Kova Burcu 2017 Mart Ayı Burç Yorumu

Burçlar


KOVA
Sevgili Kovalar, 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Venüs, Koç burcunda geriliyor. Bu konu özellikle yakın çevrenize şöyle bir bakıp, kendinizi merkezde görme arzunuzu işaret ediyor. Eğer bir kopma sürecindeyseniz, biraz beklemelisiniz. Çevre ilişkilerinde, kardeşlerinizle ilgili ilişkilerinizde sağlam ve güven vereni tercih etmelisiniz. Ne yapmak istiyorsanız, ileriye dönük düşünüp planlamalısınız. İşlerinizi düzgün, planlı ele almalı, fikirlerinizi iletmelisiniz. Güvenilirliği önde tutun.

10 Mart tarihinde de Mars, Boğa burcunda olacak. Bu tarihte huzur ve emniyet duygusu ön planda olacak. Farklı fikirlere sahip olabileceğinizi kanıksayıp birbirinizi anlamalısınız. Bir birey olarak problemlerden uzak kalmayı önemsemelisiniz. Her açıdan kuvvetli olmanızı bu geçiş sağlayacak.

12 Mart tarihinde Dolunay, Başak burcunda oluşuyor. Her türlü maddi konuda meseleleri dikkatli ele almalısınız. Muhasebenizi incelemeli, gelirinizi dikkatli ele almalısınız. Sizi rahatsız eden şeyleri ele alırken, alternatifiniz olup olmadığını önemsemelisiniz. Sabırlı olun ve insanlarla olan ilişkilerinizi güçlü tutup kendinizi geliştirmelisiniz. Verdiğiniz kararları ılımlı bir şekilde iletin.

Merkür ve Güneş, 13 ve 20 Mart’ta sırayla, Koç burcunda ilerleyecek. Venüs de bu ay, aynı burçta gerileyecek. Yerleşim yerinizle ve ailenizle ilgili bir değişim, eğitim ve ticaret konularında huzur ve emniyeti merkez almalısınız. Bu hareketler sizi yavaşlatıyor olabilir ancak, tekrar düşünmenin önemi bu hareketlerle ortaya çıkacak. Yolculuklar ve iletişimin tekrarlanma konusunda bu döneme bir bakacaksınız.

28 Mart’ta Yeniay, Koç burcunda doğacak. Geçmişle ilgili meseleler tekrar gündeme gelebilir fakat bu sefer farklı bir pencereden bakacaksınız. Bu enerji sizi hem iletişim, hem yerleşim yeriniz, hem de ailenizin emniyeti anlamında olumlu bir Yeniay. Birçok şeyin farklı ve olumlu gerçekleşmesini sağlayacak. Bu çevrede yaşamak sizin için son derece olumlu olacak.

31 Mart tarihinde Merkür, Boğa burcunda seyrine başlıyor. Bu geçiş, yaptığınız araştırmaları netleştirme ve hesabınıza uygun bir şekilde doğru tespitler yapmanızı sağlıyor. Güvenilir olanları tercih etmenizde, menfaatlerinizi de gözeterek, bu dönemde size fayda sağlayacak. Her şey gönlünüzce olsun.

1-5 MART ARASI

4 Mart (saat 12:09)-3 Nisan (saat 03:25) tarihleri arasında Koç burcunda gerileyecek Venüs, yakın çevreniz, oturduğunuz yer, eğitim, yolculuklar ve başkalarıyla ilişkinizin yeniden iç gözlem yoluyla ele alınacağı ve gözden geçirileceği zamandır. Eğer eğitimle ilgili bir karar sürecindeysek, yeteneklerimize göre bir tercih yapmalıyız. Eğer vaktimiz varsa bu karar verme işini biraz daha bekletebiliriz. Yeni bir yere taşınmışsak, alışma süremiz biraz uzayabilir. Eski çevremizi ararız, oradaki insanları unutmayız. Nereden geldim buraya diye düşünürüz. Ben Haziran ayına kadar sabırlı olmanızı tavsiye ediyorum. Kardeşlerimizle aramızdaki sorunları agresif tarzda çözemeyiz. Şöyle bir içimize yönelip, nedenlerini tarafsızca ele almalıyız. Çabuk sinirlenmek, birilerine laf dokundurmak, kimseyi beğenmemek, aceleci konuşmak, yazmak, bir yerden başka yere seyahatlerde trafik kurallarına dikkat etmemek, tanıştığımız insanlar hakkında önyargılı düşünmek daha sonra pişmanlık uyandırabilir. Bilgimizi çoğaltmak, yarım kalan işlerimizi bitirmek, çevremizle ilişkimize dikkat etmek, her şeye çabuk tepki göstermemek, içimize atıp öfkelenmemek doğru davranışlardır. Bir yere taşınacaksak, gidip yeri görmek, etrafa bakmak ancak hemen karar verip uygulamamak gerekiyor. Aklımıza gelen veya birilerinin söylediği bir fikre kapılıp uygulamak yanlış olabilir. Üzerinde düşünelim. Bu dönemde kimi Kovalar dışarıdan ziyade kendi içlerine dönebilir. Gezmek yerine sakinliği, konuşmak yerine sessizliği tercih edebilirler. Biz çevremizle nasıl bağlantı kuruyoruz, yanlışlarımız var mı diye yüzleşmek, sonrasında ilişkilerimizi verimli hale getirebilir.

