Kalıcı Makyaj Nedir?

Makyaj

kalıcı-makyaj-sonucu
Makyaj yapmak güzellik ve bakımına özen gösteren hemen tüm kadınların oldukça zamanını ve dikkatini alan bir olay. Makyaj yapmakla da kalınmıyor çoğu zaman. Yapılan makyajın korunması ve tazelenmesi konusu da ayrı bir özen gösterilmesi gereken bir husus.

Hepimizin de bildiği gibi makyaj yapmak ve yapılan makyajı korumak bazen oldukça zaman alıyor. İşte bu tip durumlarda karşımıza can simidi gibi yetişen bir makyaj çeşidi kalıcı makyaj. Tam olarak makyaj değil aslında. Bir çeşit dövme diyebiliriz. Üstelik kozmetik ve kalıcı. Bazen de görsel ve kozmetik olarak hayat kurtarıcı. Zira bu sayede yüzdeki bazı kusurlar kapanabilir. Günümüzde kalıcı makyaj uygulamasını görsel sanat işi ile uğraşanlar çoğunlukla kullanıyor.

Elbette ki kalıcı makyaj içinde çok önemli kurallar var. Birincisi kullanılan renkler doğal olmalı. Tek sefer kullanımlı kalıcı makyaja uygun malzemeler kullanılmalı. Ve en az diğerleri kadar önemli olan ehil kişilerin yapması gerekir. Kalıcı makyaj yapılacak kişiye önceden alerji testi yapılması şart olan diğer önemli konulardan bir tanesi.

Yukarıda da değindiğimiz gibi kalıcı makyaj ehil kişilerin ellerinde yapılmalı. Yapılma yerine ve cilt yapısına göre 3 – 4 saat sürebilir. Çoğu zaman uygulayıcı tarafından gerekli miktarda bölgesel anestezi yapılması gerekebilir.

Dövme yaptırtma işleminden bir nebze olsun daha kolay olan kalıcı makyaj uygulamasında da yine az da olsa acı hissi oluşabilir. Kalıcı makyaj uygulamasından sonra kalıcılığını arttırmak için elbette ki azami dikkat sarf edilmelidir. Bu konudaki uyarıları ve yapılması gerekenleri uygulamayı yapan kişiden alınması gerekir.

Makyaj tekniklerinden bir çeşit olan kalıcı makyaj yöntemi zaman zaman uygun kişilerde kullanılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.