Bölgesel incelme tedavisi İle yağlarınızdan kurtulun

Diyet

Bölgesel İncelme Tedavisi
Bölgesel incelme yöntemleri, yağlarından kurtulmak ve kısa süre vücuttaki kiloları eritmek için en ideal yöntemlerden biri olarak öne çıkıyor.

Doğal yollarla kilo vermek deyince akla ilk gelen kavram spor olsa da günümüzde herkes için spora haftanın belirli günlerini ayırıp bir düzen oturtmak mümkün olmayabiliyor. Bu nedenle yağlarından kurtulmak isteyenler alternatif yöntemlere yöneliyor. Bölgesel incelme yöntemleri, kısa süre içinde uzun sürelerde çaba harcamaya gerek kalmadan vücuttaki kiloları eritmek için en ideal yöntemlerden biri olarak öne çıkıyor.

“Bölgesel incelme sağlıklı bir yöntem”

Bölgesel incelmenin sağlıklı bir yöntem olduğunu belirten Uzman Dermatolog Dr. Fulya Tezel,  “Vücuda ısı enerjisi göndererek yağ hücrelerinin parçalanmasını ve sonrasında vücuttan doğal yollarla atılmasını sağlayan yöntemler mevcut. Bu yöntemlerin genel adına bölgesel incelme deniyor. Karın bölgesi, diz üstü, iç bacak ve basen bölgelerine yapılan uygulamada tamamen yağa odaklanılıyor ve hedef noktaya eşit derecede enerji yollanıyor. Böylece kilolar vücuttan doğal yollarla atılıyor. Bölgesel incelme uygulamasında su tüketimi oldukça önemli. Uygulamaya başlamadan önceki süreçte 3 gün boyunca 2,5 litre su tüketilmesi gerekiyor. Bunun sebebi ise su oranının vücuttaki yağın algılanmasına yardımcı olmasıdır” dedi. Fulya Tezel, uygulama bir uzman tarafından yapıldığında ciltte herhangi bir sarkma meydana gelmesi gibi bir riskin olmadığını da sözlerine ekledi.

Bölgesel incelme tedavisi kimlere uygulanmıyor?

Bölgesel incelme uygulamaların bazı kişilere uygulanmadığına dikkat çeken Dr. Fulya Tezel, “Hamilelerde, kalp pili kullananlarda ve ciddi kalp problemi olanlar bölgesel incelme uygulaması yaptıramıyor. Ayrıca uygulama yapılacak olan bölgede herhangi bir metal protez bulunmaması gerekiyor. Metal proteze sahip kişiler bu uygulamadan yararlanamıyor. Öte yandan ihtiyacı olmayan kişiler için de bölgesel incelme tedavisi uygulamak bir anlam ifade etmiyor” dedi.

Yağ oranı yüksek kişilerde daha iyi sonuç alınıyor

Yağ oranı yüksek olan kişilerde bölgesel incelme uygulamaları ile daha iyi sonuç alındığını ve seans sürelerinin daha kısa olduğunu ifade eden Fulya Tezel, “Bu ters oranın sebebi, kullanılan cihazların yağlara odaklanıyor olması. İnsan bedeninde yağ oranı fazla olduğunda cihazlar da daha kolay bir şekilde yağları saptıyor ve müdahale ediyor. Bahar aylarını formda geçirmek ve yazı fit bir vücutla karşılamak isteyenlerin başvurabileceği bir yöntem olarak bölgesel incelme çağımızın sorunlarından biri olan kilo problemlerine alternatif çözümlerden biri” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.