İyi bir gün geçirmek için 6 sabah ritüeli

Yaşam

iyi-bir-gun-gecirmek
1) Yağlı gargara
Dişinizi fırçalamadan ya da herhangi bir şey yemeden önce, güne yağlı gargara ile başlayın. Daha önce duymamış olabilirsiniz ancak bu Ayurvedik metot sizin sinüsler ve diş etlerindeki toksinleri ortadan kaldırır. Geleneksel olarak susam yağı kullanılsa da rafine edilmemiş saf Hindistan cevizi yağı da tercih edilebilir.
Gargara gibi düşünün, bir çorba kaşığı yağı ağzınızda çevirerek dolaştırın, dişlerinizin arasında, dilinizin üzerinde, diş etlerinizde… Sonrasında ağzınızı su ile çalkalayın.

2) Maske
Yaşam stili gurusu Martha Stewart, sabah ritüelleri arasında yüz maskesi olduğunu söylediğinden beri kadınların çoğu bu konuyu ciddiye alıyor. Yani ona bir bakın, cildi oldukça iyi gözükmüyor mu? Sadece kullandığınız maskenin, alfa hidroksi asitler ya da yüksek dozda C vitamini gibi güneşte cildi hassas hale getirmeyecek maddeler içermediğine dikkat etmelisiniz.

3) Meditasyon
Güne meditasyonla başlamak ve basitçe içe dönüş yapmak, gün için kendinizi ayarlamaya yardım eder; hayatınızda daha fazla görmek istediğiniz ne olursa olsun – iyilik, sabır, sevgi, sağlık – ona odaklanmanızı sağlar.

4) Limonlu su
Yarım limon suyu eklenen bir bardak suyun pek çok faydası var. Uyandıktan hemen sonra içmek, metabolizmayı hızlı bir şekilde çalışmaya başlatmak, sindirime yardımcı olmak, terleme ve solunum yoluyla kaybedilen suyu telafi etmek için birebir. Zamanla, düzenli alınan C vitamini cilt ve gözlerin parlamasına da yarayacaktır.

5) At kılı fırçası
Bunu alışkanlık haline getirmek birkaç gün sürebilir ama vücudunuzu ayaklarınızdan kalbinize doğru yavaşça fırçalamak kan dolaşımını hızlandırır ve lenfatik drenajı teşvik eder. Selülitlerinizde gözle görülür bir azalma yaşatacaktır. Sonrasında duşa girip, bir nemlendirici kullanabilirsiniz.

6) Görsel günlük
Gördüğünüz anlamlı sözler ya da hoşunuza giden resimleri toplayarak bir araya getirebilir, beklenti ve hayallerinizi saklayabilirsiniz. Bunlar size kısa ve uzun vadede belirli amaçlara yönelmenizde destek olacak görsel bir şölene dönüşecek, moral ve motivasyon kaynağı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.