Evde basit saç bakımı

Güzellik

saç_bakımı
Evde basit bir şekilde bulabileceğiniz malzemeler sayesinde kendi saç bakımınızı kendiniz yapabilirsiniz. Hiç bir şekilde kimyasal madde ile uğraşmayacağınızdan dolayı çekimserliğe kapılmanıza gerek yok. Dilerseniz evde basit saç bakımı ile alakalı tavsiyelerimze geçelim.

Röfleli Saçlarım Olsun Diyenler
Eğer saçlarınıza röfle görünümü kazandırmak istiyorsanız yapmanız gereken şey, bir avuç kadar sarmaşık yapraklarını 1 lt kadar suyun içerisinde 15 dakika süre ile kaynatmanızdır. Daha sonra saçınızı herhangi bir şampuan ile yıkadıktan sonra hazırlamış olduğunuz bu su ile durulayın.

Kepek Problemi Yaşayanlar
Ara ara karşılaşılan kepek sorunu olanlar için bu tavsiyemiz size göre. Sizinde yapmanız gereken kereviz suyu ile saçınızı yıkamanızdır. Kereviz suyu saç derisini tekrar canlandırarak, derinin pul pul dökülmesini engelleyecektir.

Saçlarınızda Parlaklığı Yakalayın

Saçınızın parlak olması için sirkeli sudan faydalanabilirsiniz. Sirkenin saçlara parlaıklık kazandırdığı uzun zamandır bilinmektedir. Parlaklığın haricinde güçlü de olmasını isterseniz, tavsiye edebileceğimiz tek şey zeytinyağıdır. Zeytinyağı ile saçlarınızı tarayarak saçınızında 2 saat süre ile bekletin. Daha sonra herhangi bir şampuan ile yıkayın. Aradaki farkı göreceksiniz.

Saç Beyazlamasını Önlemek
Saçlarda olağan beyazlamanın önüne geçmey veya geciktirmek için bir avuç kadar sarmaşık yapraklarını 1 lt suyun içerisinde kaynaktarak şampuan ile yıkadığınız saçınızı bu karışım ile durulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.