Sabah kabarık ve dağınık saçlarla uyanmamak için 10 tüyo

Güzellik

sac-dalgalari

Yatmadan önce saçlarınızı örün

Kabarık saçlarla mücadele etmek için saçlarınızı örmeyi deneyin. Örgüler, saçlarınızın birbirlerine dolanmalarını da engeller. Ancak unutmayın ki saçlarınızı yalnızca kuru veya hafifçe nemli olduklarında örmeniz gerekiyor.

Saçlarınız düzse eğer, sıradan bir örgü kullanın. Saçlarınız kıvırcıksa, burgu örgü tercih edin. Ancak hangi örgü türünü seçerseniz seçin, çok sıkı olmadığından emin olun.

Birkaç damla Hindistan cevizi yağı uygulayın

Saç uçlarınıza uygulayacağınız Hindistan cevizi yağı, elektriklenmeyi önlemenize ve saçlarınızı parlaklaştırmanıza yardımcı olacaktır. Ancak az miktarda yağ kullanmanız ve kafa derinizden uzak durmanız gerektiğini unutmayın.

İpek yastık kılıfları kullanın

İpek ya da saten çarşaflar ve yastık kılıfları kullanmak, saç kırılmalarına ve saç dökülmelerine yol açan sürtünmeyi azaltır. İpek ve saten, kıvırcık saçlarda da mucizeler yaratır. Bu yatırımı yapın ve pişman olmadığınızı görün.

Yatmadan önce bir miktar aloevera jeli uygulayın

Biraz aloevera jelini maden suyu ile karıştırın ve bir sprey şişesinin içerisine koyun. Yatmadan hemen önce, karışımı saçlarınıza uygulayın. Aloevera, saç uçlarınızı nemlendirmede ve elektriklenmeyi kontrol etmede kullanabileceğiniz mükemmel bir malzemedir.

Biraz vücut losyonu kullanın

Bir miktar vücut losyonu, uyuduğunuz sırada saçlarınızı nemlendirebilir. Biraz losyon alın ve ellerinizi saçlarınızın içerisinde gezdirin (uçlara odaklanacak şekilde).Sonra da saçlarınızı tarayın.

Topuz yapın

Saçlarınız uzunsa, örgü yerine topuz da kullanabilirsiniz. Önce saçlarınızı gevşek bir atkuyruğu, sonra ise yüksek bir topuz yapın. Sabah, saçlarınızın kabarmadığını, aksine parıldadığını göreceksiniz.

Bebek bakım ürünleri kullanmayı deneyin

Bebek bakım ürünleri doğaldır ve yetişkinler için yapılan muadillerine kıyasla çok daha hafiftir. Saçlarınızı bebek şampuanı ile yıkamayı deneyin ve yatmadan önce, özellikle de saç uçlarınıza bebe yağı uygulayın. Sabah olduğunda, yumuşacık saçlarınızın bebek gibi koktuğunu göreceksiniz.

Harika dalgalarla uyanmak için talk pudrası kullanın

Saçlarınızda büyük dalgalarla uyanmak istiyorsanız, yağdan kurtulmak için saç köklerinize biraz bebek pudrası serpiştirin. Saçlarınızı tarayın ve örün. Sabah olduğunda, mükemmel dalgalarınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Saçlarınızda naylon çoraplarınızı kullanın

Bu yöntem, yumuşak ve düzgün saçlarla uyanacağınızın garantisidir. Öncelikle saçlarınızı tarayın ve topuz yapın. Sonra da naylon çorabınızı uyku başlığı olarak kullanın ve gereken yerlere tel tokalar takın. Elektriklenme ile aranızdaki savaş, nihayet bitecek.

Plastik saç aksesuarları deneyin

Söz konusu geceleri saçları kontrol etmek olduğunda plastik saç aksesuarları en iyi seçeneklerdir. Metal aksesuarları unutun; çünkü bunlar, siz uyurken saçlarınızı kolaylıkla kırarlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.