Hangi burç hangi mesleği seçmeli?

Burçlar


Koç
Yönetici niteliklere sahip Koç burcu bir iş yerinin mutlaka beyin takımında yer almalıdır. Aceleci tavırları işleri biraz zorlaştırsa da zeki hamleleri ile kriz durumlarının aranan insanlarıdır. Yöneticiliğin yanı sıra Koç burçları kendi işini kurabilecek ve yönetebilecek güce sahiptir.

Boğa
Biri azim mi dedi? Azmin diğer adı olan Boğa burçları hangi işe girerse girsin altından kalkabilecek sabıra ve cesarete sahiptir. Boğa burçları için iş hayatında anahtar kelime güvenirliliktir. Hiçbir şeyi olduğu gibi kabul etmeyen Boğa burçları girdiği her işte derin araştırmalara girer ve istediğini alana kadar o işin peşini bırakmaz. Boğa burçları için en ideal meslekler arasında eğitimcilik, muhasebecilik ve avukatlık bulunuyor.

İkizler
Kıvrak bir zekaya sahip ikizler burcunun hareketli bir iş hayatının olması muhtemeldir. Aksi taktirde işlerinden sıkılabilirler. Genellikle hoşlandığı ve ilgi alanlarına giren konularda çalışmak İkizler burcunun iş hayatındaki en önemli unsurdur. Emir almaktan hoşlanmayan İkizler burcu için en ideal meslekler arasında yazarlık, reklamcılık gibi zekalarını ve becerilerini kullanacakları işler bulunuyor.

Yengeç
Ani tepkileri ve duygusal yapıları ile bilinen Yengeç burçları iş hayatında hassas bir yapıya sahiptirler. Anaç yapıları sayesinde iş yerinde girdiği her işi ve sevdiği iş arkadaşlarını sahiplenir, işini korur, kollar. Yengeç burçları için girdiği işlerde temel unsur paradır. Bu nedenle maaşı yüksek olan her iş Yengeç burcu için uygundur. Anaç yapılarını gösterecekleri doktorluk, hemşirelik, çocuk bakımı gibi işlerde başarılı olurlar.

Aslan
Dünyaya geliş amaçları insanları yönetmek olan Aslan burçlarının diğer insanlar üzerinde anlaşılamayacak kadar yoğun etikileri vardır. Gösterişi ve canlılılığı sevmeleriyle bilinen bu burçlar, sahip oldukları hırslı yapıları nedeniyle diğer iş arkadaşları tarafından pek sevilmeyebilirler. Sanatsal yetenekleri olan ve üstlendikleri her işi sonuna kadar götüren Aslan burçları için ideal meslekler arasında moda tasarım, dekorasyon, fotoğrafçılık, emlakçılık, üst düzey yöneticilik bulunuyor.

Başak
Daima başarı için mücadele eden Başak burcunun iş hayatındaki anahtar kelimesi “daha iyisi” dir. Yaptığı her işi daha iyi hale getirebilmek adına çalışan Başak burçları iş hayatında düzenli olmayı tercih eder. Sayısal yönden zeki olan bu burçlar muhasebecilik, bankacılık, eczacılık gibi mesleklerde çalışabilirler.

Terazi
Kaba insanlar ile bir arada olmaktan nefret eden Terazi burçları için en ideal çalışma ortamı büyük plazalar ve kurumsal şirketlerdir. Söz konusu iş ise durmak bilmeyen bu burçlar işlerini mümkün olan en kısa sürede bitirmek için çabalarlar. Adaletli yapıları ile de bilinen Terazi burçları avukat ya da diplomat olabilirler.

Akrep
En ciddi burçlar arasında yer alan Akrep burçları işine oldukça sadık bir yapıya sahiptir. Verilen işin kendisi ile ilgili parçasını tamamlar ve iş bitimine kadar mutlaka işi kontrolünde tutar. Eğitim ve bilim ile yakından ilgili olan bu burçlar bu sektörlerde çalışabilir.

Yay
Kendine olan güveni sayesinde girdiği her işin üstesinden gelen Yay burçları karakterleri gereği hareketli ortamlarda çalışmalıdır. Masa başı işler Yay burçları için tam bir felakettir. Durağanlıktan hoşlanmayan Yay burçları için turist rehberliği, fotoğrafçılık, çevirmenlik, gazetecilik ideal mesleklerdir.

Oğlak
Yeniliklere açık ve teknoloji ile ilgili bu burçlar kurallı yapıları ile de bilinir. Verilen işi saniyesinde yapmaları ile bilinen Oğlak burçları yöneticilerin en sevdiği çalışanlar arasında yer alır. Oğlak burçları kendilerine bir hedef belirler ve o hedefe ulaşana kadar çaba sarfederler. Bilgisayar mühendisliği, IT, bilim ile ilgili herhangi bir meslek Oğlak burçları için biçilmez kaftandır.

Kova
Güvenilirliği ve dürüstlüğü ile bilinen bu burçlar çalışmaktan asla şikayet etmezler ve iyi bir kariyer yapmak hayatlarındaki temel gayelerden biridir. Araştırmacı ruha sahip olan bu burçların edebi yönleri de oldukça kuvvetlidir. Birçok yazar, tasarımcı ve müzisyen Kova burcudur. Bu meslekler Kova için ideal mesleklerdir.

Balık
Balık burçlarının en belirgin özellikleri duygusallık ve değişkenliktir. Hassas bir yapıya sahip olan bu burçlar pek azimli değillerdir ancak görünüşleri ile karşısındaki insanı etkilerler. Ekip çalışmalarına yatkın olan bu burç için para çok önemli bir unsur değildir. Balık burcu hayal gücü en yoğun olan burçlar arasındadır. Bu nedenle tasarım işleri onlar için oldukça ideal işlerdir. Bu burçlar Mimar, psikolog, veteriner olabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.