Makyaj hangi sırayla yapılır?

Makyaj

7-adimda-dumanli-goz-makyaji-yapmak
Makyaj yapmak günlük hayat için o kadar da karmaşık bir şey değil. Zira çok az bir fondöten ve biraz ruj ile göz makyajı sayesinde günlük yaşantınız için yeterince güzel olmanız mümkün. Ancak iş biraz da özel günlere geldiği zaman bu sıradan makyajı yaparak dışarı çıkmamız pek mümkün olmuyor. Herkesin özel günler için hazırlanarak geldiği zamanlarda sizin de makyajınıza biraz özen göstermek istemeniz en doğal taleplerden bir tanesi. Makyaj hangi sırayla yapılır diyenler ise bu yazımızda doğru bir şekilde hangi ürünleri hangi sırayla kullanmaları gerektiğini görebilecekler.

Her Zaman İlk Önce Nemlendirici
Kozmetik ürünleri maalesef cildimizi kurutucu bir etkiye sahipler ve bu nedenle onları kullanmadan önce cildimize uygun nemlendiricileri sürmek gerekiyor. Bu sayede bütün bir gün boyunca makyaj altında kalan cildimiz kendini yenileme kabiliyetini devam ettirecektir. Lakin yağlı nemlendiriciler yerine hemen emilme yeteneği olan su bazlı nemlendiricileri kullanmayı unutmamalısınız.

Hemen Üstüne Fondöten
Nemlendiricimizi kullandıktan sonra hiç bir başka ürün kullanmadan hemen fondöteni tenimize sürmeliyiz. Böylelikle diğer malzemeleri hem daha rahat uygulayabiliyor, hem de onların fondöten sürerken zarar görmelerine engel olabiliyoruz. Dileyenler fondötenden önce birazcık pudra uygulaması da yapabilir ve böylece makyajları için bir baz oluşturabilirler. Burada tercih biraz tüketiciye kalıyor.

Sıra Geldi Göz Makyajına
Rujumuz ve göz makyajımız genellikle birbirine uyumlu gider. Bu nedenle önce gözlerimizi tamamladıktan sonra ruj ile devam etmemiz, bize yeterli opsiyonları sunacaktır. Gözleriniz için aldığınız kozmetik malzemelerin de elbette zorlu koşullara dayanıklı olduklarından emin olmayı unutmayın.

Göz makyajını yaparken yanlışlıkla fondötenin üzerine malzeme gelirse, bunu hafif nemlendirilmiş bir peçete kullanarak ufak dokunuşlarla bulunduğu yerden alabilirsiniz. Fondöteni kaldırmamak için çok ince bir işçilik yapmanız gerektiğini de unutmayın.

Rujumuzu da Sürelim
Rujumuzu da makyajımıza eklediğimizde artık neredeyse tamamlamış oluyoruz. Ruj seçimini biraz yüzünüzün tarzına, biraz kıyafetinize, biraz da göz makyajınıza uygun yaparsanız en güzel görünümü elde edebiliyorsunuz.

Allık En Son Sırada
Allığı ise en sona koyduk çünkü tahmin edebileceğiniz gibi yüzümüze en son şekli veren malzeme o. Hatta hiç allık kullanmak istemeyenler bile var. En son rötuşları allığınızla yaptıktan sonra artık dışarı çıkmaya hazırsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.