Parizyen stili bir makyaj nasıl yapılır?

Makyaj

Şık, zarif ve sofistike denilince akla gelen ilk görünüm genelde Parizyen bir görünümdür. Küt saçlar, ressam şapkaları ve kırmızı ruj Fransız kadınlarının ikonik aksesuarlarıdır. Peki Parizyen stili bir makyaj nasıl yapılır?

Genellikle doğallıktan yana olan Parizyen kadınların minimalist bir makyaj anlayışı vardır. Yüzlerini kat kat kapatıcı fondöten ile kapatıp bütün kusurlarını örtmeye çalışmazlar. Bunun yerine kusursuz bir cilde sahip olmaya çalışırlar. Fondöten yerine renkli nemlendiricilerden yararlanarak ciltlerinin nefes almasına izin verirler. Canlı ve ışıltılı bir cilt görünümü elde etmek parizyen makyajın ilk sırrıdır.

Doğal kaşlar

Kaşların yoğun doldurulması ve yeniden şekillendirilmesi parizyen makyajda pek olası değildir. Genellikle doğal şekli bozmadan yalnızca kaşların biraz daha belirgin olması ve yerinden kıpırdamaması için renkli bir sabitleyiciden yararlanılabilir. Kaşların doğal şekli ile oynamak doğal durmayacağı için kaş şeklinizi olduğu gibi takip etmenizde fayda var.

Nude gözler

Parizyen kadınların güzelliği yüzlerindeki her şeyi olduğu gibi kabul etmelerinden kaynaklanıyor. Göz makyajı yaparken gözlerinin şekillerini değiştirmeden doğal tonlar kullanıyorlar. Göz altlarında mor halkaları yoksa göz altı kapatıcısı kullanmaya gerek duymuyorlar mesela. O nedenle yoğun bir göz makyajı görmeniz çok mümkün değil. Çok ince bir eyeliner ile hafif bir maskara göz makyajını tamamlamak için yeterli.

İmza kırmızı ruj

Aslında bu görünümü nude rujlar hariç istediğiniz koyu renkli bir ruj ile tamamlayabilirsiniz. Fakat parizyen makyaj görünümünün en can alıcı noktası tabii ki kırmızı ruj. Yine dudakların doğal çizgilerini izleyerek, dudak şeklini değiştirmeden ruj sürmek çok önemli. Dudağa yeniden şekil vermek doğallığın ön plana çıktığı parizyen makyajda sırıtır. Bunun yanında kullanılan rujun bitişi de çok önemli. Mat rujlar yerine satin bitişli rujları kullanmak daha doğal bir görünü yarattığı için tercih edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.