Selülit Tedavisinde Parafin Banyosu

Sağlık

Bu makalemizde selülit tedavisinde kullanılmakta olan parafinden ve parafin banyosundan ve ne işe yaradığından bahsedeceğiz. Daha önce mum yapımında kullanılmakta olan parafinin aslında selülit tedavisinde etkili bir tedavi yöntemi olduğunu duymuş muydunuz? Bu tedaviye ait tüm detaylara şimdi geçmeden önce parafinin ne olduğu hakkında konuşalım, tanımını yapalım.

Parafin Nedir?
Parafin aslında mum yapınında kullanılmakta olan bir malzemedir. Fakat içerisinde bulundurduğu esans sıcak olarak kullanıldığında vücuttan toksin ve ödemi attığı görülmektedir. Bu sebeple selülitlerden kurtulmak için faydalı bir araç olarak görülüyor.
Parafinin Uygulama Alanları

Vücutta portakal kabuğu şeklinde görülen selülitli bölgelerde
Karın ve sırt bölgelerinde
Kolların sarkık olan alt bölgelerinde
Fizik tedavilerinde
El ve ayak bakımında sıklıkla kullanılmaktadır.

Parafin Nasıl Uygulanır?
Parafin, 50 derece sıcaklık içerisinde eritilmekte uygulanacak olan problemli bölgeye ya doğrudan ya da sıvısına batırılan gazlı ped yardımıyla ilgili bölgeye uygulanmaktadır. Vücut üzerinde doğrudan uygulandığı durumda üzeri folyo veya naylon ile kaplanarak ısının dağılması ve daha uzun süre etki etmesi sağlanmaktadır. Bu şekilde 30 dakika süre ile bekletilir. Bu süre ve sıcaklıkla beraber parafin yağları parçalayarak ödemi dışarı atmaktadır. Bu işlemden sonra diğer çamur banyosu veya başka yağ parçalayıcı işlemler uygulanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.