Mimiklerin Yüzde Bıraktığı İzler

Yaşam

Mimik İzleri
İnsan yüzünün farklı yerlerinde bulunan mimik kasları yıllar geçtikce cilt üzerinde derin ve kalıcı etkiler bırakmaktadır. Burun çevresinde başka, ağız çevresinde başka başka izler oluşur. Bu yazımızda kısaca yüzdeki mimiklerini ve neden olduklarından bahsedeceğiz.
Alın ve Göz Çevresi

Göz ve alında oluşan kırışıklar yatay çizgilerdir. Göz ve sokaklar arasındaki bölgede ise dikey kırışıklar meydana gelir. Mimiklerin neden olduğu bu kırışıklıklar otuz yaşından sonra iyice belirginleşir. Örneğin; yüzdeki kızgın ve sinirli ifade, iki kaş arasındaki dikey çizgileri oluşturur. Bu izlerin derinlikleri, mimiklerin sık ve belirgin olmasına bağlıdır. Sürekli tekrarlanan hareketlerle kas yapısı sertleşir.
Göz altı torbaları

Göz altındaki deri, ince ve hassastır. Oluşumunda genetik nedenler önem taşısa do stres, uykusuzluk, kuru cilt ve yanlış kozmetik kullanımı gibi etkenler de meydana gelişini hızlandırır. Kırk yaşından sonra sürekli hale gelir.
Yanaklar

Yanaklarda oluşan kırışıklıklar ağa benzer. Kişi gençken belli olmayan kırışıklıklar, cildin artan nem kaybı karşısında, zamanla ortaya çıkar. Aynanın karşısına geçip konuşun, eğer çizgiler oluşuyorsa (genç yaşta) cildinizin nemi azalmıştır.
Burun ve Dudak Çevresi

Otuz yaşından sonra iyice belirginleşen bu kırışıklıklar, yer çekiminin etkisiyle oluşmaya başlayıp, mimiklerle güçlenirler. Her yıl biraz daha belirgin hale gelir. Cildin gerginliğini kaybetmesi, bu bölgenin görüntüsünü oldukça bozar.
Boyun

Boyun kırışıklıkları, altmış yaşından itibaren belirginleşir. Bu zamana kadar nemlendirici kremler sürüldüğü ve kan dolaşımını hızlandıracak masajlar yapıldığı sürece boyun gerginliğini koruyabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.