Önemli Not: 28 Nisan-6 Haziran tarihlerinde Venüs düz seyirle Koç burcunda ilerlediğinde, yukarıdaki konu ve alanlarda yaşanan gecikme, yanlış anlaşılma veya aksamalar yoluna girmeye başlar. Geri hareket esnasında karşınıza çıkan fırsatları, işleri ve yeniden ele alıp düzenlediklerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz.

6-12 MART ARASI
10 Mart saat 03:33-21 Nisan saat 13:32 tarihleri arasında Mars-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu dönem genel anlamıyla, ailenizi ilgilendiren meseleler, eviniz ve geleceğinizle ilgili konularda sağlamlık, güvenirlik, fiziksel rahatlık, konfor, finansal açıdan doyurucu bir yaşam sürme arzumuzun, istekliliğimizin işaretçisidir. Kişi bunlarla ilgili mücadele eder. Kendini garantiye almak ister. Kazandırıcı olana yönelir. Toprağa yatırım yapar, ev satın alır, evinin güvenliğini önemser. Bir amacı vardır, sabırlıdır. İki yıl sonra bu konular öylesine önemlidir ki, hedefimizi bu doğrultuda çizeriz ve kolay kolay kararımızdan dönmeyiz. Ancak Mars-Boğada ilerlerken onun yöneticisi Venüsün gökyüzündeki hareketi asla göz ardı edilmemelidir. Venüs-Koç burcunda 4 Mart itibariyle, Merkür de yine Boğa burcunda 31 Mart tarihinde gerileyecek. Bu durumda, sizler yerleşim yerinizi değiştirme, yeni bir çevreye taşınma, ofis açma, kiralama, satın alma gibi konularda mutlaka iyi düşünmelisiniz. Aceleyle, bireysel arzularla düşünülmeden böyle işlere kalkışırsak sonunda pişman olabiliriz. İyice araştırmalı, sorup soruşturmalı, uzman kişilere danışmalı ve fikir almalıyız. Artı ve eksi yanlarıyla duruma bakmakta yarar görüyorum.

Sevgili Kovalar 12 Mart saat 17:54 Başak burcunda oluşacak Dolunay, kişisel ve ortaklaşa iş veya özel ilişkilerimizde hak ve hukukun gözetilmesi son derece önemlidir. Bir tarafın diğerinin iyi niyetinden istifade ettiği durumlar söz konusu olabilir. Bunun için güven olgusunu mutlaka önde tutalım. Gerektiğinde takibini yapalım ve muhasebemizi doğru tutalım. Tabii ki, ortada bir şey yokken endişeli olmak gerekmez. Ancak bu Dolunayın yöneticisi Merkür-Balık burcunda ilerlediği için, hesap hataları bizden veya başkasından kaynaklanabilir. Maliye, vergiler, iş feshi, krediler, ödemeler gibi konuların takibini iyi yapalım. Görünümlere baktığımızda, harcamalar özellikle mercek altında tutulmalı. Nereye para yatırdığımızı, kime verdiğimizi veya alacaklı olduğumuzu, bu kişilerin güvenilir olup olmadığını, sözlerinde durup durmayacaklarını kontrol edelim. Görüyoruz ki, beklediğimiz bir para umduğumuz şekilde gelmeyebilir, birisi tamam der, sonra tam tersini söyleyebilir. Biz kazanç elde edeceğimizi düşünmüşüzdür, fakat tam da öyle olmayabilir. Kısaca maddi konular veya diğer meseleler ciddiye alınmalıdır.

13-19 MART ARASI

14 Mart-31 Mart tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Koç geçişini eğitim, iş, mali konular, çevresel değişimler yönündeki durumlar için olumlu buluyorum. Zihin hızlı çalışıyor. Çözümler de bir o kadar hızlı tespit edilebilir. Ulaşım, haberleşme, bilgi aktarımı, merak edilenlerin öğrenilmesi anlamında işinize yarayabilir. Ancak trafik kurallarına uyalım lütfen.

