Işte öyle birşey

Şiir Defteri

HANİ BİR YAĞMUR YAĞARDA BAZEN
Birden aklınıza uzun zamandır haber alamadığınız eski sevgiliniz gelir.
HANİ GÖK GÜRLER YA ARKASINDAN
Arayıp aramama arasında gidip gelirsiniz,içinizden bir ses ara demektedir ve o ses giderek yükselmektedir, telefon ellerinizdedir numaralar aklınızda dayanamaz dokunursunuz tuşlara.
HANİ ŞİMŞEKLER ÇAKAR YA PEŞİNDEN
Oda sevinmiştir sesinizi duyduğuna,nasılsın diye sorarsınız ama aslında merak ettiğiniz bensiz nasılsındır
HANİ ISSIZ BİR YOLDAN GEÇERKEN
Duyduğunuz o ses o kadar tanıdıktır ki güven verir birlikte paylaştığınız anılar birer birer geçit yapmaya başlar önünüzden
HANİ BİR KORKU DUYARDA İNSAN
Sesini test etmeye çalışırsınız en ufak bir heyecan kırıntısını kendinize yonmaya çalısırsınız,demek oda etkileniyor dersiniz ya da tam tersi sesindeki soğukluğu algılamaktan korkarsınız,o soğukluk size dair içinde hiç bir sey kalmadığını gösterir ve bununla yüzleşmek o an hiçte işinize gelmeyecektir.

HANİ BİR ŞARKI SÖYLER İÇİNDEN
Söylemek istediğiniz o kadar çok sey vardır özledim demek istersiniz ama bunu içinizden söylersiniz aynı şekilde karşılık görememeyi kaldıramıyacağınız için tedirginsinizdir.
HANİ ESKİ BİR RESME BAKARKEN.
Sahi neden ayrılmıştınız siz neydi bu aşkı bitiren düşündüğünüzde ne kadarda anlamsız geilr belki basit bir kavga belkide bir kıskançlık belki bir ihanet ama artık hiçbirşeyin önemi yoktur artık oradasınızdır onun yanında gözünüzün önünde hep onunla olduğunuz anlar vardır.
HANİ YILLARI SAYARDA İNSAN
Ayrıldığınız anlarda ne kadar umutsuzdunuz günler geceler geçmek bilmedi tek tek sayardınız ama bitmezdi.
HANİ GÖZLERİ DOLAR YA BİRDEN
Gözyaşlarınız hücuma kalkmaya hazır askerler gibi beklemektedir gözlerinizin içinde.ağlamamak için kendizi zor tutarsınız .neden demek istersiniz neden bitti ,diyemezsiniz dudaklarınızı ısırırsınız içinize akan gözyaşları çaresiz zayıflığınızı anlamasını istemezsiniz.
HANİ YILDIZLAR YANIP SÖNERKEN
O’ydu yıldızınız bir zamanlar siz her yıldıza o’nun adını verirdiniz.
HANİ BİR YILDIZ KAYARDA BİRDEN
Ama yoktur o yıldız,artık yıldızsız gecelerde yaşamaya mahkumsunuzdur ya da kendinize başka bir yıldız bulmuşsunuzdur.
HANİ BİR TELAŞ DUYAR YA BİRDEN
N e yapıyorum ben diye sormaya başlarsınız bir anda telefonu kendine iyi bak sözleriyle kaparsınız ve uyuyakalırsınız sabah uyanır ve sorarsınız neydi bu cevabı yoktur çünkü;İŞTE ÖYLE BİR ŞEY dir bu o an yaşadığınız ve belki bir daha hiç yaşayamayacağınız bir şey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.