Elleriniz Kışa Hazırmı

Güzellik

Kışın soğuk rüzgarlar, don, kuru hava gibi faktörlerden elleri korumak zordur. Bu şartlara maruz kalan eller kurur, çatlar ve pul pul görünmeye başlar. Evoria.com; yumuşacık ellere sahip olmak isteyen kadınlar için, pratik bakım önerilerini açıklıyor…

Ellerinize kendi kendinize bakım yapmak için 50 ml gülsuyu içine, 1 çay kaşığı gliserin ekleyin. Ellerinize uygulayın ve yarım saat bekleyin. Sonra ılık su ile yıkayın. Eğer ellerinizin karardığını düşünüyorsanız, cilt renginizi açmak için biraz limon suyu ilave edebilirsiniz.

Evde uzun uzun uğraşmak istemezseniz, Evoria.com daha pratik çözümler de sunuyor elbette. Çözüm, el kremleri. Evoria.com elleriniz için papatya, sandal ağacı, fındık yağı, hindistan cevizi içerikli el kremlerini kullanmanın daha iyi sonuç vereceğinin altını çiziyor.

Evoria.com evin içindeki nemin de önemli olduğunu söylüyor ve özellikle kaloriferli evlerde, peteklerin üstüne bir tas su koyarak evin havasını nemlendirmeyi öneriyor. Böylece elinizin ve tüm cildinizin kurumasını engellersiniz.

Özellikle banyo sonrasının ellerinizi şımartmak için en uygun zamanlar olduğunu söyleyen Evoria.com, banyodan çıkar çıkmaz ellerinizi kremlemeyi öneriyor. Eller için hazırlanmış özel kremlerle masaj yaparak, hem yumuşamasını sağlayıp, hem kan akışını düzenleyebilirsiniz.

Sabun içermeyen duş jeli kullanın
Kış aylarında sabun içermeyen duş jelleri kullanmak önemli. Çünkü sabun cildi çabuk kurutur.
Hafif gliserin içeren sabun kullanabilirsiniz ancak özellikle kış aylarında sabundan uzak durmak daha iyi olacaktır.

Banyo öncesinde de bir çeşit ön-banyo olarak düşünebileceğiniz uygulamalar yaparsanız, ellerinizi sabun ve klorun etkisinden de korumuş olursunuz. Evoria.com bunun için, el kreminizin içine biraz limon ve zerdeçal karıştırıp, banyoya girmeden 20 dakika önce elinize sürmenizi öneriyor.

Eldivenler olmazsa olmaz…
Evde bakım yapmak kadar elleri dışardan gelecek soğuktan korumak da büyük önem taşıyor. Kurumuş, kızarmış, çatlamış ellere sahip olmak istemiyorsanız; ellerinizin soğuktan etkilenmemesi için evden dışarı çıkarken yanınıza mutlaka bir eldiven alın.

Bulaşıkları elde yıkıyorsanız da, mutlaka eldiven giyin. Su ve kimyasal bulaşık deterjanları, ellerinizi kurutarak zarar verir. İşiniz sebebiyle sık sık ellerinizi yıkamak zorunda kalıyorsanız, sizin de el bakımına normalin iki katı özen göstermeniz gerekir. Sürekli suyla haşır neşir olanların elleri kurur ve bakım ihtiyaçları artar. Bu uygulamalar ellerin kırışmasına da sebep olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.