Saç Bakım Sırları

Güzellik

Sac-Bakim-Sirlari
Yaz ayları ile birlikte saçların yıpranma dönemi de başlamış oluyor. Bu dönem içinde saç bakımını kesinlikle ihmal etmeyin. Özellikle yoğun iş temposundan dolayı profesyonel bakım yaptırtmak için vakit sıkıntısı çekenler için aşağıdaki saç bakım önerilerini dikkatle okuyup uygulayabilirsiniz.

Pratik Saç Bakım Sırları
Pratik güzellik faaliyet ve yöntemleri yardımı ile evde kendi kendinize hem çok fazla para hem de vakit kaybetmeden güzel ve bakımlı olmanız elbette ki mümkün.

Kırık uçlardan kurtulun
Kuaföre gitmeye vaktiniz yok ya da istediğiniz saate randevu alamıyorsunuz. O zaman alın elinize makası. Durun, durun. Sadece kırık uçlardan kurtulmak için önerimiz…
Saçlarınız daha bakımlı görünebilir

Uzun saçlarınızı ensenizde atkuyruğu olarak toplayın. Bir parmak genişliğinde tutamlara ayırın, uçlarını kıvırın ve 1 – 2 cm. kesin. Hem doğal bir görünüm elde edersiniz, hem de bir sonraki kuaför randevunuza kadar içiniz rahat eder. Unutmayın istediğiniz modeli elde edemezseniz dahi, saçlarınız bu sayede daha bakımlı görünecektir.

Saçlarınıza krem maskesi uygulayın
Evde saçlarınıza saç maskesi uygulamak istiyorsunuz ama yok. Ne yapacaksınız? İnce bir tabaka Nivea kremi saçlarınıza hafifçe yedirin. Baş derisine ve saç köklerine kadar değil elbette. Ve birkaç saat boyunca ya da tüm bir gece etkisini göstermesini bekleyin. Daha sonra bebe şampuanıyla iyice yıkayın ve sıcak suyla durulayın veya en pratiği badem yağı, susam yağı ve zeytinyağından elde edilen bir karışımı saçınızda 3 saat bekletin. Daha sonra saçınızı iyice yıkayın.

Saçlarınızı topuz yapmadan önce tarayın
Yeni sezonun gözde saç modelleri arasında yerini alan topuzlar saçlar çok temiz olmadığı zaman kalıcılığını daha iyi koruyabiliyor. Çünkü temiz tutamlar elden kayıyor, tokalanması zor oluyor ve tokalar sürekli açılıyor. Peki, ne yapmalı? Saç fırçası üzerine bir miktar saç spreyi sıkın ve saçları topuz yapmadan önce tarayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.