Hamile kalmak isteyenlere kuru incir kürü

Anne - Çocuk

hamile-yoga
Hamile kalmak istiyorsunuz fakat yumurta sayınızın yeterli olmadığını öğrendiniz. Öncelikle bu önemli bir durum olduğu için doktorunuzun verdiği tedaviyi uygulamanız çok önemli.

Bu tedaviyi doğal bir yöntemle destelemek istiyorsanız Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan yumurta sayısı yeterli olmadığı için hamile kalamayan kadınlarda yumurta sayısını artırarak hamile kalmayı kolaylaştıran kuru incir küründen faydalanabilirsiniz.

Hamile kalmayı kolaylaştıran kuru incir kürü

Yarım litre kaynayan klorsuz suyun içine 15-16 adet kuru inciri ilave ederek 20 dakika ağzı kapalı olarak kaynatın. Süre sonunda ılıması için bekleyin ve ılıdıktan sonra süzün. Bu suyu 3’e ya da 2’ye bölerek öğünlerden 10-15 dakika önce aç karnına için.

Nasıl uygulanır

Kuru incir kürü, 2 kez 21 gün uygulanır ve her 21 gün tamamlandığı zaman 7 gün ara verilir. Toplam uygulama süresi 42 gün olmalıdır.

Uygulama sürelerine 7 gün verilen aralar dahil edilmez. Her seferinde günlük olarak hazırlanması gerekmektedir.

Kuru incirleri ikiye kestikten sonra (üzerlerinde beyaz pudrası varsa, önce soğuk su altında yıkadıktan sonra ilave edin) kaynamakta olan suya ilave edin.
Yumurta çatlatmak için nasıl hazırlanır

Kuru incir kürünü yumurta çatlatmak için kullanmak isterseniz:

Önce kuru incirleri 6 dakika kaynattıktan sonra orta boyda, taze ve gevrek bir havucu dilimleyerek içine atın ve 4 dakika daha kaynatın. Bu şekilde hazırlandığında yumurtaların kolay çatlamasına yardımcı olacaktır.

Etkisini artırmak için: Bu kürün etkisini artırmak için yumurta büyüklüğünde beyaz kuru soğanı (Mor-kırmızı soğan olmaz) ince ince kıyıp üzerine 1 yemek kaşığı sumak serperek yemekten 10-15 dakika önce yiyin. Bunu haftada 4 kez tekrar edin. Bu sizi yumurtalık kistinden (polikistik over) de koruyacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.