20-26 MART ARASI

20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş geçişi bu yıl, Venüsün iki ayrı burçtaki gerilemesi ve Mars-Boğa geçişiyle örtüşüyor. Yakın çevremizle olan ilişkimizi, yenilikleri, organizasyon, girişim, eğitim, yolculuk ve iletişim konularını dikkatli şekilde gözden geçirmemizde yarar var. Aceleci değiliz. Evet belki bir şeyler çabucak olsun, fikrimizi hiç çekinmeden dile getirelim, planlarımızı yapıp uygulayalım istiyoruz ama Mars-Boğa geçişi, aile hayatımız, evimizle ilgili konuları ciddiyetle ve tekrar bir gözden geçirerek ele almamızı sağlıyor. Hani bir yenilik yapacaksak, bunun uzun ömürlü olmasında yarar var. Eğer bir çevre değişimi düşünüyorsak, bunun artı ve eksilerine bakmak gerekiyor. Bir ev almak, yatırım yapmak, bir yuva kurmak, evimizde değişiklik yapmak istiyorsak mali anlamda şartlarımıza bakmamız gerekiyor. Zaten bu yılki Güneş-Koç geçişi ister istemez bunlara önem vermemizi sağlıyor. Bütçemizin dengesini şaşırmamak veya açılmamak lazım.

27-31 MART ARASI

Sevgili Kovalar 28 Mart saat 05:57 tarihinde Koç burcunda doğacak Yeniay, Venüs geri hareketiyle aynı zamana rastlıyor. Geçtiğimiz Şubat başında yakın çevremizle ilişkimizden karşımıza çıkan kişilere kadar iletişimle ilgili her yenilik, girişim veya konu tekrar gündem maddemizde yer alabilir. O günlerde başladığımız işler şimdi istediğimiz kıvamda ilerlemese de, bunu yeniden gözden geçirme olarak görürseniz, bu Yeniayı olumlu yönde değerlendirirsiniz. Sakin ve anlayışlı olmak, sabırsız davranmamak gerekir. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Boğa burcunda ilerliyor. Önümüzdeki Nisan ayında Merkür gerileyecek. Eğer bir çevre değişikliği düşünüyorsanız, bir ev veya ofis açmayı planlıyorsanız öncelikle bunun maddi anlamdaki artı ve eksileri üzerinde durmakta yarar var. Belli bir zaman aralığında düşününüz. Yavaş yavaş yerleşebilirsiniz. Tam olarak işler bitmediği içindir bu. Daha önce baktığınız bir yerden haber gelebilir. Burayı tekrar inceleyiniz. Kardeşiniz, bir yakınınızla alakalı tekrarlanan yolculuk veya meseleler olabilir. Bunları halletmek size düşebilir. Belki evleniyordur veya başka bir yerdedir veya aranızda halledilmesi gereken eski bir mevzu olabilir. Biriyle tanışmış olabilirsiniz. Tam ciddiye dönüşürken, anlaşmazlık yaşanabilir. Tekrar düşünülmelidir. Ofis yerinizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Konum ve şartları, getiri-götürü hesabı yaparak ele almanız yararlı olur. Kısa bir tatil veya dinlenme molası Bu yeniayda size iyi gelebilir.

Sevgili Kovalar 31 Mart-10 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, aşk hayatınız, finansal işleriniz ve ortaklıklarınız, ailevi yaşamınız, yuvanızla ilgili konularda güvence, istikrar ve huzurun daha fazla önemsenmesini sağlıyor. Bir düzenleme, konforlu hale getirme, sağlamlaştırma yönünde düşünceleriniz varsa, bunları geri hareket başlamadan yapmanızda fayda var. Gölgeli günlerini de merkez alırsak 3 Nisan tarihine kadar halledilebilir. Taşınmak, kiralamak, ofis açmak maddi güvence elde etmek amaçlı planlarınızı yeniden gözden geçirmeniz yararlı olur. Merkür-Boğa geçişlerinde insan, huzuru bilhassa önemser. Dış dünyanın karmaşası, yoğunluğu içinde bunalan kişi için evi, güvenli sığınağı gibidir. Burada kendini emniyette hisseder. Belki çok hızlı veya istediğimiz gibi değişiklikleri uygulamamız kolay olmaz. Ancak şu var ki, gözden geçirilen, analizini yapılan her şey başarılı şekilde gerçekleşir.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-13-14-18-19-23-24-28
Zayıf Enerjili Günler : 3-9-10-16-17-30
Aşkta En Şanslı Günler : 5
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 26

Yeniay : 23-24-25 (Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 8-9-10-11 (Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.