Güzel Giyinmenin Püf Noktaları

Moda

guzel-giyinmek
Güzel giyinmenin püf noktaları nelerdir? Güzel giyinmenin en önemli adımlardan biri vücut tipinizi belirlemek, vücudunuzun güzel bölgelerini öne çıkarıp kusurlu bulduğunuz noktaları gizlemek olmalıdır. Ünlü kadınların vücut tipleri ve stilleri üzerinden yola çıkarak hazırladığım bu yazıda faydalı bilgiler bulacaksınız!

Seray Sever Vücut Tipi
Dolgun kalçalar, büyük göğüsler… Vücudunuza baktığınızda gözünüze ilk bu bölgeler mi çarpıyor? Çok şanlısınız! Seray Sever, Pınar Altuğ, Şebnem Dönmez, Deniz Seki gibi ünlü kadınların balık etli vücut yapısına uygun seçimler yaptığı stillerini, kendinize uyarlayabilirsiniz.
Peki, nasıl giyinebilirsiniz?
Elbise ve bluzlarda bakışları, vücudun en güzel yerine yönlendirecek kesim detayları ve özellikle eteklerde bacakları ön plana çıkaran derin yırtmaçları stilinizin ana parçaları olarak kullanabilirsiniz. Düşük belli ancak arka cepleri büyük ve yukarıda olmayan kot pantolonları tercih edebilirsiniz. Kıyafetlerde kumaş seçimi yaparken vücut hatlarını ortaya çıkaran ama vücuda yapışmayanlara öncelik verin.
Nereden Alışveriş Yapmalı?
Yargıcı, Marks & Spencer mağazalarından stilinize ve vücut tipinize uygun kıyafetler bulabilirsiniz.

Işın Karaca Vücut Tipi
Büyük beden sınıfında yer alan 42 beden üzerinde kıyafetler mi giyiyorsunuz? 90-60-90 gibi dayatılan güzellik ölçülerini önemseyip kendinizi modadan ve güzel giyinmekten mahrum mu bırakıyorsunuz? Hepsini bir kenara bırakın: Işın Karaca, Zerrin Özer gibi kadınların stilini, kendinize uyarlayın.
Peki, nasıl giyinebilirsiniz?
Stilinizin ana parçaları V yakalı bluz ya da V kesimli, bele oturan ceketler olabilir. Haki ve kahve tonları gibi birbiriyle uyumlu renkler vücudu daha zayıf, tek renk kıyafetlerle hem güzel görünebilir hem vücut kıvrımlarınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Giyim tarzınıza uygun yüksek topuklu bir ayakkabı boyu uzun gösterip kalçalarınızın daha dik durmasını sağlar.
Nereden Alışveriş Yapmalı?
Adil Işık, Marina Rinaldi, Faik Sönmez mağazalarından stilinize ve vücut tipinize uygun kıyafetler bulabilirsiniz.

Cansu Dere Vücut Tipi
Etrafınızdaki insanlar kilo vermek için uğraşırken, sizin amacınız kilo almak mı? İstediğiniz ölçülere gelene kadar vücudunuzun tadını çıkarın ve Tuğçe Kazaz, Cansu Dere, Gülse Birsel gibi ünlü kadınların stilini, kendinize uyarlayın.
Peki, nasıl giyinebilirsiniz?
Stilinizin ana parçaları boru paça pantolon ve ceket olabilir. Yüksek topuklu ayakkabılar ve hafif dekolteli bluzlarla kombini tamamlayabilir, güzel giyinmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Sezon modasını yansıtan şapkalar, çantalar, kolye ve kemerlerle, uzun ve ince vücudunuza uygun görünüm sergileyebilirsiniz.
Nereden Alışveriş Yapmalı?
İpekyol, Zara, Mango mağazalarından stilinize ve vücut tipinize uygun kıyafetler bulabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.