Ameliyatsız burun estetiği artık mümkün

Güzellik

burun-estetigi
Estetik müdahaleler ve genellikle yüz gençleştirme işlemlerinde kullanılan dolguların burun için de kullanılmaya başlanmasıyla, hem kolay hem de geri dönüşü olan bir yöntem olarak “ameliyatsız burun estetiği”ne talep artıyor.

Cerrahisiz, doğal görünümlü bir buruna sahip olmak isteyenler dolgu işlemlerini tercih ediyor. Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak, kişilerin bu yöntemle, işlemin hemen ardından günlük hayatına devam edebildiğini söylüyor.

Burun dolgusu hangi durumlarda kullanılır

Cerrahi müdahale olmayan dolgu ve botoksun her buruna uygulanamayacağını belirten Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak dolgu işlemlerinin 8 ile 12 ay süreyle kalıcı olduğunu söylüyor. Dolgu ve botoks dışında özel askılama ipleriyle yapılan işlemle de burun eğrilikleri giderilebiliyor, ucu kaldırılıyor ve burun asimetrileri düzeitilebiliyor. Cerrahi operasyonla burun ameliyatı geçirmiş kişilerde oluşabilen burun üzerinde çökme, düzensizlik, eğiklik ve burun ucu düşmesi gibi memnuniyetsizlik yaratan durumlarda da dolgu uygulamaları kullanılıyor.

10-15 sene önce yapılan burun ameliyatlarında zamanın trendleri dolayısıyla fazla törpülenen kemiği, daha doğal bir görüntüye kavuşturmak için de dolgu işleminden yararlanılıyor. Yeniden ameliyat gerektirmeden küçük ve sihirli dokunuşlar ile burun kemiği yükseltilerek kişinin aynaya baktığında mutlu olması sağlanabiliyor. Botoks enjeksiyonu ile burun sırtındaki çizgiler de rahatça gideriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.