmayı ve şifalandırmayı öğretir. Bu da “enerjimizin” vücudumuzda kesintisiz olarak akışta olmasını sağlar.

İşte Jin Shin Jyutsu yönteminin faydaları:

  • Ağrı kesicidir ve gevşemeye yardımcı olur
  • Stres ve kaygı etkilerini azaltır
  • Kan dolaşımını ve konsantrasyonu arttırır
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir
  • Cildi güzelleştirir ve cilt problemlerini azaltır
  • Vücudun yenilenmesini sağlar
  • Toksinlerden arınmaya yardım eder

    Bir diğer alanda ise burun tıkanıklıklarına ve solunuma iyi gelir. Tuzlu suyla birlikte yapılan bu uygulama özellikle kış mevsiminde rahat nefes almanızı sağlar.

Tuzlu Su Yöntemi:

Tuzlu suyun doğal bir dekojesten olduğu bilinir ve burun bölgesindeki mukusların giderilmesini ve burun akmasını önler.

Eğer bulabiliyorsanız, her bir burun deliğinizden deniz suyu çekin. Birçok eczanede doğal deniz suyu spreyini bulabilirsiniz ancak eğer bulamazsanız bu suyu evde yapmanız da mümkün!

Ev yapımı burun spreyi yapmak için bir bardak suya yaklaşık 2-3 yemek kaşığı iyotsuz tuz karıştırın. Eğer varsa bir sprey şişesine yoksa uygulamadan önce avucunuza döküp burnunuza çekebilirsiniz. Böylece sözüm ona burun damlalarına bağımlı olmadan doğal yollarla burnunuzu açabilirsiniz.

Gelelim Jin Shin Jyutsu tekniğine…

Her iki elinizle omuzlarınızın en üst kısmını tutun.

Daha sonra bir elinizle kafa tasınızın altına bastırın. Bu şekilde bir süre bekledikten sonra diğer elinizi kaşınızın üzerine götürerek bastırın.

Yine birkaç dakika burada kaldıktan sonra kaşınızın üzerindeki eli önce yanağınıza sonra burnunuza götürün. Son olarak köprücük kemiklerinize bastırarak hareketi tamamlayın.

El değiştirip diğer taraf için de aynısını uygulayın.

Bir diğer yöntem ise avuç ve parmaklara uygulanan baskı noktaları.

Önce bir eliniz ile diğer elinizin baş parmağının ucuna bastırın. Bir süre bekledikten sonra yine aynı elinizle diğer elin işaret parmağını tüm elinizle kapatarak sıkın. Son olarak ise kullandığınız elin baş ve orta parmağıyla diğer elin baş parmağı ile işaret parmağının arasını sıkın.

El değiştirip diğer taraf için de aynısını uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.