Bahar Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj

kalıcı-makyaj-sonucu
Bahar, güneşin ışıklarını daha fazla hissettirmesiyle herkesin içinde yenilenmeye tazelenmeye yönelik kıpırtılar yaratıyor. Nasıl evlerde bahar temizliği yapılıyorsa güzelliğine düşkün bayanlar da bahara özel makyaj ve cilt bakımı fikirlerini araştırmaya başlıyor.

Soğuk günlerin yerini bahara bırakmasıyla giyimin yanında makyaj seçimleri de değişiyor. Havanın insan psikolojisi üzerindeki etkisi tartışılmaz. Soğuk kış günlerinde makyajda soğuk renkleri tercih ederken bahara sıcak ve hafif tonlar yakışıyor.

Bahar Makyajı Nasıl Yapılır?

Baharın sıcak günlerinde ağır fondöten ve rötuşlardan uzak durarak, piyasada oldukça yer tutan BB Kremlere yönelebilirsiniz. Bahar makyajının ilk adımı olarak cildinize BB Krem ve renkli nemlendirici uygulayabilirsiniz. Bahar gelmeden bir likit aydınlatıcı edinin. Aydınlatıcıyı elmacık kemikleri, burun kemiği, alın ortası, dudak üstü ve çene üzerine uygulayın. Böylece güneş ışınları yüzünüze vurduğunuzda yüzünüz baharın tazeliğiyle ışıldayacak.

Toz far yerine krem far tercih edebilirsiniz. Rimeli ise gün içinde tek kat özel gece davetlerinde işe iki üç kat atarak etkili bakışlara kavuşabilirsiniz. Kırmızı gibi kadınsı ve çarpıcı tonlardaki rujlar yerine dudak balmı veya lipstick tercih edebilirsiniz.

Bahar Makyajının İncelikleri

Bahar makyajının püf noktası ağır tonlar yerine nude yani doğallıktan yana olmaktan geçiyor. Bunun için pastel tonlarla makyaj ürünlerini tercih edebilirsiniz. Bahar makyajında dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise cildiniz için gereken nemdir. Sıcak havalar cildinizdeki nemi kurutacaktır. Bu nedenle bahar gelmeden bahar temizliğine eviniz gibi cildinizde de başlamalısınız. Bahar için uygun bahar makyajı hazırlığında cildinizi bol bol nemlendirmeye, kuruyan nemi geri kazanmaya ve korumaya özen göstermelisiniz. Ayrıca peeling yapmayı da ihtimal etmeyin.

Baharda kırmızı rujunuzu bir süreliğine rafa kaldırsanız iyi olur. Çünkü trend pudralanmış ve mat dudaklar! Allık tercihinizi de taze ve canlı bir görünüm için ıslak görünümden yana kullanabilirsiniz. Allığınızı kesin bir hat olarak değil de belli belirsiz bir ışıltı olarak uygulamaya özen gösterin.

Bahar Makyajında Renkler

Bilmeden yapılan makyaj uygulamaları çoğunlukla hüsranla son bulur. Makyaj yaparken yapılan sık hatalar ise doğru ürünün yanlış kullanılması, cilt tipine uygun ürün kullanılmaması, renk uyumsuzluğu olarak görülür. Bunun için makyaj yapma hakkında çok fazla bilgiye sahip değilseniz makyaj malzemeleri almaya gittiğinizde satış danışmanlarından yardım isteyebilir, internetten ilgili video ve makalelere göz atabilirsiniz.

Allıkta her sezon klasik olarak şeftali ve pembeye rastlanıyor. Fakat baharda doğal makyaj uygulaması için şeftali ve pembe allıkları unutmanız gerekiyor. Doğal görünümlü makyajda uygun allık olarak mat tonları tercih edebilirsiniz. Makyaj yaparken cilt ve gözler kadar da kaşlarda önemli bir etkendir. Bakışlarınıza anlam kazandıran kaşlarınızı es geçmeyin. Son dönemlerde moda olan kalın kaş modasına sizde uyum sağlayabilirsiniz. Baharda madem doğallıktan yana tercihler yapıyorsanız çizgi gibi alınmış kaşlar yerine hafif dağınık, kalemle belirginleştirilmiş kaşlar makyajınızla uyum sağlayacaktır.

Göz makyajında sadece eyeliner çekip çıkma devrini de baharla birlikte bitirebilirsiniz. Siyah eyeliner çok klasik kaçtığını unutmayın. Klasiklerden uzaklaşıp mürdüm, ekru, kahverengimsi turuncu gibi renklere yönelebilirsiniz.

Bahar Makyajınızda Bunlara Dikkat Edin.

• Gece makyajınızda kırmızı ruju kullanmak isteyebilirsiniz. Bordo, kırmızı gibi belirgin rujlar kullandığınızda göz makyajınızı sade tutmaya özen gösterin.

• Fondöten kullandığınızda ince bir tabaka halinde uygulayın.

• Cildinde kuruluk sıkıntısı çeken bayanlar güneşin etkenlerinden dolayı daha fazla nem kaybeden cildinizi nemlendirmeye ve toz yerine krem ürünler kullanmaya özen gösterin.

• Esmer ve buğday tenliyseniz pırıltılı bronz tonlarını tercih edin. Bronz bir görünüme kavuşmak içinde bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Fakat aşırıya kaçmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.