Makyaj Yaparken Sıralama

Makyaj

makyaj-akmamasi-icin-oneriler
Makyaj yaparken yapılan uygulamaların sıralması önemlidir. Bu sıralamaya dikkat ederseniz hem cildinizi sıkmamış olursunuz hem de makyajınızın ömrünü daha da uzatıp daha da güzel olmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz bu adımlara teker teker göz atalım.

– İlk önce temizlik ile makyajımıza başlıyoruz. Süt tonikle temizlediğimiz cildimizin rengine uygun bir fondöten seçimi yaparak uyguluyoruz.

– Sonrasında pudra ile fondöteni sabitleriz.

– Ardından yüzümüze ve bakışlarımıza anlam katan göz makyajına başlıyoruz. (Göz altında morluk varsa bu kamuflaj malzemesiyle kapatılır.)

– Yüzümüzde sivilceler varsa bunları antiseptik bir kamuflaj malzemesiyle kapatırız. Cildimizin tonuna uygun bir fondöten süreriz ve yüzümüzü pudralarız.

– Kaşımıza ilave gerekiyorsa yaparız.

– Göz makyajı yaparken önce kalem ve eyeliner süreriz. Sonra da rimel uygularız.

– Allığı yüzümüzün biçimini göz önüne alarak süreriz. En sonunda ise dudaklarımızı yüzümüzdeki konumuna dikkat ederek kalemle çerçeveleyip rujumuzu süreriz.

Böylelikle klasik olarak yapmış olduğumuz makyaj adımlarını sıraya sokmuş olduk. Belki aramızda makyaj yaparken bu sıralamayı farklı uygulayanlar olabilir. Bu şekilde yaparsanız makyajınız doğru ve uzun ömürlü olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.