İlişkinizde yapmamanız gereken 5 hatalı davranış

Yaşam

iliski-kadin-erkek
İlişkilerde yapılan bazı hatalı davranışlar vardır.

Bu davranışlar ilişkinizi zedeler ve hatta ayrılığa kadar gidebilir.

İlişki Uzmanı Matthew Hussey, ilişkinizin mükemmel bir şekilde devam edebilmesi için yapmamanız gerekenleri söyledi.

İşte ilişkinizde yapmamanız gereken 5 hatalı davranış:

Ona kendini çocuk gibi hissettirmeyin

“Bir keresinde yeni görüşmeye başladığım bir kadın ne iş yaptığımı sordu. Ben de ona şirketimin kadınları ilişkide daha baskın hale getirmek için çalışmalar yaptığını söyledim. Onun cevabı ise ‘İnanamıyorum, bu çok tatlı!’ oldu. Benim için buradaki en büyük sorun, yedi yaşımdan beri sürekli “tatlı” kelimesini duyuyor olmaktı.” Eğer karşınızdaki erkeğin kendini James Bond gibi hissetmesini istiyorsanız ‘tatlı’ kelimesinin yerine ‘çekici’ kelimesini kullanın.

İddialı oluşunu sorgulamayın

Varsayalım ki karşınızdaki kişi yeni ayakkabılarının ıslanmasından korkuyor ve siz “Hadi, en fazla ne olabilir?” diyerek bu konuda muzır bir tavır takındınız. Sizin için bu küçük bir eğlence seansı olabilir ama onun bu tavrınızı ciddiye alma ihtimalini unutmayın. Egosunu 7/24 tatmin etmeniz gerektiğini söylemiyoruz fakat kimsenin yanında olmadığı kadar rahat ve açık davranabilmek, hatta bu tarz hassasiyetlerini sizinle paylaşabilmek ona kendini iyi hissettirecektir.

Ondan üstün olmaya çalışmayın

Diyelim ki flörtleşmekte olduğunuz erkek size Çin’e yaptığı seyahati anlatıyor ve siz sözünü kesip bir anda kendi seyahatlerinizden bahsetmeye başladınız. Bunun karşınızdaki kişi için ne kadar can sıkıcı olabileceğini ve flörtleşmenin temelinde kendinizi kusursuz göstermek değil; onu kusursuz hissettirmek olduğunu unutmayın.

İltifatlarını geri çevirmeyin

Daha önce bir arkadaşım kız arkadaşına, “Çok güzel görünüyorsun” dediğinde aldığı cevap “Çok şapşalsın” olmuştu. Bu, ortamdaki negatif enerjiyi artırmakla kalmadı, arkadaşımda kız arkadaşına bir daha iltifat etmeme isteği uyandırdı. Ondan iltifat aldığınızda samimi bir “Teşekkür ederim” cevabı işinizi görecektir.

Flörtleşmek için çırpınmayın

Hepimiz zaman zaman çekici bulduğumuz insanın yanında korkusuzca davranabiliyoruz; ancak bu beklenenin aksine karşımızdaki kişide bizimle ilgili olumsuz izlenim yaratabilir. Onu bunaltmayacak “Selam” ya da “Buradaki kokteyllerin çok iyi olduğunu duydum, hiç denedin mi” gibi giriş cümleleriyle bir anda kendinizi flört ederken bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.