Göz Altı Torbası Neden Oluşur?

Güzellik

Gozalti_Morluklarina_Bitkisel_Cozum
Gözler kadınların en dikkat çeken yerlerinden bir tanesi ve karşınızdaki insanı etkilemenin en iyi yollarından bir tanesi. Güzelliğin çok daha öne çıkmasını sağlayan gözlerin iyi görünmesi gerekiyor ancak geçen yıllar içerisinde göz kapaklarında sarkmalardan tutun da göz altındaki torbalara kadar onlarca etken bu güzelliğin kaybolmasına neden oluyor. Çok daha yaşlı görünmenize neden olan bu göz altı torbalarını tedavi etmek için onlarca kocakarı ilacı ve farklı yöntem denense de bunların çoğu maalesef başarısız olmaya yahut kısa süreli çözümlere mahkum.

Göz altı torbasının oluşumundaki en büyük etkenlerden birisi aileden gelen kalıtımsal özelliklerdir. Kalıtıma karşı maalesef gerçek bir çözüm yer almasa da genlerde varolan bu kodun daha az etkili olmasını veya etkisini daha geç göstermesini sağlamak mümkün. Zira tam olarak ne zaman ortaya çıkacağı belli olmayan bu torbaların gençliğin başlarında olduğu kadar yaşlılıkta da ortaya çıkması gerçekleşebiliyor.

Derinizin yıpranmasına neden olan bütün etkenler göz altı torbası oluşumuna da etki edecektir. Bunlar arasında fazla güneş, rüzgar, zararlı maddelerin olduğu ortamlarda bulunmak gibi çeşitli dış etkenler mevcuttur. Cildin sağlıklı kalması göz altlarının da daha sıkı ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Bu nedenle çok sert koşullarda uzun süreli olarak bulunmamak gereklidir.

Cildin sıvı alımı ile sağlıklı ve parlak olduğunu göz önüne alırsanız günlük su alımınızı düzene sokmanız cildinizin yapısını etkileyerek göz altlarınızda oluşan torbaları da engelleyecektir. Kuru ve sağlıksız bir cilt sarkmalara, morarmalara ve torbalara çok daha açık olacaktır.

Ayrıca sağlıksız beslenme ve bunun neden olduğu rahatsızlıkların da göz torbalarına neden olduğu bilinmekte. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu tüm vitamin ve mineralleri yeterli miktarda almazsanız dayanıklılığınız ve sağlığınız kayboldukça göz altlarınızda da sorunlar meydana gelebilecektir.

İş ve ev arasında mekik dokunan stresli zamanlarda gözlerin de zorlandıkları ve psikolojik etkenlerin de göz sağlığını etkiledikleri bir gerçek. Sürekli olarak stres altında olan, bilgisayar kullanan, uyku düzeni bulunmayan kişilerin en çok etkilenen organlarından birisi gözlerdir ve uzun çalışma saatlerinin ardından göz altlarındaki yağ bezelerinde meydana gelen değişimler torba oluşumuna neden olacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.