Gözkalemi Ve Eyeliner Nasıl Kullanılır

Makyaj

göz-makyajı
Eyeliner ve göz kalemi kullanmadan önce bilmeniz gere­ken en önemli şey, her iki malzemenin de mümkün oldu­ğunca ince çizgilerle çizilmesinin gözü daha güzel gösterece­ğidir.

Siyah göz kalemi, siyah saçlı, esmer tenli bayanlar için çok uygundur. Esmerler dışındaki bayanlarda bu renkte bir göz kalemi ve eyeliner çok koyu sayılabilir.

Beyaz tenli kadınlar yumuşak kahverengi ya da gri tonla­rını tercih etmelidirler. Gece ise, göze sürülen fara uyan renkli bir kalem tercih edilmelidir.

Eyeliner’ı çok ince uçlu bir fırçayla sürmek güzel bir gö­rüntü oluşturacaktır. Eğer eyeliner sürmeyi bir türlü becere-miyorsanız işte size bir öneri.

Mümkün olduğunca aşağıya doğru bakın ve elinizle ger­diğiniz üst gözkapağınızdaki kirpiklerin dibine mümkün ol­duğunca yakın bir çizgi çekin.

Bu çizgi göz kuyruğunda sona ermeli, dışa doğru uzama-malıdır. Alt gözkapağına kesin bir çizgi çizmek istemiyorsa­nız, buraya eyeliner’la yan yana noktalar yapın veya eğrile-mesine kısa kısa çizgiler çizin.

Bazen gözün üst kapağındaki kirpiklerin altına çizgi çizil­mesi de hoş bir görünüm kazandırır. Bunun da yine ince ve düzgün olmasına dikkat edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.