Toplam 14 Kategori 4079 yazı ve 123 Yorum bulunmaktadır. Diyet, cilt bakımı, makyaj, moda, estetik gibi konularda güncel makaleler

SPONSORLARIMIZ

Ayak şişliğine ne iyi gelir?

NOT : Bu yazının içeriği ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz. Uygulamalarınızı anlatabilir böylelikle diğer arkadaşlarımıza yardımcı olabilirsiniz.

Ayak şişliğine ne iyi gelir?

Yaz aylarında çoğu kişi akşama doğru ayaklarda oluşan şişliklerden yakınıyor. Tabii ki, böyle şişlikler sizi sık sık rahatsız ediyorsa, doktora başvurmak gerekir. Ayaklarda oluşan bu şişlikler kalp damar, böbrek, lenf sistemi hastalıklarının, kemik ve eklem patolojilerinin belirtisi olabilir.
Fakat birçok durumda ayaklarda şişkinlik sağlıklı insanlarda da oluşur. Bunun nedenleri arasında özellikle yaz aylarında çok fazla sıvının alınması, ayakta uzun süre kalmak, rahatsızlık verici ayakkabı ve diğer nedenler sayılabilir.

Bu yazımızda ayaklarda oluşan şişliklere iyi gelen doğal reçetelere yer veriyoruz.

1. 2 yemek kaşığı ince doğranmış taze maydanoz 1 bardak kaynar suda 1 saat boyunca demlenir, süzülür ve günde 3 kez bardağın 1/3 kısmı olmak üzere içilir.
2. 2 yemek kaşığı taze veya 1 yemek kaşığı kurutulmuş mısır püsküllerini 1 bardak kaynar suda 1 saat boyunca demleyin, süzün ve gün içinde 3 kez bardağın 1/3 kısmı olmak üzere için.
Facebook Paylaş - Twitter Paylaş - FriendFeed Paylaş - RSS Takip Et
  • » Sitemizde cilt bakımı, saç bakımı, el bakımı, yüz bakımı ve vücut bakımı ile ilgili alanında uzman ve doktorların sağlık ve güzellik üzerine makaleleri bulunmaktadır. Bu makaleler çeşitli dergi, gazete, kişilerin kendi blogları ve televizyonda yayınlanan programlardan derlenmiş olup sadece bilgilendirme amaçlı yayınlanmaktadır. Tavsiyelerin kullanılması sonucu oluşabilecek her türlü durumdan kozmikbakim.com sitesi sorumlu değildir. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde derhal doktorunuza danışınız.
    Diyarbakır Evden Eve