Bitkisel Selülit Tedavisi

Sağlık

Selülit problemi bir çok bayanın karşılaştığı, aslında çözümünün çok kolay olduğu fakat problemi gizleyerek çözdükleri bir cilt problemidir. Bu makalemizde selülitlerden kaçmak yerine, bitkisel yöntemleri kullanarak çeşitli tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz. Bu bitkisel selülit tedavileri adından da anlaşıldığı gibi tamamen doğal ve evde bulunabilecek bitkisel malzemelerden yapılmaktadır. Dilerseniz şimdi tariflerimize ve malzemelerime geçelim,

Sirke Maskesi
Mümkünse satılan hazır sirkeler yerine el yapımı elma sirkesi kullanmanızı tavsiye ederiz.
1 bardak elma sirkesi
1 bardak su
1 adet limon
Nane ve Biberiye yağı

Tüm malzemeleri birbiri ile karıştırın. Nane ve biberiye yağını göz kararı ekleyebilirsiniz. Bu karışımı daha sonra selülitlerinizin olduğu bölgeye sürünüz. Eğer yapabiliyorsanız stres ile bu bölgeyi sarınız. Bu şekilde karışımın etkisi daha derinleyici olacaktır. Bu şekilde yaklaşık 30 dakika süre ile bekleyin. Sonrasında yıkanabilir ve nemlendirici krem sürebilirsiniz.

Beyaz Kil Maskesi
1 paket kili suyla karıştırdıktan sonra hepsinden 1 çay kaşığı limon, portakal, mandalina sularından herhangi birisini bu karışımın içerisine ekleyin. Sonrasında 2 yemek kaşığı tarçın ekleyerek karışımımızı tamamlıyoruz. Hazırlamış olduğumuz bu karışımı selülitin olduğu bölgeye uygulayarak 30 dakika süre ile bekletin.
selulit-cayiYağ Maskesi

1 çay bardağı zeytinyağı
1çay kaşığı limon yağı
1 çay kaşığı damla lavanta yağı

Tüm malzemeleri birbiri ile iyice karıştırın.Karışımı selülitli bölgeye uygulayın. Yaklaşık olarak 30 dk süre ile beklettikten sonra yıkayın. Sonrasında nemlendirici krem kullanabilirsiniz.

Bitkisel Selülit Kürleri
Bu anlatacağımız bitkisel kürler ile selülitlerinizinden kurtulamanız o kadar da zor değil. Şimdi ilk bitkisel kürümüze geçelim.

1.Bitkisel Kür
Kırlangıç otunu ve sarmaşık bitkisinin yapraklarını yaklaşık olarak 20 dk süre ile kaynamış olan suyun içerisine atılarak kaynamasına devam edilir. Sonrasında süzülerek elde edilen bitki posasını yulaf unu ile karıştırılır. Bir miktarda susam yağı ilave edilerek iyice karıştırılır. Sonrasında hazırlanan karışım selülitli bölgelere masaj yaparak uygulanır. 30 dakika süre bekledikten sonra yıkayınız.

2.Bitkisel Kür
Kayın ağacının yaprakları selülitin giderilmesinde oldukça faydalıdır. Bu ağacın yapraklarını 1 saat süre ile suda kaynattıktan sonra elde edeceğiniz çayın suyu bir kab içerisinde soğumaya bırakılır. Bu su soğuduktan sonra selülitli bölgeye kompres yapılıarak uygulanır. Kompres hakkında daha detaylı bilgiye buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.