İspanyol stili makyaj

Makyaj


Net Kaşlar

Flamenko dansına baktığımızda kadın figürlerinin ne kadar güçlü olduğunu görebilirsiniz fakat figürlerden öte İspanyol kadınlar güçlerini bakışlarından alırlar. Bakışlarındaki ifadeye derinlik katan ise belirgin kaşlarıdır. Silik ve ifadesiz kaşlar yerine, dirsekleri belirgin, net kaşlar İspanyol tarzı makyajın olmazsa olmazıdır. Bu kaşları elde etmek için önce bir kaş fırçası yardımı ile kaşlarınızı tarayın Ardından bir far fırçası ya da yumuşak bir kaş kalemi ile kaşların çıkış yönüne doğru doldurun üzerinden şeffaf bir kaş sabitleyici ile geçin. Kaşlarınız kalınsa olduğu gibi doldurun fakat ince ise biraz kalınlaştırmaktan hiç zarar gelmez.

Buğulu gözler

Gözlerde çok yoğun bir far yerine yalnızca göz kalemi kullanabilirsiniz. Hem üst göz kapağınızın kirpik diplerine hem de alt kirpiklerin içine sürdüğünüz siyah ya da kahverengi göz kalemi bakışlarınızı netleştirecek ve size güçlü bir görünüm kazandıracaktır.

Soluk bir ten

Ten makyajını yaparken kullandığınız fondötenin mat olmasına özen gösterin. Ten makyajınızın yüzünüzü biraz soluk göstermesi istediğiniz etkiyi yaratmak için ideal olacaktır. Fondötenin altına ise gözeneklerinizi saklayacak bir baz sürmeniz fondöteninizin pürüzsüz bir etki yaratmasını sağlayacaktır. Keskin kontörlemeden korkmayın. Yüzünüzdeki kemiklerin belirgin olması size sert bir mizaç kazandırsa da bu makyajda elde etmek istediğiniz etkiyi çok kolaylaştıracak. Makyajınızı bir pudra ile sabitledikten sonra soğuk gül kurusu tonlarında bir makyaj çok yakışacaktır.

Ateş gibi dudaklar

İspanyollların zerafetini kucaklayan en önemli şey kırmızı dudaklar. O sert bakışların ve net figürlerin kadını olsalar da kalplerinin yumuşaklığını ve içlerideki tutkuyu kıpkırmızı rujlarıyla ortaya koyarlar.

Saçlarınızı ortadan ayırıp ense topuzu yaparak ve topuzunuza güller takarak bu görüntünüzü tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.