Olduğunuzdan yaşlı görünmenize neden olan 9 güzellik hatası

Güzellik

guzellik-hatalari
Güzel uygulanmış bir makyaj sizi hem genç hem de sağlıklı gösterir. Ancak kimi zaman yanlış uygulanan güzellik ritüelleri sizi olduğunuzdan yaşlı ve kusurlu gösterebilir. İşte o yanlışlar…

1- Makyajı abartmak

Güzel yapılmış bir makyaj kadını vezir eder ancak abartılı ve kötü yapılmış bir makyaj ise rezil eder. Mümkün olduğunca az ürünle, sade ve sofistike bir makyaj yapmak en iyisi! Hem cildinizi daha az yorar, hem yaşınızı büyük göstermemiş olursunuz.

2- Herhangi bir baz uygulamadan makyaja başlamak

Primer yani baz uygulamadan yapılan makyajda fondöten yüze tam oturmayacağı için doğal görünmez.. Ne kadar korkunç göründüğünü ise hemen her kadın bilir.

3- Cildi ölü deriden arındırmamak

Tüm vücuda peeling yapmanın önemi ne yazık ki sık sık atlanıyor. Ölü deriden vücudu arındırmak, cildin kendini yenilemesi için çok önemli! Haftada en az 2 kez cilt tipine uygun bir ürünle, cilt ölü deriden arındırılmalı.

4- Güneş kremi kullanmamak

Nemlendiriciden daha önemli bir şey varsa, o da güneş kremidir! Zira kendisi cildinizi nemlendirirken, aynı zamanda sizi güneşin zararlı ışınlarından da korur. Bu arada unutmadan söyleyelim, güneş kremini sadece güneşli havalarda değil; her gün, her durumda kullanmalısınız.

5- Makyaj ürünlerinde tercihini ışıltılı olanlardan yana kullanmak

Her şeyin abartısı zarar derler ya, makyajın abartısı da ışıltıdır. Parlak ve de simli makyaj ürünlerine gönül veriyorsanız, daha yaşlı görünmeyi de kabullenmelisiniz.

6- Güneş gözlüğü kullanmamak

Dışarıda güneş yüzünü çok az da gösteriyor olsa, gözlüğünüzü takmayı unutmayın. Güneşli havada gözlerinizi kısarak baktığınız her saniye, sizde kalıcı bir kırışıklığın daha başlangıcı olabilir. Ayrıca göz sağlığınız açısından mutlaka camı kaliteli ürünler kullanmalısınız.

7- Rimeli alt kirpiklere uygulamak

Evet iri gözlere sahip olmak süper bir his! Ancak bunu alt kirpiklerinize rimel sürerek yapmak, yaşınıza yaş kattığı için bu doğru bir yol değil. Onun yerine göz pınarlarınıza nude tonlarda bir göz kalemi uygulayın. Çok daha fresh bir görünüm elde edeceğinizi unutmayın.

8- Pudra sürme işini biraz fazla abartmak

Unutanlar için tekrar etmekte fayda var: “Pudranın tüm olayı, yüzünüzdeki parlamaları bir nebze olsa da hafifletmek!” Ancak pudra sürerken ipin ucunu birazcık kaçırırsanız, kusurlara vurgu yapmak, kırışıklıklara dolmak gibi riskleri de içinde barındırır.

9- Çok ince kaşlar

Kaşlarınızı ne kadar inceltirseniz, kopardığınız tel kadar yaşınıza da o aranda eklemede bulunabilirsiniz. Zira kaş inceltmek, sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı gösterecektir. İşte bu nedenle kaşınızı şekillendirirken mümkün olduğunca doğal halini korumaya özen gösterin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.