Gece Makyajı Nasıl Yapılır Önerileri

Makyaj

göz-makyajı
Gece makyajı, bilhassa özel günlerimizde yahut eşimizle, sevgilimizle başbaşa geçireceğimiz günlerde normalden çok daha fazla önem kazanıyor. Her ne kadar gece, kusurlara karşı gündüze göre daha affedici olsa da gece makyajının gündüz makyajı gibi yapılması maalesef kötü sonuçlar ortaya çıkmasına neden olacaktır. Zira gece ışıklar ve insanların görme nitelikleri biraz şekil değiştirir ve bu değişiklikler aynı makyajın bile farklı algılanmasına neden olur.

Gece için yapacağınız makyajın sizin açınızdan en büyük avantajı biraz daha renkli kozmetik uygulamalarına olanak tanımasıdır. Diğer zamanlarda fazla renkli makyajlar yapmak yüzünüzün makyaj içerisinde boğulmasına neden olur fakat gece renk algılamaları düştüğü için daha fazla ve çeşitli renkler kullanarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Bu renk seçimleri sayesinde gözlerinizi daha büyük gösterebilir veya öne çıkarmak istediğiniz bölgelerinize daha koyu tonlarda fondötenler sürebilirsiniz.

Tabii ki renk algısındaki bu değişim allık üzerinde de etkisini gösterir ve kendinizi daha canlı gösterebilmek için allığı biraz daha yoğun sürmeniz gerekebilir. Gündüz biraz daha solgun renkli ve hafif bir allık yeterli olacakken gece makyajında daha kırmızıya çalan ve kalın sürülmüş bir allık güzelliğinizi tamamlayacaktır.

Ruj seçimi de gece makyajında biraz daha koyu renklere doğru geçiş yapabilir. Bilhassa gündüzleri pembe renkleri tercih edenler, kırmızıya kayan rujlara doğru kayabilir, böylece dudaklarının öne çıkmasını sağlayabilirler. Ancak gideceğiniz yerdeki ışık düzeyini de düşünerek hareket etmeniz yerinde olacaktır. Florasan ışıklarla iyice aydınlatılmış bir yerde gece makyajıyla bulunmak pek mantıklı olmayacaktır.

Henüz evdeyken direkt olarak gece makyajı yapmak elbette oldukça kolay fakat hali hazırda dışarıdayken gece olduysa ve iki arada bir derede gece makyajına geçiş yapmak istiyorsanız telaş etmenize de gerek yok. Çantanızda bulunduracağınız biraz daha koyu bir ruj ile standart allık, rimel ve kalemleriniz işinizi görecektir. Tek yapmanız gereken rujunuzu değiştirmek ve allık ile diğer malzemeleri biraz daha koyu bir şekilde uygulamak.

Yüzünüzde sivilceler veya istemediğiniz lekeler varsa bunları gizleyebilmek için de geceleri oldukça iyi bir fırsattır. Gündüz istediğiniz kadar kalın fondöten süremeyebilirsiniz fakat gece biraz daha kalın ve yoğun bir fondöten kullanarak tüm kusurlarınızı örtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.