Havuç mucizesiyle bronzlaşın

Bitkisel Kürler

Havuç mucizesiyle bronzlaşın
Zor oldu biraz ama yaz geldi artık. Yakın da tatil sezonu da resmi olarak açılmış olacak. Yazın hemen tatile gidemeyecekseniz ya da deniz için kimyasal olmayan bir bronzlaştırıcı arıyorsanız, artık buldunuz.

Havuç kremi, doğal yapısı ile bronzlaşmanızı sağlayacak. Ancak daha da doğal olsun ben krem kullanmam derseniz size bir de evde hazırlayacağınız havuç losyonu tarifi vereceğim.

Havuç kreminin yapısı
Havuç kremi, havuç yağı ile kakao yağının karışımıyla üretiliyor. Bronzlaştırıcı etkisini artırmak için son dönemde çok revaçta olan hindistancezvizi yağı da bu karışımın içinde mevcut.

Havucun A vitamini içeriğini ilkokul sıralarından beri biliyoruz. Ancak bronzlaşma etkisini veren içerdiği beta karoten maddesi. Çünkü bu maddenin en önemli özelliği ten rengine olan yakınlığı. bu özelliği ile tenimizde doğal bronzlaşma etkisi yaratıyor. A vitamini sayesinde de güneşin zararlı ışınlarından cildimiz korunuyor.

Kakao yağı da bronzlaşmayı kolaylaştırdığından piyasadaki kremlerin içine ekleniyor.

Havuç kreminin kullanımı
Bu kremi elbette deniz kenarında güneşlenirken kullanabiliriz. Ancak bundan başka günlük olarak da kullanılabilir. Özellikle güneş koruyucusu olarak kullanırken bir yandan da bronzlaştırıcı krem olarak tercih edebiliriz.

Hangi havuç kremlerini tercih etmeliyiz
Güvendiğiniz markayı tercih etmelisiniz. Piyasada birçok çeşidi olduğunu unutmayın. İlk defa alacaksanız içeriğinde paraben olmayanları tercih etmelisiniz.

Havuç losyonu tarifi
Fabrikasyon üretim bir krem kullanmak istemiyorsanız bu tarifi denemlisiniz.

Malzemeler (500 ml için)
– 1 adet havuç
– 4 – 5 adet ceviz yaprağı veya iki adet yeşil ceviz kabuğu
– 250 ml su
– 250 ml zeytinyağı

Yapımı
Havuçları küp küp doğrayın. İlk tercihiniz yeşil ceviz kabuğu, mümkün ceviz yaprağını 250 ml su içinde kaynatın. Soğumaya bırakın. Sonra 250 ml zeyin yağı içinde karıştırın.

Cam şişe içinde saklamanızı tavsiye ederim. Ancak kullanım sırasında losyonunuzun kayganlığına dikkat edin.

Bu losyonu bronzlaşmak için kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.