Göğüs egzersizleri: Göğüslerinizi forma sokun

Egzersiz

gogus_egzersizleri
Güzel göğüsler için ille de estetiğe ihtiyacınız yok. Evde yapacağınız basit egzersizlerle bunu başarabilirsiniz.

Her kadının, hatta bu kadınların eşlerinin ve sevgililerin hayalidir güzel göğüsler. Bazıları şanslı doğar, göğüsleri doğuştan güzeldir. Bazıları ise o kadar şanslı değildir. Ama işin bir de iyi yanı var ki, o da göğüsleri egzersizle şekillendirmenin mümkün olmasıdır.

Yağ dokusu ile göğüs bezleri göğüsleri oluşturur. Bundan dolayı göğüslerinizin ölçüsü, depolanan yağın miktarı ile doğru orantılı olmaktadır. Ağırlığınız, yaşınız ve birtakım genetik unsurlar da göğüs ölçünüzü etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Bu gibi faktörleri elbette egzersizlerle değiştiremezsiniz. Ancak sayesinde daha sıkı ve diri göğüslere sahip olabilirsiniz. İstediğiniz de bu değil mi zaten?

Bu göğüs egzersizleri ile, göğüs altlarında yer alan pektoral kasları çalıştırabilirsiniz. Bu sayede göğüslerinizde ve vücut duruşunuzda önemli gelişmeler kaydedebilirsiniz.

Başlangıç olarak, egzersizleri haftada üç defa uygulayın. Sabahları işe gitmeden önce veya zaman bulamazsanız akşamları da yapabilirsiniz. Öncelikle çalışma yaptığınız günleri değiştirip çalışın ve sonrasında her gün çalışabilirsiniz. Bu sayede kaslarınız daha hızlı kuvvetlenecektir. Uygulama esnasında ortaya çıkabilecek herhangi bir sakatlanma riski yaşamamak için talimatları çok dikkatli bir şekilde okuyup uygulayın.

Egzersiz I –
gogus-egzersizleri
Bacaklarınızı kalça genişliğinde dizlerden hafif kırık olacak şekilde açın ve ayakta durun.
– Ellerinize birer dambıl alın. Şayet evinizde dambıl bulunmuyorsa, 500 ml’likiçi su dolu şişeleri de bu amaçla kullanabilirsiniz. Eğer ağırlık kullanıyorsanız, o zaman 1-2 kiloluk hafif olan ağırlıkları tercih etmelisiniz. Omuz hizasında kollarınızı düz olacak bir şekilde öne doğru uzatın ve iki saniye kadar bu pozisyonunuzu koruyun.
– Kollar gergin olmamalı ve rahat olmalıdır.
– Daha sonra başlangıç pozisyonuna geri dönün.
– 10 tekrardan oluşan 2 set yapın.
Egzersiz II
gogus-egzersizleri2
– Yüzüstü yere uzanın. Bacaklarınız bitişik ve düz olmalıdır. Dirseklerinizi omuz altına gelecek şekilde yerleştirip kollarınızın alt kısmıyla yerden destek almalısınız. Ellerinizi birbirine kenetleyin.
– Başınızdan topuklarınızadek vücudunuzu düz tutarak yerden hafifçe kaldırın.
– Vücudunuz, dirsekleriniz, kollarınızın alt kısımları ve ayak parmaklarınızla düz bir hat oluşturmalıdır. Karın kaslarınızı da içeri çekmeyi unutmayın.
– Başınızı dik tutun. Başlangıç pozisyonuna geri dönün. – 10 tekrar yapın. Zaman içerisinde bunu kademeli olarak 20’ye çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.