Güneş Lekelerinden Kurtulma

Güzellik

gunese-dikkat
Güneş lekeleri güzel bir yaz tatili sonrası oluşabilen ve tatilcilerin canını en çok sıkan bir cilt rahatsızlığıdır.

Eğer sizde bu aksi olaya yakalandıysanız ve cildinizde güneş lekeleri olduysa aşağıda anlatacağımız tavsiye ile umarız bu sorundan kurtulursunuz. Fakat herşeyden önce yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmanızı tavsiye ederiz.

Güneş Lekelerine Karşı Doğal Tavsiye

1 tatlı kaşığı kadar vaselin krem
1 tatlı kaşığı kadar kabartma tozu
Yeteri kadar yumurta kabuğu. Yumurta kabuklarını ezeren un ufak haline getirmeniz gerekmektedir.

Yapılışı

TÜm malzemeleri bir araya getirerek karıştırın. Sonrasında bu karışımı lekelerin olduğu bölgeye sürün. Yaklaşık olarak 30 dk süre ile ovarak kuruyan malzemeyi çıkarın ve bu bölgeyi yıkayın. Aradaki farkı göreceksiniz. Bu işlemleri gün aşırı bir kaç kere deneyin. Her denemede lekelerinden kurtulacaksınız.

Güneş Lekesi tedavi yöntemleri

Yukarıda bahsetmiş olduğum doğal tedavinin haricinde profesyonel yardım almak isterseniz aşağıdaki yöntemleri de deneyebilirsiniz. Bakalım bu yöntemler nelermiş;

Lazer tedavisi ile cilt lekelerinden kurtulma yöntemi: Laser son dönemlerde git gide gelişen ve kullanımı artan tedavi yöntemlerinden birisidir.
Kimyasal Piling İle Cilt Lekelerine Çözüm: Cilt üzerine uygulanan kremler yardımıyla derinin soyulması işlemi denebilir.Yeni deri çıkmasını sağlayarak lekelerin kaybolması sağlamaktır.
Işınla Tedavi: Bu yöntemde derinin üst katmanı ışın yardımı ile soyularak yeni deri çıkması sağlanmaktadır. Bu daha çok mevsimsel bir uygulamadır. Oluşan cilt lekeleri ve çatlak bağ dokusu hastalığı ile cildin soyulmasına tek başına bir yararı yoktur. Bağları onarıcı kremleri daha iyi emdirmek için ultrasonda uygulanması gerekmekteidir. Bu yöntem lekelerin üzerine küçük şiddetli ses dalgaları ile karnın içine gönderilir ve bilgisayar ekranında bu durum gözlemlenerek uygulanmaktadır. Uygulamada acı duyulmaz ancak işlem sonrası cilt üzerinde belki kızarmalar olabilir. Genel olarak 3 hafta süren seanslarda ortalama 7 seans olarak uygulanmaktadır. Bu işlem süresi yada seanslar problemli lekelere göre farklılık göstermektedir.
Kriyoterapi (dondurarak tedavi şekli): Bu dondurma işlemi ile alet cildin alt kısmına ince buz kristalleri iletierek daha sonra geri emerek uygulanır. Bu yöntem genel olarak cilt lekeleri için ayrıca çatlaklar ve ameliyat izleri, gebelik ve hamilelikde oluşan izler ile derinin damarlı görünümünün giderilmesinde kullanılır. Lekelerin yada izlerin üzerine uygulanır ve size acı hissi vermeden kolayca uygulanır. Fakat diğerinde olduğu gibi bundada biraz kızarmalar oluşabilmektedir. Bu işlem için ortalama olarak 2hafta seans yeterli olmaktadır. Tabi her zamanki gibi uygulanacak bölgeye göre değişimler gösterebilmektedir. En iyi sonucu size uzman doktorunuz söyleyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.