Arı Poleni Kürü Saç Sorunlarının Hızlı Tedavisi

Bitkisel Kürler

Arı Poleni Kürü Saç Sorunlarının Hızlı Tedavisi

Malzemeler:

* 1 tatlı kaşığı (dolu dolu) arı poleni

* 2-3 yemek kaşığı içme suyu

* Yeteri miktarda evde hazırlanmış çörek otu yağı

* Yeteri miktarda kantaron yağı

Önemli bir konu var ki aldığınız ürün ya da malzemelerin sahte ya da kalitesiz olmadığından emin olun. Unutmayın ki kullandığınız malzeme ya da ürün ne kadar kaliteli ise aldığınız sonuçlar o kadar etkili, o kadar gözle görülür olacaktır.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Arı polenini ezerek uygulama kabına alın.(ben saç boyalarında bulunan oksidan kutularını kullanıyorum) Üzerine suyu ilave edin ve polenin erimesini sağlayın. Eriyen polen kek hamuru kıvamında olmalı. Ardından eşit miktarda çörek otu yağı ve kantaron yağı ilave edin. Elde ettiğiniz karışım sadece saç diplerine uygulayacağınız miktarda olmalı. Bu karışımı sürekli çalkalayarak saç diplerine uygulayın ve aynı zamanda masaj yapın.

Bu uygulamadan sonra saçın geri kalan kısmı için yani saç boyları ve uçları için uygulama kabına yeniden eşit miktarda çörek otu yağı ve kantaron yağı koyun. Siz masaj yapayken kabın içerisindeki polenli karışımdan kalanlar süzülerek kabın dibine birikmiş olacak. Yani saç boyları ve uçları için yeniden hazırladığınız yağın içerinde de bir miktar polen olacak. Bu yeni karışımı da aynı şekilde sık sık çalkalayarak saçın kuru olan kısmının tamamına iyice yedirin.

Uygulama işlemi bittiğinde önce streç filmle, sonra sıcak bir havlu ile saçlarınızı sarın. Saçlarınızı ne kadar uzun süre ne kadar sıcak tuttuğunuz, etki açısından önemli. Bunu kolayca yapabilmek için halk arasında sıcak su torbası denilen termofordan yardım alabilirsiniz. Termoforu kaynar su ile doldurun ve koyu renk iki havlu alın. Havlulardan birini uygulama yaptığınız sırada termofora sarın. Uygulama bitince bu havluyu kullanın ve hemen diğer havluyu sarın termofora. Saçınızdaki havlu soğumak üzereyken diğeri ile değiştirin. Bu şekilde dönüşümlü olarak ısıtarak kullanacağınız havluların alacağınız sonuçlarda büyük rolü olacak.

Maske saçınızda istediğiniz kadar kalabilir. Ne kadar uzun kalırsa o kadar iyi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.