Hamilelikte seks hakkında bilmeniz gerekenler

Anne - Çocuk

Bazı pozisyonlar diğerlerine kıyasla daha iyidir

Yapmakta bir sakınca görmüyorsanız eğer, hamilelik süreci boyunca en rahat edeceğiniz pozisyonlar, kadının üstte olduğu pozisyon ile doggy/köpek pozisyonudur. Fotoğraftaki gibi kaşık pozisyonuna girmenizde de bir sıkıntı yok. Hem sizin için hem de partneriniz için rahat olmasının yanı sıra minimum hareketle sıcak, yakın bir ilişkiye olanak sağlar. Ve tabi yorgunken ve fazla efor sarf etmek zorken ideal olması da cabası.

Misyoner ise ilk üç ayda ve ikinci üç ayın başlarında sorun çıkarmaz; ancak sırt üstü yatmaktan kaçınmanız gereken 16-20. aylar arasında bırakmanız gerekir. Çünkü bu durum, rahmin ana toplardamara baskı yapmasına ve alt bedenden kalbe doğru giden kan akışının azalmasına yol açabilir.

Düşündüğünüzden çok daha seksisiniz

Partneriniz gözlerinizi bedeninizden alamıyorsa şaşırmayın. Hamilelik güzelliğinin ve beraberinde getirdiği “büyük göğüs” etkisinin yanı sıra, hamilelik doğurganlığın işareti olduğundan her halükarda çok çekicidir. Erkekler en üretken dönemlerinde olan kadınlara doğru çekilirler. Seksi olmadığınızı düşündüğünüz her an bunları aklınıza getirin ve rahatlayın.

Hamileyken seks yapmakta hiçbir sakınca yoktur

Emin olun ki hamileyken seks yapmak, rahat olduğunuz sürece kesinlikle güvenlidir. Uzmanlar yalnızca belirli sorunların mevcut olması durumunda seksten kaçınılması gerektiğini belirtiyorlar – plasenta previa, erken doğum ya da erken membran rüptürü riski gibi durumlarda daha dikkatli olmanız gerekecektir. Yine de endişe ediyorsanız kadın doğum uzmanınıza danışarak rahatlayabilirsiniz.

Deney yapmayı başka bir zamana erteleyin

Rahat olduğunuz sürece istediğiniz kadar akrobatik olabilirsiniz; ancak hamilelik sürecinde çok fazla yeni hareket denemek pek önerilmiyor. Nasıl hissettireceğinden pek emin olamadığınız hareketleri doğumdan sonraya bırakın!

Partnerinizle konuşmaktan çekinmeyin ve ikiniz için de en rahat ve en keyifli olan pozisyonları bulun…

Orgazmlarınız çok daha yoğun olabilir

Hamileyken seks yapmak konusunda hala kararsızsanız bu sizi ikna edecektir: Yapılan araştırmalar hamile kadınların, sinir ucu hassasiyetindeki artış, genital bölgede hassasiyet ve oksitosin seviyesinin artışı sayesinde daha güçlü orgazmlar yaşadıklarını gösteriyor. Pelvik bölgenize giden kan akışının artmasıyla çok daha görkemli sonlar yaşayabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.