Kusursuz Bacaklar için Basit Yöntemler

Güzellik

bacaklarinizi_uzun_gosterecek_tuyolar
İnternette veya diğer yayın organlarında, mankenlerin, süper modellerin ve ünlülerin bacaklarının ne kadar iyi göründüğünü siz de farketmişsinizdir. Fakat bacaklarınıza ne kadar iyi bakarsanız bakın, onlar gibi kusursuz bacaklara ulaşmanız genellikle imkansız oluyor ve bilhassa yakın mesafeden bacaklarınızdaki kusurlar ortaya çıkıyor. Bunda tabii ki profesyonel makyözlerin payı olduğu kadar, bilgisayar programları kullanılarak fotoğraflarda gerçekleştirilen oynamaların da büyük bir payı bulunuyor. Yine de, özel gün ve gecelerde kullanabileceğiniz basit yöntemler ile bacaklarınızı çok daha kusursuz gösterebilirsiniz.

Adım 1: Peeling Yapın

Bacaklarımızı daha güzel gösterebilmek için öncelikle düzenli aralıklarla onlar üzerinde peeling işlemini yaptırmamız gerekiyor. Bu sayede bacağın üzerindeki ölü deriler ortadan kalkacaklardır ve tenimiz çok daha düzgün görünecektir. Bunun yanında, her banyo yaptığınızda, banyonun ardından cildinizi nemlendirmeyi unutmamalısınız.

Adım 2: Likit Fondöten

Bacaklarınızın kusursuz görünmesi için likit fondötenler veya BB kremler ile bütün kusurları gizleyebilirsiniz. Fakat bacaklarınıza yaptığınız makyajın yüzünüze yaptığınız kadar yoğun olmaması gerektiğini ve sadece ufak tefek kusurları gizlemesi gerektiğini de unutmayın. Elinizde likit fondöten yoksa tek yapmanız gereken vücut losyonunuza bir miktar toz pudra eklemek karıştırdıktan sonra bunu bacaklarınıza hafifçe uygulamak.

Adım 3: Işıltılı Pudra

Yüzünüze kontür yaparak belli bölgeleri öne çıkarıyor, diğer bölgeleri ise geride bırakıyorsunuz. Dolayısıyla bu durum yüz şekliniz üzerinde manipülasyonlar yapmanıza da yardımcı oluyor. Aynı şeyi ışıltılı pudralar kullanarak bacaklarınızda da uygulayabilir, bacaklarınızın öne çıkmasını istediğiniz bölümlerini biraz parlatabilirsiniz.

Adım 4: BB Kremli Nemlendirici

Bacaklarınıza kullandığınız nemlendirici kremlerin içerisine bir miktar BB krem ekleyerek, her nemlendirme işlemi yaptığınızda kusurların bir miktar kapatılmasını da sağlayabilirsiniz. Ancak bu durumda nemlendirici bacaklarınızda biraz parlama yapacaktır ve bunun önüne geçebilmek için kreminizi sürdükten sonra küçük bir transparan pudra uygulaması da gerçekleştirebilirsiniz.

Adım 5: Aydınlatıcı

Bacak aralarınıza aydınlatıcı ürünlerden sürerseniz, bacaklarınız olduğundan daha ince görüneceklerdir. Özellikle de bacaklarının kalınlığından şikayet edenler için bu durum kimseye fark ettirmeden onların ince olarak algılanmasını sağlamanıza yarayacaktır.

Tabii ki bu önerilerimizin hepsini birden yapmanıza da gerek yok. Hangilerine ihtiyaç duyduğunuzu içlerinden seçebilir ve buna göre tercihinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.