Adriana Lima’nın Özel Sıvı Diyeti

Diyet

adriana-lima
Çoğunluğun zihnindeki tipik “aç kalan manken” anlayışını çağrıştıran bu diyetle de çok eleştirildi. Ancak Lima, kendini “çılgınlıkla” suçlayanlara yanıt verdi. Adriana Lima’nın sıvı diyetinin ayrıntılarını bu yazımızda bulabilirsiniz.Adriana Lima, “Victoria’s Secret” denince ilk akla gelen isimlerden biri hâline geldi. Söz konusu olan bir iç çamaşırı markası olunca, ünlü modelin, bu başarıyı korumasındaki en önemli etken, seksi vücudunu koruması oluyor doğal olarak. Ancak Lima’nın tamamen sıvı beslenmeye dayalı bir diyet uyguladığının ortaya çıkması, çoğunluğun aklında yerleşmiş olan “güzellik uğruna aç kalmak gerektiği” algısını akla getirdi.

Ünlü model ise aynı fikirde değil. Yaptığının bir saplantı veya psikolojik bir bozuklukla ilgisi bulunmadığını belirtti. Lima bu diyeti, yalnızca gösterilere hazırlanırken, geçici bir süre için yaptığını ve gösterilerden sonra da olağan beslenme düzenine geri döndüğünü ekledi. Ünlü model, bu davranışını, atletlerin müsabakalardan önceki hazırlıklarına benzetti. Çıktığı gösterilerde, formunun zirvesinde olabilmek için böylesine sıkı bir diyet uyguladığını, sağlığını riske atmak niyetinde de olmadığını da ekledi.

Gerçekten de atletler ve bazı sporcular da müsabakalardan önce böylesine aşırı sayılabilecek beslenme düzenlerini benimsiyorlar. Ancak bu zorlayıcı beslenme biçimlerini alışkanlık hâline getirmiyorlar. İki çocuğu olan Adriana Lima’nın böyle bir diyet uyguladığını açıklaması, bazı hassas çevrelerin tepkisine yol açmış olabilir; ancak Lima’nın kişisel çalıştırıcısı onun, bir atletin zihnine ve kafa yapısına sahip olduğunu, podyuma çıktığında, performansının ve güzelliğinin zirvesinde olmaya odaklandığını söylüyor.
Lima’nın podyuma çıkmadan önce uyguladığı sıvı diyetiyse şöyle

Lima, gösteriden 9 gün önce katı gıda yemeyi tamamen kesiyor. Kas kütlesi kaybını engellemek için de süt veya suyla karıştırılarak tüketilebilen protein takviyelerinden kullanıyor. Günde en az 2 litre su içiyor ve egzersizlerine devam ediyor.

Podyuma çıkmasına 12 saat kala Lima, su içmeyi de kesiyor. Bu sayede deri altında biriken suyu da vücudundan atıyor ve hatları çok daha ince ve belirgin hâle geliyor. Gösteri bittikten sonra da gündelik beslenme düzenine geri dönüyor.

Adriana Lima’nın, performansının zirvesinde olmak istemesini anlayışla karşılamak gerekiyor aslında. Mesleği de göz önünde bulundurulunca, “ince” görünmek istemesi de mantıklı. Ancak Lima’nın, bu diyeti uzun süre yapmaması ve bu tarz bir beslenme şeklinin, normal beslenme alışkanlıklarını bozmamasına çok dikkat etmesi gerekiyor. Anlaşılan o ki ünlü model, tüm bunları göz önünde bulundurduğu için bu kadar çok uzman tarafından sıkı şekilde denetim altında tutuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.