Islak görünümlü makyaj

Makyaj

islak-gorunumlu-makyaj
Daha canlı, parlak ve biraz da ıslak görünümlü makyajlar bu yaz çok moda!

Son zamanlarda trend olan bu ıslak görünümlü makyajlar, cildin daha parlak görünmesini sağlıyor. Islak görünümlü bu makyajın sırrı ise likit aydınlatıcılar!

Bizce siz, bu yaz makyajının vazgeçilmezi haline gelecek olan likit aydınlatıcıları makyaj çantanızdan eksik etmeyin. Cildi daha sağlıklı, parlak ve canlı gösteren bu trendi biz çok sevdik, peki siz ne düşünüyorsunuz?

Islak makyaj cildi ışıltılı, sağlıklı göstermek için uygulanabilir. Solgun, cansız bir cildiniz varsa cildinizdeki parlaklık daha taze bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Makyajınıza ıslak görünüm vermek için kullanmanız gereken malzemeler;

  • Renkli nemlendirici
  • Aydınlatıcı (Sıvı aydınlatıcı önerilir)
  • Işıltılı farlar
  • Açık ve koyu kullanıma uygun iki farklı tonda kullanılacak allıklar

Renkli nemlendirici: Bir çoğunda SPF özelliği (güneş koruma faktörü) vardır. Cilt lekelerinin kapanmasında ve cilt tonundaki farklılıkların eşitlenmesinde kullanılır. Cilde doğal bir canlılık sağlar.

Aydınlatıcı: Yüzde ön plana çıkarılmak istenen bölgeler için kullanılır. Sıvı, pudra, krem ve far şeklinde farklı çeşitlerde bulabilirsiniz.

Işıltılı farlar: Göz makyajınızı daha parlak, ışıltılı gözükmesini sağlar, bu bölgeyi belirginleştirir.

İki farklı ton allık: Koyu olan gölgeleme, açık olan ise aydınlatma etkisi yaratacağından elmacık kemiklerinizi ön plana çıkarır, yüz hatlarınızı vurgular. Doğal bir bronzluk kazandırır.

Karma ve kuru ciltler için: Nemlendirici fondöten ıslak makyaj için uygun tercih olacaktır. Mat görünüm istenmediği için tüm yüze pudra uygulanmaz. Yüzünüzün genelinde az miktarda parlaklık istiyorsanız sıvı aydınlatıcıyı, ince yapılı bir fondoten altına baz şeklinde kullanabilirsiniz. Ya da toz halinde bir aydınlatıcı (açık renkli far da olabilir) varsa uygulama esnasında fondoteninizle karıştırarak kullanabilirsiniz.

Yağlı ciltler için: İlk aşamada cilt tiplerine uygun fondoteni ve pudrayı kullanabilirler. Aydınlatıcı kullanımı bölgesel yapılmalıdır. Bölgesel uygulamalar için aydınlatıcıya alternatif olarak dudak parlatıcısı kullanabilirsiniz. Yağlı ciltler, aydınlatma etkisini yağlanmanın yoğun olduğu bölgelerde kullanabilirler.

Islak makyajda aydınlatıcıyı bölgesel olarak kaş altlarına, burun üstüne, dudak üst kıvrımına, çene ortasına, elmacık kemiği üstüne ve göz pınarlarına gelecek şekilde uygulanır. Cilt tonunu düzenlemek ve kusurları örtmek için yapılan cilt makyajından sonra, ıslak görünüm için bu adım her cilt tipi için uygulanır.

Göz makyajında doğal tonlarda farlar tercih etmeniz abartılı görüntüden uzaklaştıracaktır. Işıltılı doğal tonlarda farı tüm göz kapağına uygulayabilirsiniz. Dilerseniz farklı tonlarda geçişler yapabilir ya da tek tonla sade bırakabilirsiniz.

Allığınız ışıltılı olmalı. Koyu allık ışıltılı bronzluk için toprak ya da bakır tonlarında olabilir. Açık allık içinse altın ya da metalik tonlar seçebileceğiniz gibi doğal tonlarda şeftali ya da pembe alt tonlu bir allık da kullanabilirsiniz.

Öneriler

  • Ürünleri fırça, sünger ya da parmağınızla uygulayabilirsiniz.
  • Pudra kullanma ihtiyacı duyuyorsanız sadece T bölgesi tercih edilmelidir.
  • Yaz aylarında cildimiz çabuk yağlanabilecek potansiyeldedir. Bu sebeple yaz aylarında özellikle yağlı ciltlerin kullanması için uygun bir makyaj değildir. Ayrıca kuru ciltler için yoğun nemli bir makyaj olduğundan, kuru görüntünün önüne geçecektir.

1 Yorum “Islak görünümlü makyaj

  1. Harika güzel paylaşımlarınız var. kadınlar için makyaj çok önemli sitenizde bu konuda çok güzel bilgiler paylaşıyorsunuz. Umarım emeklerinizi alırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.