Bacakları İnceltme Yolları

Egzersiz

sutun-gibi-bacaklar
Kadınlar için inceltmesi en zor bölgelerden bir tanesi üst bacak bölgesidir. Bununla birlikte doğru teknik ile bu bölgeyi inceltmek başarılı olabilirsiniz. Özellikle bisiklete binme ve yürüyüş gibi faaliyetler alt vücut bölgesini işletmeye yardımcı olur.

Ayak bölgenize inceltmek Yolları
Çömelip kalkma egzersizleri yüksek bacak bölgesinin çalışmasında etkilidir. Bu egzersizleri isterseniz ağırlıklar ile uygulayabilirsiniz. Eğer ağırlıkla çalışmak zor geliyorsa ilk önceleri ağırlıksız çalışarak ağırlığı daha sonra egzersiz rutininize ekleyebilirsiniz. Eğer bu egzersizler sizin için yeni ise kesinlikle birden ağır egzersizlere başlamayın ve bu şekilde kendinizi incitebilir.

Pilates egzersizleri son zamanlarda oldukça popüler hala gelmiştir. Bu egzersizler kadınların yağlarından kurtulmalarına ve vücutlarını sıkılaştırmalarına yardımcı olabilir. Yaşadığınız bölgedeki plates kurslarına yazılabilecek veya evde kendinize CD veya kitaplar alarak pilates egzersizlerini uygulamaya başlayabilirsiniz. Pilates egzersizleri bacaklarınız için olduğu kadar karın, sırt ve kalça için de yararlıdır. Eğer sıkılaşmanın sıra kilo vermek de istiyorsanız kardiyo de yapmak gerekir.

Ağırlık kaldırma egzersizleri de bacaklarınızın sıkılaşması için oldukça yararlıdır. Bu egzersizi yaparken küçük ağırlıkları kullanabilirsiniz. Ağrılıdır egzersizleri aynı zamanda Sırtınızın güçlenmesine de yardımcı oluyor. Eğer tüm bu egzersizleri belirli aralıklarla düzenli olarak uygularsanız bacaklarınızın forma girdiğini fark etmeye başlarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.