Eller İçin Losyon

Güzellik

el-losyonu

a) 3-4 fincan gülsuyu, 1-4 tatlı kaşığı elma sirkesi, 1-4 fin­can gliserin ve 1-4 tatlı kaşığı bal hepsi birlikte karıştırı­lıp bir şişeye konur. Elde edilen bu losyon ellere bol miktarda sürülür.

b) 1 veya 2 tatlı kaşığı kitre toz haline getirilerek gliserine katılır. Üzerine bir tatlı kaşığı bal ve bir miktar gülsuyu ilave edilerek karıştırılır. Bir tatlı kaşığı boraks sıcak su­da eritilerek 1-2 tatlı kaşığı sıvı amonyağa ilave edilir.Bu karışım ağır ağır (damla damla) kitreli gliserine ilave edilir. 24 tatlı kaşığı gülsuyu katılır. Karışım düzgün bir kıvama gelince iki damla limon yağı ilave edilir. Elde edilen bu karışım çok koyu olursa kaynatılıp soğumuş arı su eklenir. Bu losyon yıpranmış ellere bir kadife yu­muşaklığı verecektir.

c) Bir tatlı kaşığı bal eritilir. Yumuşadıktan sonra, bir çor­ba kaşığı gliserin, bir çorba kaşığı susam yağı, bir çorba kaşığı badem yağı ve iki çorba kaşığı zeytinyağı ilave edilir. Ateşten alman karışım kıvamını alıncaya kadar karıştırılır. Daha sonra kavanoza aktarılır. Elde edilen bu krem gece yatmadan önce ellere iyice sürülür ve el­lere bir çift eski eldiven geçirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.