Hassas ciltler için 5 bakım tavsiyesi

Güzellik

estetik-yuz-guzellik-cilt
Kızaran, aşırı kuruyan, soğuk ve sıcak havalarda gözle görülür derecede hassaslaşan bir cilde sahip olmanın ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu yüzden hassas ciltlerin uygulaması gereken bakım tavsiyelerini açıklamayı kozmikbakim.com olarak kendimize görev ediniyoruz.

Satın alacağınız ürünleri eğer önceden deneme şansınız varsa mutlaka bu fırsatı değerlendirin. Bakım ürününü bütün yüzünüze ya da vücudunuza uygulamadan önce elinizin üstündeki küçük bir bölgede deneyin ve bir yan etkisi olup olmayacağını anlamak için 24 saat bekletin.

Cilt hassasiyetiniz konusunda bir uzmana danışmanız şart! Kızarıklık, kaşınma veya aşırı kuruluk gibi sorunlar egzama ya da rosacea gibi hastalıkların habercisi olabilir. Doktorunuz, sahip olabileceğiniz hastalıkların teşhisinde ve tedavisinde şüphesiz ki sizi en doğru yolu gösterecektir.

Parfüm içermeyen kokusuz ürünler kullanmaya özen gösterin. Cilt bakım ürünlerinin içeriğindeki parfümler bilhassa hassas ciltlerde tahriş edici etkiler gösterebilir. Üzerinde “parfüm içermez” etiketi bulunan ürünlerde bile parfüme rastlanma olasılığını göz önüne alarak bütün yüzünüze ya da vücudunuza uygulamadan önce küçük bir noktada deneyin.

Bebekler için özel olarak üretilmiş cilt bakım ürünleri kullanmak derdinize derman olabilir. Bebek ürünleri, bebeklerin hassas cildi düşünülerek üretildiğinden hassas cilde sahip büyüklerin kullanımına da uygundur.

“En güzel kokan deterjan en iyisidir” diye düşünmekten vazgeçin! Deterjanlar aracılığıyla bütün gün üzerinizde olan kıyafetlerin her yanını saran kimyasallar, hassas cildinizin tepki vermesine yol açabilir. Kokusuz ve bitkisel içerikli deterjanlar ve yumuşatıcılar kullanmak, cildinizin tahriş olmasını engelleyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.