Makyaj fırçası nasıl seçilir?

Makyaj

Makyaj fırçası nasıl seçilir?

Makyaj ürünlerinin içinden çıkan minicik aplikatörlerle makyaj yapma devri geride kaldı. Artık birçok bütçeye hitap eden, birbirinden farklı makyaj fırçalarına ulaşmak mümkün. Makyajınızı bir profesyonelin elinden çıkmışcasına ve kusursuzca yapmanıza yardımcı olacak fırçalara Cosmetica ile sahip olabilirsiniz.

Farklı makyaj fırçaları, yeni başlayanlar için ister istemez kafa karışıklığına sebep olabiliyor. Yüz için, göz için ve vücut için onlarca makyaj fırçası bulunuyor. Onca seçeneğin arasından işinize yarayacak ürünlere sahip olmak istiyorsanız, işe temel makyaj için gerekli olan fırçalarla başlayın. Temel makyaj için olmazsa olmaz fırçalar arasında allık, fondöten , pudra ve far fırçası yer alıyor.

Yeni başlayanlar için makyaj fırçaları

Fondötenin cildinizde eşit ve pürüzsüz bir şekilde yayılmasını istiyorsanız bir fırçadan yardım almalısınız. Burada şuna karar vermelisiniz: Ne kadar kapatıcılık istiyorsunuz? Hafif ya da orta kapatıcılık sağlamak için seyrek kıllı bir fırça tercih edebilirsiniz. Real Techniques Stippling Brush bu tür bir uygulama için son derece doğru bir seçim olacaktır. Bu fırçayla fondöten dışında BB krem, CC krem ya da krem allık gibi ürünlerinizi de kullanabilirsiniz. Daha fazla kapatıcılık istiyorsanız sık kıllı bir fırçaya ihtiyacınız olacaktır. Sık kıllara sahip fırçalar ürünü daha yoğun bir şekilde uygulayarak yüksek kapatıcılık almanıza yardımcı olur. Real Techniques Expert Face Brush yüksek örtücülük veren ve çokça tercih edilen fırçalar arasında bulunuyor.

Allık fırçası, özellikle makyaja yeni başladıysanız en çok dikkat etmeniz gereken ürünlerin başında geliyor. Doğru bir fırça seçmezseniz fazla bir uygulama yaparak makyajınızı ağırlaştırabilirsiniz. Allık sürerken her zaman fırçanıza az ürün alın, gerekli görürseniz miktarı arttırın. Sık ve yoğun kıllı fırçalar fazlaca ürün alacağından genelde allık için tercih edilmez. Allığı kademe kademe arttırmanıza yardımcı olan, hafif ve doğal bir sonuç sağlayan Real Techniques Blush Brush’a göz atabilirsiniz. Pudra uygularken seçeceğiniz fırça da ürünün yapısına göre farklılık gösterir. Makyajınızı sabitlemek için ince bir katman halinde bitiş pudrası kullanacaksanız seyrek kıllı, örtücülük elde etmek istiyorsanız bir miktar daha yoğun kıllara sahip fırçalar tercih edebilirsiniz.

Daha detaylı uygulamalar için gereken makyaj fırçaları

Temel makyaj için gereken fırçalara sahip olduktan sonra daha detaylı makyajlara imza atmanıza yardımcı olacak fırçalara yönelebilirsiniz. Ayrıntılı bir far uygulaması için göz makyajı fırça setlerinden yararlanabilirsiniz. Real Techniques Starter Set, detaylı bir göz makyajı için ihtiyacınız olan bütün fırçaları içeriyor. Set içerisinde sunulan eyeliner, far, kaş ve karıştırma fırçasıyla istediğiniz gibi bir göz makyajı elde edebilirsiniz. Bunların yanı sıra kontür ve kapatıcı gibi ürünleri uygulayabileceğiniz birçok fırça seçeneğiniz bulunuyor.

Profesyonellerin özellikle fotoğraf ve video çekimlerinde kullandığı bir makyaj tekniği olan kontür, artık birçok kadının aşina olduğu ve günlük makyajında yer verdiği bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Yüzü boyutlandırma tekniği olan kontür makyajı için de birçok farklı fırça bulunuyor. Yüzü daha şekilli göstermeye yarayan kontür uygulaması için açılı fırçalardan yardım alabilirsiniz. Açılı fırçalar özellikle gölge verilmek istenen bölgelerde etkili sonuçlar sağlayacaktır. Makyaj fırçası seçerken işinizi kolaylaştıracak, özellikle seyahatlerde kurtarıcı olacak karma setlerden de yardım alabilirsiniz. Real Techniques Core Collection fırça seti, içerisinde bulunan ruj, fondöten, kontür ve kapatıcı fırçasıyla sizi fazla ürün taşıma zahmetinden kurtaracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.